Resolved Warband oynarken Oyunu küçülttüğümde direkt kapanması (alt+tab)

Users who are viewing this thread

Yaklaşık 3-4 yıldır warband oynamama rağmen karşıldağım garip bir sorun var, Bilgisayarım hayliyle warbandı yüksek ayarlarda açabilecek durumda fakat alt tab yaptığımda oyun hata bile vermeden direkt kapanıyor,1-2 arkadaşıma sordum bilgili fakat düzeltebilecek kimseyi bulamadım. Bu sorunun çözümünü bilen ve ya önceden yaşamış insan varsa yardım ederse sevinirim.NOT:Warband launcherinde 16bit ve 32 bit olmak üzere ikişer tane çözünürlük ayarları var ve hiç bir 3.parti yazılım kullanmadım.

Khaleesi said:
Yaklaşık 3-4 yıldır warband oynamama rağmen karşıldağım garip bir sorun var, Bilgisayarım hayliyle warbandı yüksek ayarlarda açabilecek durumda fakat alt tab yaptığımda oyun hata bile vermeden direkt kapanıyor,1-2 arkadaşıma sordum bilgili fakat düzeltebilecek kimseyi bulamadım. Bu sorunun çözümünü bilen ve ya önceden yaşamış insan varsa yardım ederse sevinirim.NOT:Warband launcherinde 16bit ve 32 bit olmak üzere ikişer tane çözünürlük ayarları var ve hiç bir 3.parti yazılım kullanmadım.
moto blok kapat

Bu sorunun çözümünü 6 yıldır ben de bulamadım fakat şöyle bir alternatifi var. Steam'ın bir özelliği var; oyun içerisindeyken Alt + Enter kombinasyonunu kullanarak oyunu pencere moduna alıp öyle Alt + Tab yapabilirsin. Biraz uğraştırıcı bir iş ama oyundan atma riski yok en azından.

Khaleesi said:

Ben de 1 ay öncesine kadar böyle bir sorun yaşamıyordum ancak son 1 ay da yaşamaya başladım, nedenine baktığımda genel olarak arka planda işlemci yorabilen farklı programların çalıştığı için olduğunu tespit ettim, tespitlerim hatalı olabilir.

Bana göre çözümü tabii ki arka planda bir şey çalışmaması :3

asuganbeg said:
Bu sorunun çözümünü 6 yıldır ben de bulamadım fakat şöyle bir alternatifi var. Steam'ın bir özelliği var; oyun içerisindeyken Alt + Enter kombinasyonunu kullanarak oyunu pencere moduna alıp öyle Alt + Tab yapabilirsin. Biraz uğraştırıcı bir iş ama oyundan atma riski yok en azından.

Bu steamın bir özelliği değil, tüm uygulamalarda geçerli olan bir özellik olması lazım.

ifredity said:
Çökmesini istemiyosan fullscreen oynama alt tab atınca çökmeyen görmedim bendede çöküyo ama 10 kere atiyosam 1inde
Bende çökmüyor. Windows'un bir kaç ay önceki update'inde gamingle alakalı bir kaç özellik gelmişti. Ben onlarla uğraşıp halletmiştim. Google'da problemi Windows'la alakalı olarak aratabilirsin. Bende eskiden olmuyordu zaten, sonra update geldikten sonra da bu şekilde çözdüm. Belki yardımcı olur, denemekte fayda var.

Kesin bir çözüm var mı bilmiyorum; ama oyunu pencere modunda başlatırsan alt+enter ile tam ekran yapabilirsin, alt+tab yapmak istediğinde tekrar alt+enter yapıp pencere haline getirip alt+tab yaparsan bir sorun çıkmıyor. Ben bu şekilde kullanıyorum.

Module systemde yeniyim bu hatayı alıyorum forumda dolanırken npc eklemeyi yapmaya çalıştım module stringste bu hatayı verdi hataya göre en alttaki kareli slash da hata var ordan kaynaklanıyor ama module strings'in orjinelindede aynı şekilde duruyordu ben module stringste sadece Türkçe konuşmalar ekledim ü-ö-ğ falan bunları kullanmadım lütfen yardım edin
hizliresim.com/3vRshf

Back
Top Bottom