WB Warband - Krallık Kurma ve Evlenme Rehberi (WB)

Users who are viewing this thread

Arkadaşlar ben leydi kralvet mi ne biri buldum sarranidlilerden o kızla buluşacağım ama kaleye gittikten sonra bana yazı çıkıyor ve hemşire girme kaç falan diyor sonra devamında adamlar sana kötü kötü bakıyor diyor seçenek bölümünde ise sadece ayrıl var ne yapmalıyım bide leydi ile aram +9 ne yapmalıyım lütfen yardım  :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
:sad: :sad: :sad:

mertozmertt said:
Arkadaşlar ben leydi kralvet mi ne biri buldum sarranidlilerden o kızla buluşacağım ama kaleye gittikten sonra bana yazı çıkıyor ve hemşire girme kaç falan diyor sonra devamında adamlar sana kötü kötü bakıyor diyor seçenek bölümünde ise sadece ayrıl var ne yapmalıyım bide leydi ile aram +9 ne yapmalıyım lütfen yardım  :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
:sad: :sad: :sad:
Akrabalarıyla aran kötü olduğu için senin kaleye girmene izin vermemiş korumalar.. Akrabalarından görüşmek için izin alsaydın başta böyle sorun yaşamazdın sanırım...

Bir tek emir galmeden mi ne o izin veriyor ama genç kızlar çabuk kandırılıyor falan diye mesaj geliyor o yüzden izin vermemekte ondan görev istiom vermio aramı düzeltim dedim ama vermiyo o kız lazım bana bide lord arıyorum kaç gündür ama ben gelmiyorum o tarafı seçiyorum demesinden bıktım benden olan lord olmuyor mu ne yapmalıyım ACİL YARDIM ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! ! !

Bir krallık kurmak icin derebeyi olmak gerekli degil hatta onermem bile cunku yemininizi bozarsanız hep topraklarınız gidiyor hemde kralla iliskiniz dusuyor bu da ileride etkili olacak birsey.Ben boyle yaptim:

İlk once svadyadan sovalyeler,vaegirlerden nisancilar,sarranidlerden memluk ve kidemli okcu,nordlardan kahraman yapmak icin asker topladım.Lezalit i grubuma aldim zaten hikayesini okuduysaniz talimcilik yeteneginin yuksek oldugunu anlarsiniz.Lezalit grubumdayken daha hizli terfi edildiler.Sonra Jeremusu doktor olarak gruba aldim ve Deshaviyi de iz surucu taktik felan.Bir de Marnid var.Onun iknasini yukseltip elci yapmak icin aldim.Sonra ozellikle ilk kalemi alacagim(savas acacagim)kralligin derebeylerinden gorev aldim tabi diger kralliklardan da.Ozellikle krallar.Sonra her fırsatta propaganda icin npc yolladim.Guclu bir ordum oldugunda idare hakki 68 lerdeydi.Sonra ilk kalemi alacagim Vaegir kralliginin baska bi krallikla savasa girmesini bekledim.Sonra Nordlarla savasa girdiler.Bende bunu firsat bilerek Nordlarin tarafindan Jeirbe Kalesini aldim.Nordlarla beraber Vaegirleri eledik. Bende Jeirbe,Bulugha,Yruma Kalesi ve Rivacheg ile Curaw sehri vardi.Vaegir elendiginde baktim ki etrafim Nordlarla sarilmis.Anladim ki bunlar bana sorun yaratacaklar;hemen onlari kiskirttim(onlardan benim tarafima lord cekerek)sonra savas acmalarini bekledim.Sonra Nordlara firsat vermeden Khudan,Reyvadin,Radoghir gibi yerleri aldim ve onlar eski sinirlarina donduklerinde tehlikenin vazgectigini varsayarak baris imzaladim ki zaten bana gunde bir baris imzalama teklifi yolluyorlardi.Sonra birkac hafta hicbir krallikla savasa girmeyerek kalelerimin garnizonlarina takviye yaptim ve kendi ordumu yeniden kurdum.Tabi derebeylerim de aynisini yapti.Sonra Rodoklar benim tarafimdan cok lord aldilar daha dogrusu lordlarim taraf degistirdi.Bende onceden sorusturma acmadigim icin kaybettim topraklari.Sonra Rodoklara savas acip kaybettigim topraklari hatta Vyincourd,Maras,Etrosq ve Haringoth Kalesini aldim.Sonra Kergit,Sarranid,Ben hepimiz Svadyaya daldik.Hicte evlenmedim gerek yok yani.Sonra ben Svadyalarin son Reindi Kalesini aldigimda elimde Rindyar,Derchios,Tilbaut,Dramug,Senuzgda Kaleleri ve Uxkhal,Suno ve Praven sehirleri vardi.Sonra Nordlar benden sinir ihlali yuzunden savas acti.Sonra bende sinirlendim.Cunku cok ani olmustu ve bir sehrimi aldilar.Bende hemen sefer duzenleyerek Curaw i geri aldim ve bununla yetinmedim;Wercheg,Sargoth,Tehlrog ve Curin i aldim.Nasil olduysa Knudarr Kalesi Kergitlerdeydi.Bende buralari aldiktan sonra baris anlasmasi icin Marnidi yolladim ama kabul etmediler.Ben sok oldum.Baskentlerini aldim adamlar hala savascak.Bende gittim Jelbegi Kalesine daldim.Simdi ne yapcaklar bakalim.

Onceki carlarimda evlenip kralliga da girmistim ama pek bi ise yaramiyor sadece oyuna yeni baslayanlar icin bir secenek oldugunu dusunuyorum.Cunku kralliga girdiginizde kaleleri aldiniz.İcine asker koydunuz,yemininizi bozdunuz;asker de kale de gitti.Evlenirsek de noldu hadi ailesini bizim tarafa cektik de fazla bi degisiklik olmuyo.Ben evlendim Leydi Safiya ile bakan yaptim kadinla konusuyom bakan olmak istemiyorum eski hayatima donmek istiyorum diyo.Sonra o kralligi kurdugum karakteri sildim yeni actim ve yukaridakileri yaptim pisman degilim..

Lütfen bana yardım edin evlenemiyorum;
-Leydi ile aramı 20 den fazla yaptım,
-Babası ile aram 40 dan fazla,
-Şiirler falan okudum,
-kıza teklif yaptım vasisi ile görüştüm nişanlandık,
-sonra evlilik teklifi yaptım babasına çeyiz parasını verdim tören yapılacaktı,
-Hayla beni çağırmadılar aramızda kötü bir şeyde olmadı,
-Leydi bana onurlu ailelerimizi geri döneceğiz ayrıldık gibi bir şey söyledi.

YARDIM EDİN...
:sad: :sad: :sad: :sad:
Kalradya yı fethettim ama bu işi beceremedim.

BaTuHaN_ULU said:
Lütfen bana yardım edin evlenemiyorum;
-Leydi ile aramı 20 den fazla yaptım,
-Babası ile aram 40 dan fazla,
-Şiirler falan okudum,
-kıza teklif yaptım vasisi ile görüştüm nişanlandık,
-sonra evlilik teklifi yaptım babasına çeyiz parasını verdim tören yapılacaktı,
-Hayla beni çağırmadılar aramızda kötü bir şeyde olmadı,
-Leydi bana onurlu ailelerimizi geri döneceğiz ayrıldık gibi bir şey söyledi.

YARDIM EDİN...
:sad: :sad: :sad: :sad:
Kalradya yı fethettim ama bu işi beceremedim.
Kızın vasisiyle konuşucaksın sık sık birkaç kereden sonra töreni yapar evlenirsiniz

Evlilik konusunda kızın varisinin bir türlü çağırmaması sorunu galiba herkesin başına bela. Bunların adasında ben de varım. :smile:
Kızın babasıyla o kadar çok görüşüyorum ki en sonunda kızı bırakıp onu alacam :smile: Her görüşmede  "Nikahı dört gözle bekliyoruz ve toplanır toplanmaz töreni yapacaz." diyor. Yaklaşık 80 gün oldu ama daha toplanacak. Baktım bunun toplayacağı yok bütün lordlara emir verdim hepsini oraya topladım yine tık yok :smile:

Artık acaba oyun bugda mı kaldı diye düşünüyorum. Vermiycekler yarimi bana  :mrgreen:

Beyler kendi krallığımı kurdum kale ve köylerim var fakat şehir kuşatması vs yok nasıl şehir sahibi olucam

Ya admin bir şey soracağım ben krallık kurunca diğer krallıklar bir müddet sonra hepsi birden savaş açıyor bir de lordlarla ilişkim çok düşüyor kral olunca hep toprak veremem ki bir de lordlar çoğalırsa ne yapacağım

Arkadaslar forumu aradim taradim ama derdime derman bulamadim, yahu ben uzun ugraslar sonucu Wercheg sehri ve Currin kalesini ele gecirdim, sonra iliskimin cok iyi oldugu kont turya topragiyla ve yine iyi olan kont olaf topraksiz yanima geldi, her neyse ben bu kont olafin kiziyla isi konustum turnuva itham ettim kralligim buyudu namim artti en son drdim hayraninim direk iliskimiz 100 oldu, sonra bulistuk siir okudum oylesine falan, babasina gittim adama dedim sizin kizla gorusebilir miyim, adam bana izin vrrmedigini soyledi ve hile dahil hicbi sekilde ikna edemiyorum, kiz da kacmam diyor, nasil evlenicem?

SultanHarunHanHazretleri said:
Arkadaslar forumu aradim taradim ama derdime derman bulamadim, yahu ben uzun ugraslar sonucu Wercheg sehri ve Currin kalesini ele gecirdim, sonra iliskimin cok iyi oldugu kont turya topragiyla ve yine iyi olan kont olaf topraksiz yanima geldi, her neyse ben bu kont olafin kiziyla isi konustum turnuva itham ettim kralligim buyudu namim artti en son drdim hayraninim direk iliskimiz 100 oldu, sonra bulistuk siir okudum oylesine falan, babasina gittim adama dedim sizin kizla gorusebilir miyim, adam bana izin vrrmedigini soyledi ve hile dahil hicbi sekilde ikna edemiyorum, kiz da kacmam diyor, nasil evlenicem?

Sen onun abisiyle veya babasıyla herneyiyse konuştun mu? İlişkiniz kaç? Onurun kaç? Namın kaç? Bunları göz önünde bulundur.

KhergitKhan said:
SultanHarunHanHazretleri said:

Sen onun abisiyle veya babasıyla herneyiyse konuştun mu? İlişkiniz kaç? Onurun kaç? Namın kaç? Bunları göz önünde bulundur.

Abi dedigim gibi hile kullandim en son onur 100un ustunde nam 5000 oldu iyice abarttim iliski hem babasi hem kizla 100 ama babasindan habersiz konustum diyr gurur yapti vermiyor, kiz da babasina bagli kacmiyor :sad:

Ya Arkadaşlar bende çok aradım ama bir türlü bulamadım kendi sorunuma çözüm. Şimdi ben sarranid derebeyiyim, oyundaki tüm yerleri sarranid adına ele geçiridm ve sadece sarranid var artık taraf olarak başka taraf yok ve Sultan Hakim de vatan hainliğinden ben ve bir tane daha derebey hariç diğerlerini kovdu. Hatta öyleki sultan hakimin bile karısı gitti yani oyunda ben, sultan hakim, emir kramuk, leydi arjis ve leydi zenur hariç kont leydi kalmadı hepsi sürgün gittiler klardya dışına. Şimdi Sultan hakim ile aram 100 ve haritanın yarısından fazlasıda benim mülkümde emir kramukta biraz var birazda Sultan hakimde aynı zamanda benide mareşal seçti zaten sultan. Şimdi ben ne yapabilirimki elimdeki toprakları kaybetmeden kendime bir krallık kurayım? İdare hakkımda 36 bu arada Nam 1568 Onurda 21. Evet arkadaşlar cevaplarınızı bekliyorum. Bu arada Leydi arjis ilede evlendim(Zaten koca klardyada bi o kalmıştı evlenmeye müsait)

arkadaslar ben bu oyunu uzun süredir oynuyorum. Artk bende bir krallık kurayım dedım ama kimse beni tanımıyor ne yapmam gerekli lütfen yardımcı olunn :/

@muhammet919191
Nam ve onur kazandıkça, idare hakkı kazandıkça ve diğer krallıkların çıkarına işler yaptıkça (mesela Rhodoklar Sarranidlerle savaşırken sen de Sarranidlerle savaşırsan) tanınma olasılığın yükselir.

@nomad23
Abi sen bitirmişssin oyunu ya :grin: bi yerlerde İncili Arwa vardır, onu bul Hakim'e isyan et, Arwa'yı sultan yap. Sonra sıkılınca ona da isyan et kendi krallığını kur, bir tane derebeyi varken zaten çok kolay alırsın her yeri :grin:

Stanica said:
Mevcut krallığın başına gelemiyormuyduk? İnceleme de okumuştum, daha bugün single'a başladım o kadar ilerlemedim de... Örneğin Swadia Kralını düşürüp yerine biz geçebiliyormu(şuz). Ne kadar doğrudur acep?
Doğru bir bilgi.

Back
Top Bottom