Warband klavye sorunu.Türkçe karakterler algılanmıyor!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Propaganda

Grandmaster Knight
Beyler  garip bir sorunla karşılaştım.Tr klavye kullanıyorum ,yıllardır hiç bir sıkıntı da yaratmadı.Ama ne oldu ise artık mb oynarken "ğ" "ü" "ı" gibi türkçe karakterleri algılamıyor.Elfçe gibi çıkıyor bir yardım eder misiniz?

Propaganda said:
Beyler  garip bir sorunla karşılaştım.Tr klavye kullanıyorum ,yıllardır hiç bir sıkıntı da yaratmadı.Ama ne oldu ise artık mb oynarken "ğ" "ü" "ı" gibi türkçe karakterleri algılamıyor.Elfçe gibi çıkıyor bir yardım eder misiniz?
Bir aralar bendede oluyor du ama kendi kendine düzeldi :grin:

Double post yapmayı sevmem ama 4 gün oldu bilen gerçekten yok mu?Klavyede sorun yok eminim,sadece mb serisinde böyle.Bir tuşa falan mı basmalıyız?

Oyun esnasında buraya dikkat klavyenin sol tarafındaki alt'a basılı tutup shifte bas düzelecektir.

Yani başka oyunlardada denersen klavyeyi sadece warbandta olduğunu anlayalım. Oyuna girerken klavye modu değişebilir. Yunanca vs yazabilir yanlışlıkla birşeyler yaptıysan..

Diğer oyunlarda yoktu ilk başta.CS go girdimşimdi onda da aynısı.Ayrıca dediğin şeyi de yaptım olmuyor.Ek olarak,dil ayarlanı falanda türkçeye aldım tık yok.

Kardeş büyük ihtimal klavyen ingilizce veya almancaya geçmiştir.masaüstündeyken ctrl+shift yap düzelir birden fazla yaparsan dil değişip değişip durur.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom