WB Warband Kalkanlı vs Kalkanlı Temel Piyade Rehberi

Users who are viewing this thread

D_mOb

Sergeant
Öncelikle bu benim ilk rehberim olacak.Kısa ve öz yazmaya çalışacağım.Umarım beğenirsiniz.Öğrendiklerimin çoğunluğunu beni eğiten Ronin'den öğrendim.Onada teşekkürlerimi iletiyorum.Ben klana yeni katılanları ve eğitim isteyenleri hep bununla eğitirim.

Zırh,kılıç vs. seçimi:

Bana göre en uygun seçim en pahalı kalkan en pahalı tek elli kılıç bedava zırh bedava ayakkabı ve para kalırsa diğer şeyler.Ama tabi ki herkesin kendine göre seçimi olabilir.

Yeni bir seçim ekleyeyim artık bunu kullanıyorum: Bedava kılıç en pahalı kalkan deri urba gibi sağlam bir zırh  ve kalan paraylada kask.

İlk aşama:

İlk aşamada öncelikle karşınızda bir kalkanlı piyade var.Sizin kalkanınıza vurduğu saniyede sizinde karşılık vermeniz gerekmekte.Alışana kadar bence hiç fake atmayın bununla kendinizi geliştirin.

İkinci aşama:

İkinci aşamada çok az fake atmaya başlayabilirsiniz.Örneğin iki kez birinci aşamadaki gibi vurun sonra bir kez fake atın öyle giderek geliştirin.

Fake atış şekli:

En kandırıcı fake atış şekli aynı yöne fake atmak vede kılıcı kalkana en yakın mesafede çekip vurmak.

Üçüncü aşama:

Bundan böyle değişik taktikler uygulayabilirsiniz.Ama eğer ilk iki aşamada ustalaşmazsanız bence taktik yapmanız çok zorlaşır.

En çok kullanılan taktiklerden biri:

Silah bekletmek.Örneğin adam her vuruşunuzda kalkanı kapatıyor fakeler pek işlemiyor.Silahı mesela sağ taraftan basılı tutabilirsiniz karşınızdaki sabırsız biri ise kalkanı açtığı anda vurabilirsiniz.Ancak bunu biraz gerilip yapmanız daha akıllıca olur adamın hamlesi boşluğa gittiği gibi vurursanız savunacak zamanı bile kalmaz.

Taktik arıyorsanız:

Beni eğiten Ronin'in rehberinde çok güzel taktikler var:

http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,141403.0.html

Ve istek üzerine ayrıca:

Tekme:

Tekme atmak kalkanlı vs kalkanlıda biraz zor bir iştir ve risklidir.Genellikle merdivendeyken daha kolay ve etkilidir.Merdivenin üst tarafında iken adamın kafa tarafına doğru tekme atıp vurursanız tek atma olasılığı da gayet fazladır(kask yok ise).Normal bir alanda tekme genellikle adam uzun süre kalkanı kapalı tutuyorsa atılmalıdır.Aksi halde biraz yetenek gerektirir.Tekme atarken yakınında olmaya dikkat edin yoksa sersemleme bittiği anda  kalkanı kapatabilir ve boşuna riske girmiş olursunuz.Ben tekmeyi merdiven haricinde kalkanlıysanız asla önermiyorum.

D_mOb said:
Zırh,kılıç vs. seçimi:

Bana göre en uygun seçim en pahalı zırh en pahalı tek elli kılıç bedava zırh bedava ayakkabı ve para kalırsa diğer şeyler.

En pahali kalkan mi olacak 1. si?

AvCi said:
D_mOb said:
Zırh,kılıç vs. seçimi:

Bana göre en uygun seçim en pahalı zırh en pahalı tek elli kılıç bedava zırh bedava ayakkabı ve para kalırsa diğer şeyler.

En pahali kalkan mi olacak 1. si?

Evet yanlıslıkla zırh yazmısım kusura bakmayın

Teşekkür ederim yanlışımı gösterdiğin için.

Eline sağlık; ancak biraz az emek göstermişsin. Bence rehberi genişletmeli ve Rehberler bölümüne öyle koydurmalısın. :wink:

Kalkan felan takmam takana da acımam parçalarımm...bence kalkan korkakların işidir... olsun yinede güzel anlamışın sağol

Hunİmparatoru said:
Kalkan felan takmam takana da acımam parçalarımm...bence kalkan korkakların işidir... olsun yinede güzel anlamışın sağol
Kalkan korkaklık işi değildir. Gel bi ara parçala kalkanımı benim :grin:

Hunİmparatoru said:
Benim tek elli kısa kılıcım var diyelim... Düşmanda ağır demir gürz :S... Ne yaparsın ?

roKKafeLLa said:
Hunİmparatoru said:
Benim tek elli kısa kılıcım var diyelim... Düşmanda ağır demir gürz :S... Ne yaparsın ?
Ben cevaplayayım. Kalkanı bırakırım. Çünkü demir gürzün bloklanmama riski vardır ve bu özellik kalkanlarda çok meydana gelir.

Apox said:
Eline sağlık; ancak biraz az emek göstermişsin. Bence rehberi genişletmeli ve Rehberler bölümüne öyle koydurmalısın. :wink:

Aslında haklısın da uzatacak pek bir yer bulamadım.Yani baştan yeniden okudum açıklayıcı yazmaya çalıştım."Temel" olan kısmında daha aklıma pek bir şey gelmedi.Eğer anlaşılmayan bir taraf varsa söyleyin ayrıntı yazayım ama dediğim gibi bence kısa olması okuyan için daha iyi.

Demir gürz ile kısa kılıç blocklanmazki.Yani demir gürz vurduğunda kısa kılıç blocklar ama kılıç kalkmaz 2-3 saniye saldıramıyorsun :grin:

Back
Top Bottom