Warband; Dostların Aldığı Hasar.

Users who are viewing this thread

Merhaba, uzun süredir Warband oynuyorum. Hep oyuncunun aldığı hasar ve dostların aldığı hasarı 3/4 olarak, kolayda oynadım. Yakın bir zamanda zorluk ayarını normale çektim 2 zorluğu da. Nord piyadeleri ve Rodok arbaletçi ordusunu kullanıyorum, Nord krallığına derebeyi olup savaşlara katıldım. Veagirler savaş açmıştı, ordum toplam 67 kişi idi. 40'a yakın nord, 20 civarı da rodok arbaletçisi vardı. Bir Kont ile savaşa tutuştum her zamanki gibi okçuları yüksek bir konumda hizzaladım, piyadeleri 40 adım önde tuttum. Süvariler bizi darma duman etti. Ben cebelleşirken arkadan daha yeni veagir piyadeleri geliyordu. Kısaca bizi kargalara yem yaptılar. Atlı birimlerim olsa idi alırdım fakat atlı oynamak istemiyorum. Bu arada ordum da en az düşük seviye Nord Savaşçıları vardı, Rodok arbaletçileri ise en düşük seviye Kıdemli Arbaletçiler bulunmakta idi. Okçuları Nord okçuları ile değiştirmek istiyorum, her ne kadar en kötü okçu olsalar da. Piyadelere Rodok Mızrakçıları ile destek sağlayacağım. Sizin önerileriniz neler ? daha meydan muharebesinde böyle olursa nasıl kale alacağım merak ediyorum. Okuduğunuz için teşekkürler.

piyade olarak nord kahramanı ağırdır. mızraklı birlikleri piyadelerden ayrı grupta yönetmeni öneririm. yoksa yok önden gitti telef oldu falan çok emeğin yanar. bence iyi rodok - nord piyade kombinasyonu.

okçu olarak ilk fırsatta al o okçuları hepsini çöpe at. muhtemelen savaş bitince yapacaksın bunu, o yüzden tavsiyem veagir okçuları dizmen. bir süre sonra öbür birlikler muhafız birliği kadar küçülüyor. âşık oluyosun. ben nordlarla savaşırken sadece okçu ordusuyla savaşırken, okçuları bi tepeye koyup ateş emri verdikten sonra içeri geçip çay demlediğimi sonra geldiğimde zafer ekranı aldığımı hatırlarım. :grin: hadi bazı veagirfobiklerden biri de sensin diyelim o zaman sarranid al. veagir ve sarranid okçuları belli bir sayıya ulaşınca yaylım ateşine tutuyor düşmanı.

süvari olarak memlük seven var, benim gibi şövalye seven var. şövalye genel olarak düşmanı daha iyi dağıtıyor gibi. başlangıç hücumu iyi. o yüzden tavsiyem şövalye kasman. tabii süvari kasmak sancılı biraz baştan söyleyeyim. :grin:

bana kalırsa ben hep süvari-okçu oynardım. okçular düşman gelene kadar ateş ederdi, sonra düşman gelince onları geri çeker belirli bir mesafeden hücuma kalkardım. tabii bu orduyla kale savunma ve fetih çok zor olurdu. onun için ayrı ordum falan vardı. kısacası bu rahat sisteme geçmeden önce düzenli orduyla oynardım. sana tavsiyem kendine ilk iş bir şehir al. orayı karargah, ordugah her halt için kullanabiliyorsun ve manyak kira veriyor şehir. ilk aldığın mı ikinci aldığın mı ne kesin veriyorlardı şuan net hatırlamıyorum ama şehir almak sancılı kale alıp vermediklerinde falan sulanmanı tavsiye ederim.

Belirttiğim gibi Nordlar da derebeyiyim, Veagirler ile savaşınca hali ile onların ordusunu kullanamıyorum moral kaybından dolayı. Şehir alın demişsiniz yazıda da belirtmiştim, meydan muharebelerinde bu sıkıntıyı yaşıyorum. Bir kale veyahut bir şehir almaya kalksam kaybımı siz düşünün. :smile: Sizin stratejiniz güzel, atlı ve okçu. Fakat ben Svadyalı Şovalyeleri çok kısa bir sürede kasıyorum hali ile meydan muharebesinde en az 60 kişilik şovalye karşında durabilecek çok ordu yok :smile: fakat atlı birimler ile oynarken ister istemez hızlı bir oynanış biçimine sahip oluyorsunuz ve o sırada okçu, piyade gibi şeyleri yönetmekte zorlanıyorum, hatta unutuyorum diyeyim. Oyunun zorluğunu şimdilik tekrar 3/4'e aldım. Bir çözüm bulana kadar bu şekilde takılacağım. Nord Piyade ve Rodok Arbelet oynadığımda, atlı birimlere karşı çok zayıf kalıyorum. Rodok Piyade ve Okçu oynadığımda bu sefer Rodok piyadeleri, Nordlara karşı bir şey yapamıyor. Kolayda oynarken hey şey tamam, ancak en üst seviye olan Normal zorlukta yani Dostların Aldığı hasarı Normal yaptığımda ne kullanırsam kullanayım ciddi bir kayıp oluşuyor. Tamam, evet gerçekte olması gerekende bu 60 kişilik bir ordu ne kadar eğitimli olursa olsun 200 kişiye karşı kaybetme veyahut ciddi bir kayıp verme potansiyeline sahiptir. Ama bu bir oyun şimdi ben zar zor bir lordu yensem ne olacak ? adam 2 gün sonra aynı ordu ile geziyor. Cevabınız için teşekkür ederim fakat halen bir çözüm olmuş değil, sanırım oyunda mantık hatası var. Yine eski zorlukta devam edeceğim gibi gözüküyor.

Back
Top Bottom