Warband Donma (Takılma) Sorunu!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Bende 256 lık ekran var ama herşey fulde oynuyorum ve kasmıyor sadece khergitlerle yaptığım büyük savaşlarda kasıyor

Ekran kartım GeForce GT 130m, 512+512 paylaşımlı, eskiden kasma olmuyordu, bilgisayarım çöktü, format attım, daha sonra eski performansı yakalayamadım (bu arada driver en güncel sürümde)

1. 2. diye sayan arkadasım
adamın bılgısayarı oyun kaldırmıyor bahsettıgın vırus programınımı kaldıracak?
ben grafıkerım meslegım bu bız dahı o kasper dedıgın programı bılgısayarımıza sokmuyoruz.
amacım post kasmak olsa senın gıbı her mesaja atlardım merak etme son olarakda.
barısmancodan cem karacaya cogu sanatcısının sıtesının yapımında da calısmıslıgım vardır yasım da geregı cocuk gıbı post ıslerıyle ugrasmıyorum. kolay gelsın

Beyler bende oyunda takılmadan şikayetçiyim ama bilgisayardan kaynaklanan donmadan değil mesala bir görev yapacağım tam görevi kabul etme butonuna basıyorum daha ileriye gitmiyor öyle kalıyor oyun sol tık yapın diyor ama işlemiyor mecburen oyunu kapatıp son save den devam etmek zorunda kalıyorum kendi krallığımda mareşal seçmek istediğimiilan edincede takılıp kalıyor oyun bilgisi olan arkadaşlar beni bilgilendirirse sevinirirm. ([email protected])

HuseyinNihalATSIZ said:
1. 2. diye sayan arkadasım
adamın bılgısayarı oyun kaldırmıyor bahsettıgın vırus programınımı kaldıracak?
ben grafıkerım meslegım bu bız dahı o kasper dedıgın programı bılgısayarımıza sokmuyoruz.
amacım post kasmak olsa senın gıbı her mesaja atlardım merak etme son olarakda.
barısmancodan cem karacaya cogu sanatcısının sıtesının yapımında da calısmıslıgım vardır yasım da geregı cocuk gıbı post ıslerıyle ugrasmıyorum. kolay gelsın
Arkadaşım mesaj atmadan önce son iletinin tarihine baksaydın ya bak ne yazıyo yukarda 
Ekim 30, 2010, 12:05:02 ÖÖ » biraz dikkat edin şunlara lütfen

Öncelikle, konu hortlatmak ile diriltmek arasındaki farkı anlamak lazım. Eğer konu gereksiz yere üst sıralara taşınıyorsa, bu hortlatma olur. Ancak çözülmemiş bir sorunu olup da eski bir konuya yazan kişi, konu diriltmiş olur. Konu diriltmek yasak değildir.

Kimse kimseye crack kullanıp kullanmadığını sormasın. Bu sizin göreviniz değil.

Koyurtang said:
Bu sizin göreviniz değil.

Öhöhmm, sanki klei "bir daha crack mi kullanıyon diye soru soranlarada ceza verilecek" gibisinden birleyler söylemişti. Yani sadece bildirme amaçlı yazıyorum. -.-

Arkadaşlar oyunu normal oynuyorum görev alımak için gidiyorum konuşuyorum görevi alıyorum ama daha ötesine gidemiyorumoyun ekranı öyle kalıyo ve oyunu mecburen kapatıyorum

Arkadaşlar bu sorun pc nin iyi olmasıyla kötü olmasıyla alakası yok..Diskinizi birleştirin pcnizdeki kullanmadığınız programları silin...Diski temizleyin (başlat menüsü>Tüm programlar>Donatılar>Sistem araçları>diski temizle) deyin o fazla olan şeyleri siler

Donma sorunu yaşamamak için AYARLAR bölümünde "tahmini performans %72" olacak şekilde bütün ayarlarını optimize et. Yani doku detay = %10, shader kalitesi = düşük, çim yoğunluğu = %0 vb. Bütün bu ayarları oyun performansı %72 olacak şekilde ayarladığında, donma problemi de yaşamazsın. Tabii muharebe büyüklüğünü de 71'e getirmelisin. Herşey, o ince ayarlarda bitiyor. Bir de oyundan çıktığında tekrar Warband'a girersen, oyun, daha da yavaşlar. Warband, oyundan çıksanda arkaplanda hala çalışır. Bunun için oyundan çıktıktan sonra ctrl +alt + delete ile gelecek görev yöneticisinden mb_warband'ı kapatıp oyuna yeniden girmelisin.

Bende başka bir sorun vardı buna benzer oyun oynarken savaşta veya hana girince veya herhangi bir yere girince harita dışında bile oyun donuyordu bir anda drrrr diye ses geliyordu pcden falan işte en sonunda ekran kartını değiştirdim oldu bitti :roll:

WALLAHİ ÇÖZÜMÜ BULDUM.

PACTH YAPINCA ASLINDA TEK İŞLEMCİ İLE ÇALIŞIYOR!.

OYUNA BAŞLAMADAN ÇIKAN PENCEREDEN AYARLARA GİRİN TEK İŞLEMCİ İLE ÇALIŞ DEYİN WALLAHİ ÇÖZÜYOR.AYNISI BENDE WARDI.

İNTEL PENTİUM DUAL CORE PROCESSOR (2.50 GHZ)

1 GB ATI RADEON HD 3400 SERİES!

V1.00 İLE OYNARKEN HİÇ SORUN YOKTU.SONRA BU V1.1134 MÜDÜR NEDİR ONU YÜKLEDİM ANAM ÖYLE KJASIYOR KASIYOR.TEK İŞLEMCİ İLE ÇALIŞTIRIN ÇÖZÜLÜR SORUN!!!!!!!!!!!!!

forum adam said:
WALLAHİ ÇÖZÜMÜ BULDUM.

PACTH YAPINCA ASLINDA TEK İŞLEMCİ İLE ÇALIŞIYOR!.

OYUNA BAŞLAMADAN ÇIKAN PENCEREDEN AYARLARA GİRİN TEK İŞLEMCİ İLE ÇALIŞ DEYİN WALLAHİ ÇÖZÜYOR.AYNISI BENDE WARDI.

İNTEL PENTİUM DUAL CORE PROCESSOR (2.50 GHZ)

1 GB ATI RADEON HD 3400 SERİES!

V1.00 İLE OYNARKEN HİÇ SORUN YOKTU.SONRA BU V1.1134 MÜDÜR NEDİR ONU YÜKLEDİM ANAM ÖYLE KJASIYOR KASIYOR.TEK İŞLEMCİ İLE ÇALIŞTIRIN ÇÖZÜLÜR SORUN!!!!!!!!!!!!!
Çok teşekkürler arkadaşım. Sorunum gerçekten çözüldü.

@forum adam cidden sağ ol..Donma korkusundan ayaları yükseğe çekemiyordum şimdi full :grin:

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom