Warband Donma (Takılma) Sorunu!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Ben directx 7 kullanıyorum gene bu sorun çıkıyor(videondaki kadar şiddetli değil tabi ama her savaşta hemen hemen seninki gibi ve bazen seninkindende şiddetli)

anitsotrofikmidir nedir birde antialisingi düşürmeyi dene

tek çekirdekle oynamayı dene(ne işe yarayacaksa bilmiyorum ama bir dene)

not:bu mesajı inciden gelenler okumasın :grin:

Videoda eğer yanlış görmediysem."Tahmini performans:%87" yazıyordu.

Ayarları düşürüp şunu bir %100 e eşitle bakalım değişecek mi?Fazla yüksek ayarlarda oynamak her zaman zararlıdır (:

radyoaktif said:
Rapital said:
benim sistemim seninkindende iyi 4 çekirdek işlemci var . fakat mount blade 1125 patchten sonra oyun resmen kaydı ya. mekan değiştirirken grafiklerin önce yarısı sonra diğer yarısı geliyor. takılmalar oluyor. imleç hareket ettirirken yanıp sönüyor. varmı bi çaresi ?

Konuma ilk yorumu gene sen yazmıştın dostum ve ben; senin o mesajında, benim ile tamamen aynı sorundan muzdarip olduğun sonucunu çıkartmıştım ve yazdıkların, benim tüm yazdıklarıma katılır ve benim mesajımı destekler nitelikteydi. Ama bi sonraki mesajında yazdıklarının benim sorunumla fazla bi alakası yok. Bu arada ne oldu? Sorunun düzeldimi de böyle yazdın? Yoksa ilk mesajında mı durumunu yalnış ifade ettin? Bu izlesene'ye upload ettiğim 1. mesajımda linki bulunan warband'ın arenada savaşırken takılma esnasını izledin mi? O videoyu izleyip "benim sorunum, senin sorunun gibi değil" diyorsun dimi?

Eğer sorun gerçekten warband'dan kaynaklanıyorsa çok şükür. Böylece sorunun donanımdan yada kendi yazılımlarımdan kaynaklandığı düşüncesi haksız çıkmış çıkıyor. Ama bi önceki oyun olan mound&blade'de böyle bir sorun yoktu."battlesizer" programı ile asker sayısını 300,500'e çıkartsam bile sadece oyun yavaşlıyordu, ilk mesajıma eklediğim videodaki gibi takılmalar kesinlikle olmuyordu...

kardeş konuyu sen açtığına göre tutupta başka bi arkadaşa cevap vermiyorum . diyorumki sistem çok iyi . o yüzden hatalarda tamamen yazılımsal senin pcdede bi sorun yoktur demek istedim . gta 4 ü bile gayet rahat oynuyorum . aynı anda 3 farklı oyunu çatır çatır oynuyorum . pc de kasılma 0. ama mount blade de bi tıklıyorum bilgisayar kayıyor resmen  . hiç bi şeyde takılma yapmazken 3 patchtir bilgisayarın donmaları yavaşlamaları felan insanı çıldırtıyor denemeden bilemezsiniz. ben en fazla 3 patch sonra düzeleceğine inanıyorum .

Arkadaşlar konunun başındaki yorumumda da belirttiğim gibi; bu takılma sorununun grafik ayarları ile bi alakası olduğunu sanmıyorum. Öyle ki grafik seviyesi minimumda iken bile bu takılmalar aynı şiddette devam ediyor. Yani takılmalar bi kere başladımı, birdaha PC'ye res atana kadar durdurulamıyor ve harita üzerinde yol alırken 1 saniyede bi anlık takılmalar gözlemledim. İlk başta bu sorunun işlemci yada ekran kartın'dan kaynaklanacağını düşünmüş hatta ikisi arasında çok kararsız kalmıştım ama hem siz arkadaşların yorumlarından hemde kendi durumumdan karar verebilirim ki bu sorun warband'dan kaynaklanıyor. Peki ama bu sorunu hiç yaşamadığını idda eden arkadaşlar var bu nasıl oluyor? Allah bilir o arkadaşların sistemi, biz sorunu yaşayan arkadaşların sisteminden daha da düşüktür.

Bugün 7 saattir warband oynuyorum ve en az 10 kere PC'ye format atmak zorunda kaldım. Mubarebe büyüklüğüde 50 yani o kadar fazlada değil. Resetten sonra warband'a girip 3,4 savaş yaptıktan sonra 5. yada 6. savaşta bu takılmalar başlıyor. Eğer mubarebe büyüklüğünü 30'da tutarsam bu takılmaların başlama süresi biraz daha uzuyor ama 30 muharebe büyüklüğü ilede oynanmaz ki. Helede biraz önce öyle bir takılma olduki oyun 10 saniyede bi 1 saniyelik hareket ediyordu; köylü çiftçilere yardım için gittiğim bi köyde haydutlarla savaşıyordum ve ne zaman benim adamlarım ile o haydutlar çarpışsa oyun feci bi şekilde takılıyordu ve bütün düşman rakipler ölene kadar o takılmalar bitmiyordu ama benim adamlarımı geride tutup sadece ben savaştığımda bi donma olmuyor. Çok garip....

radyoaktif said:
Cioss said:
Launcherde iken Ayarlara girip Otomatik algıla deyip directx7yi seçip denedin mi?

Dediğin gibi düzelse bile, günümüzde insanlar oyunları directx 11 ile oynamayı düşünürken ben directx 7 ilemi oynayacam? Bu oyunu en azından directx 9 ile oynamak varken 7'yi kimse düşünmez. Öyleyse oyun piyasaya sürüldüğünde de "ancak directx 7 ile düzgün bir şekilde oynayabilirsiniz" diye oyun kutusunun üstüne not düşmeleri gerekiyordu ee o zamanda oyun, yapımcının elinde patlardı:smile:

millet directx 11 de oynuyor diye illa seninde mi 11 oynaman gerekiyor

radyoaktif said:
Arkadaşlar konunun başındaki yorumumda da belirttiğim gibi; bu takılma sorununun grafik ayarları ile bi alakası olduğunu sanmıyorum. Öyle ki grafik seviyesi minimumda iken bile bu takılmalar aynı şiddette devam ediyor. Yani takılmalar bi kere başladımı, birdaha PC'ye res atana kadar durdurulamıyor ve harita üzerinde yol alırken 1 saniyede bi anlık takılmalar gözlemledim. İlk başta bu sorunun işlemci yada ekran kartın'dan kaynaklanacağını düşünmüş hatta ikisi arasında çok kararsız kalmıştım ama hem siz arkadaşların yorumlarından hemde kendi durumumdan karar verebilirim ki bu sorun warband'dan kaynaklanıyor. Peki ama bu sorunu hiç yaşamadığını idda eden arkadaşlar var bu nasıl oluyor? Allah bilir o arkadaşların sistemi, biz sorunu yaşayan arkadaşların sisteminden daha da düşüktür.

Bugün 7 saattir warband oynuyorum ve en az 10 kere PC'ye format atmak zorunda kaldım. Mubarebe büyüklüğüde 50 yani o kadar fazlada değil. Resetten sonra warband'a girip 3,4 savaş yaptıktan sonra 5. yada 6. savaşta bu takılmalar başlıyor. Eğer mubarebe büyüklüğünü 30'da tutarsam bu takılmaların başlama süresi biraz daha uzuyor ama 30 muharebe büyüklüğü ilede oynanmaz ki. Helede biraz önce öyle bir takılma olduki oyun 10 saniyede bi 1 saniyelik hareket ediyordu; köylü çiftçilere yardım için gittiğim bi köyde haydutlarla savaşıyordum ve ne zaman benim adamlarım ile o haydutlar çarpışsa oyun feci bi şekilde takılıyordu ve bütün düşman rakipler ölene kadar o takılmalar bitmiyordu ama benim adamlarımı geride tutup sadece ben savaştığımda bi donma olmuyor. Çok garip....

hah aynen . mesela oyuna yeni giriyorum . ufak bi takılmayla savaş bitiyor. sonra her girdiğim savaşta takılma oranı biraz daha artıyor . 10-11. savaştan sonra oyun ya pcyi donduruyor , ya reset atmak gerekiyor yada her seferinde farklı bir errorla kapatıyor.

HybridPrince said:
radyoaktif said:
Cioss said:
Launcherde iken Ayarlara girip Otomatik algıla deyip directx7yi seçip denedin mi?

Dediğin gibi düzelse bile, günümüzde insanlar oyunları directx 11 ile oynamayı düşünürken ben directx 7 ilemi oynayacam? Bu oyunu en azından directx 9 ile oynamak varken 7'yi kimse düşünmez. Öyleyse oyun piyasaya sürüldüğünde de "ancak directx 7 ile düzgün bir şekilde oynayabilirsiniz" diye oyun kutusunun üstüne not düşmeleri gerekiyordu ee o zamanda oyun, yapımcının elinde patlardı:smile:

hangi yılındayız alla alla!

DX7 ile çalışan oyun mu kalmış? Elin adamı DX11'i aşmış uçuk oyunlar yapıyor biz halen aman kasmasın warband diye DX7 ile mi oynayacağız!! ben bu pc de assassin's creed full ayarda oynuyorum gram takılma olmuyor, n  hikmetse bu M&B'de saniyelik takılmalar donmalar oluyor!

kenterte said:
Evet ama bu oyun Warband Assains değil. Directx 11 istiyosan başka oyunlara bak..

benim derdim warband DX11 ile çalışsın değil,lütfen yorum yapmadan önce konuyu baştan oku! konuyla alakasız yorumlar yapıp sorunun çözümsüz kalmasını istemiyorum.

benim derdim assassin's creedi takılmadan çalıştıran bilgisayarın neden M&B oynarken saniyelik takılmalar yaşatması.

HybridPrince said:

Şakamı yapıyorsun? Yoksa ciddimisin? Bu mesajına gerekli tepkiyi "Tarquin" arkadaşım vermiş ama birde ben vereyim;

2011'e giricez birader? Millet oyunlarda uzay çağını yaşıyor? Directx 7'simi kalmış? Eğer ben bu oyunu donmadan anca Directx 7'de oynayabileceksem sileyim daha iyi! Neden para verdim o zaman? Bu oyunun şimdilik Directx 11 desteği olmasını zaten beklemiyorum ama bu devirde de en azından Directx 9 destekli olmaması gibi bir durumu aklımın ucundan bile geçiremiyorum.

Oblivion, Prince of Persia The Forgotten Sands, Assassin's Creed, Gears of War vs gibi oyunları full özelliklerde ve hiç bir takılma olmadan rahatça oynatan sistemim, M&B Warband'a gelince takılıyor, kilitleniyor şakamı bu? Yetkili arkadaşlardan; bu sorunun oyun yapımcılarına acilen iletilip gereğinin yapılmasını arz ediyor, sitemimizin dikkate alınmasını rıca ediyorum.

evet bende güncel olarak tüm 2010 oyunlarını ve çıkmaya devam eden oyunları fullde oynuyorum hatta yetmiyor daha da yükseltecek ayar arayıp ses özelliklerine felan dalıyorum . ps2 oyunlarınıda emulatörle açıyorum onlardada takılma olmuyo hatta oyunun orjinal çözünürlüğünü emulatörde yükseltip daha net bi görüntüyle oynuyorum fakat warbandda yazılımsal hatalar iyice arttı. farkettiyseniz oyunda mekan değiştirdikçe counterda atılan bot sırasındaki anlık takılma gibi bişey oluyor  . bu anlık takılmalar mekan değiştirdikçe artıyor . dün akşam bi savaş yaptım öyle kastıki eski pcimde oynuyor gibi hissettim kendimi  . 5-6 dakka bekledim düzelmesi için.

Basit birşey olacak sorunla ilgili ama,

Bende performans artışı için kaplamaları gerektiğinde yükle seçeneği işaretli bu mekanlara hızlı girmeyi ama görüntünün (kaplamaların) bir kaç saniye geç gelmesine yol açan bir seçenek, belkide radyoaktif arkadaşımız da bu seçeneği seçmiş olabilir, ben bunu bilinçli yaptığımdan hata olmadığını biliyorum.

Yanlışlıkla işaretliyen için ise bir hata gibi gözükebilir

bu öyle bi sorun değil benim sorunumdan bahsedeyim handaki npclerle konuşmaya giderken hiç bi takılma olmuyor ama npc ile konuşma kutusu çıktığında takılmaya başlıyor ve savaş sırasında kamerayı çevirip arkama bakmaya çalışırken saniyelik takılmalar oluyor.

@YAHYA@ said:
bu konuya bakın sorun çözülür http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,126420.0.html

abisi amacın nedir?? senin önerdiğin şey hiç bi halta yaramıyor her konuda da mantar gibi çıkıp açtığın konunun linkini yapıştırma!

@YAHYA@ said:
bu konuya bakın sorun çözülür http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,126420.0.html

Bu tür "donma/takılma/kasma" gibi konuların hepsine aynı cevabı verdiğin için bende bu cevabı senin o yorumlarına karşılık ard arda veriyorum;

Birader anlıyorum yardım etmeye çalışıyorsun ama senin o açtığın konuda tavsiye ettiğin yöntem, hiç bir şekilde takılma sorununu çözmüyor. Bu sorun senin yönteminle çözülecek bir sorun değildir. Bu sorun oyun kodlaması ile alakalı bir sorundur ve bu sorunu sadece oyun yapımcıları yani bu oyunu kodlayan kişiler çözebilir... Ha senin yöntemin belki oyun hızını bi kaç fps arttırır o kadarlada kalır ama asıl sorunu sen çözemessin...

Garip olan şu bu oyun sistemi iyi olanlarda düşük özelliklerde bile yavaş sistemi düşük olanlarda ise son ayarlarda bile takılmadan çalışıyor. Çok iyi bir sistemim yok ama oyun bende hiç kasmadı şu ana kadar. Tabi bu olayların son sürümlerde başlamasıda biraz garip..

bilgisayarınızı sag tıklayın
Özellikler
ordanda
gelişmiş e tıklayın
performans ayarlarına girin
en iyi performans ıcın ayarlayı tıklayın.

oyunu oynadıgım bılgısayarda 1 gb rem var ekran kartını söylesem aglarsınız muharebe 150 de oynuyorum hep
alt kanalda her sey de acıktır msn facebook zaman zaman + müzik sitesi veya medya plyr.
ama yok hala kasıyo dıyorsanız hıc bısı acmayın ctrl alt delete den ıslemlere gelıp mount un exe sını  bulun sag tıklayın
Öncelikli ata diyik yüksek diyin
hadi inşallah işinize yarar YARAMAZSA
PC NIZDE EXE LERI BOZAN BİR VİRUS OLABILIR TTNET 3 4 LIRA FAZLADAN PARA ALIP VİRUS PROGRAMI SATIYOR ordan orjınal bir virüs programıda edınmıs olursunuz ( MCAFE)

Unutmadan vidyo koyan arkadas tum grafikleri maksımum a getırmıssın bıldıgım kadarıyla sistem gereksınımlerı orta ve mınımum düzeyi yansıtır senin bilgisayarın leyla olması normal bence :smile:

HuseyinNihalATSIZ said:
TTNET 3 4 LIRA FAZLADAN PARA ALIP VİRUS PROGRAMI SATIYOR ordan orjınal bir virüs programıda edınmıs olursunuz

1.si 2 dk içinde arka arka mesaj atmak yerine ilk mesajı editlerseniz herkes kazanır

2.si o anti virüsten bi cacık olmaz, testlerin herpsinde ortalama bir başarısı var ki 7*3=21 tl verip onu alana kadar üstüne bi 45-50 tl daha koyar gider paşa paşa Kaspersky veya Symantec alırım daha iyi (ki mcafee hem performans oalrak hemde arayüz olarak bu ikilinin milyonlarca yıl gerisinde)

edit: ayda 3 tl istiyolarmış
yani 1 yılda 36tl yapıyo ki 40tl tasarruf için değmez kesinlikle

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom