WB WARBAND Detaylı HERŞEY Rehberi 2(-Para Kazanmak-)

Users who are viewing this thread

KhergitKhan

Sergeant Knight
WARBAND DETAYLI HERŞEY REHBERİ!

Neden yeni konu açtın kardeşim?(Soruya hemen cevap)

Uzun yazı yazan arkadaşların sıkıntısından anlayanlar da var.40.000 adet harf yazdığımızda,metine başka yazı yazmamız engellenir o yüzden.Kalanını yazacam.

Bi rehber için 10 konu açıyosun!

Bak bakayım 1 rehber mi= http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,285695.0.html

Not=Spoilere basın ki rehber açılsın :grin:.

Sorulara cevap verdim.Şimdi başlayayım!

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Çoklu Soru Rehberleri

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evlenme Rehberi

Oyun yapıldığından beri dilden dile dolaşan soru.
Nasıl evlenecez abi?

Oyuna başladık.Namımızı arttırdık...Gittik bir krala derebeyi olduk.Ama hemen derebeyiyiz diye kız bulamayız.Kızlar baya nazlı oyunda :grin:.Ziyafetleri iyi takip edin.Ziyafet bulamıyorsanız turnuvada olabilir.İlk önce bir hana iniyoruz ve gezgine nerede ziyafet var soruyoruz.Bunu bir leydiyede sorabilirsiniz.

Sonra ziyafete gidiyoruz.Dua edin ziyafet şehirde olsun.Daha sonra şehre girmeden bir bakıyoruz içeride kimler var.Az kişi varsa bekliyoruz daha sonra adam gelecek.Sonra giriyoruz ve turnuvaya dalıyoruz.

Turnuvada ölmemeye dikkat edin.Turnuvayı mutlaka kazanmanız lazım.

Turnuvayı kazandık,gidiyoruz lordun kabul salonuna.Ama tabi ki de ilk bulduğumuz kıza saldırmıyoruz görmemişler gibi.Leydilere bakıyoruz hangisi daha güzel :grin:.Sonra da onlara teker teker soruyoruz 'Sizi daha yakından tanıyabilir miyim'Eğer birisinin karısıysa bırakın.Kralın kızı olunca konuşmayın bile.Hangi lordun kızı veya kardeşi?Abisi ile aram iyi mi?Babası verir mi?Bunlara bakıyoruz.

Sonra leydinizi bulunca ona turnuvadaki başarınızdan bahsedin.Kızdan kıza ilişki yükselmesi değişir.Daha sonra hayranınızım deyin.Yine kızdan kıza değişir,artabilir;azalabilir.

Sonra iş başa düştü.Gidin gezgin şairlerden şiir öğrenin.Gezgin şairler handa olur.Nerde ziyafe varsa yine gidin,turnuvayı kazanın ve tekrar leydinize bahsedin.Leydi sizi kendisi çağırabilir,o zaman gider ve ona şiir okursunuz.

Ama her aşkın bir bedeli var.Leydinize bir lord asılabilir.Bunu leydinizin yanına gidince o söyleyebilir.O zaman onunla düello yapmanız gerekecek.Hangi lordu seviyorsa gidin bir düelloya davet edin.Mutlaka yenmeniz lazım çünki iş ciddi.

Sonra leydiniz çağırdığında açıklarsınız.

Aşkın diğer bir bedeli,habersiz evlenmedir.Leydiniz sizin haberiniz olmadan başkası ile evlenebilir.O zaman onu bırakın,ayrılalım deyin.Tabi emeğiniz gidecek ama yapacak birşey yok.

Aşkın en berbat bedeli,money :grin:.Evleneceksiniz;lorda söylediniz ve sizden yaklaşık 13.000 istedi.İçinizden veya dışa doğru (yuuuuh! ohaaaaa! çüüüüş!) gibi laflar edebilirsiniz.Bazılarımız için hiç sorun olmaz tabi.

Sonra kızı alıyorsunuz ve mutlu son oluyor :grin:

Leydiler Ne İşe Yarar ve Nasıl Krallık Sahibi Olunur?

Leydilerden başlayayım;
Leydinizi aldınız.Şehrinize veya Kalenize koydunuz.Mesala şehrimiz A şehri.

Leydiye gidiyorsunuz ve ziyafet düzenleyelim diyorsunuz.Leydi size nelerin eksik nelerin fazla olduğunu söyleyecektir.Eksik olanları hemen alın ve erzak deponuza koyun.Bu arada ziyafet yapmanın da bir zamanı olacaktır elbet.Ziyafet yorucu savaş zamanlarından sonra barış sağlanınca yapılabilir.Savaş esnasında kesinlikle ziyafet yapılmaz.

Mareşalseniz yapacağınız ziyafet size çok artı değer katacaktır.Nasıl bir toplantıdan sonra önemli kararlar alınıyorsa,siz de ziyafet sonrasında önemli bir karar alabilirsiniz.Mesela ziyafet sonrası orduyu toplayabilir,savaşa gidebilirsiniz.

Ziyafet yapmak için tüm lordlarla ilişkilerinize bakın.Sizinle arası fazla bozuk olan gelmeyecektir.Ayrıca fazla defansif olanlar da gelmeyecektir.

Lordları çağırmanın en kolay yolu yoldaşlardır.Yoldaşınıza davetiyeleri dağıtmasını söyleyebilirsiniz.
Ziyafet size nam kazandıracaktır.Ne kadar fazla ziyafet,o kadar fazla nam.

Tabi bunlar bir yana,ziyafetin de bir masrafı var.Aldığınız tüm o güzel kadifeler,yemekler öpücükle alınmadığından bol paranız olmasına dikkat edin.

Krallık sahibi olmak ise büyük bir sorumluluk ruhu gerektirir.

İlk önce derebeyiyseniz ordan ayrılın ve gidin bir krallıkla düşman olun.Saldırın ve bir kalesini veya şehrini alın.Sonra biraz ikna ve yetenek gerekecek.Gidin bir lorda ve onunla gizlice konuşmak istediğinizi söyleyin.Sonra işte kralınla aranız nasıl felan deyin.Ardından sana söyleyeceklerim var deyin,bana yemin et felan deyin.Eğer sizi severse gelir.

Bu arada bol bol fetih yapmaya devam edin.Siz nam saldıkça,fetih yaptıkca lordlar sizin ayağınıza gelecek.Onları başkentinizde bulabilirsiniz.Gidin onlarla konuşun ve onları da alın.

Leydiler de krallık işinde büyük rol oynarlar.Eğer arkanızda güçlü bir kadın varsa devletinizde az sorun olur.Leydi devlet aleyhine çalışan lordları,birbirine küsen kontları size söyleyecektir.Dediklerini yaparak devletinizi daha yükseklere taşıyabilirsiniz.

Kale Alma Yolları

Böyle küçük ek bilgi olsun diye yazdım.Bazı yeni başlayan arkadaşlar kale alamıyorlar,şehir alamıyorlar ve bu yüzden ya hileyle oynuyorlar,ya da oyunu bırakıyorlar.

Oyun bırakma nedenlerine baktığımda sürekli işte yok ben beceremiyorum,haydutlar beni yeniyor vs. vs...

Kale almanızın birden çok yolu vardır.Bunların arasında kolayı,zoru,karlısı var olabilir.

-Eğer kolay kaçan birisiyseniz ve hemen krallık kurmak istiyorsanız ilk önce bir krallık belirleyin.Ben belirlediğiniz krallığa ''A'' diyorum.Daha sonra bu krallığı iyi bir incelemeye başlıyorsunuz.Olan biten herşeyi öğrenmeniz gerekebilir.Hatta kralın esir alınması bile sizin çok işinize yarayacaktır.Burdan sonra da şıklara ayırıyorum:

A=Bu krallık gidiyor ve kuytu köşeden bir yer alıyor.Siz de hemen oraya çuvallanacaksınız.Hemen saldırın ve orayı alın.Zaten az asker olduğuna göre sıkıntı da çekmezsiniz.

B=A krallığı batmak üzere.Diğer krallıklar bunu sıkıştırıp duruyor.E bunların içinde niye siz olmayasınız?Hemen saldırın ve alabildiğiniz kadar kaleyi almaya çalışın.

C=A krallığını ellemeden,kaleye bile dokunmadan işinizi sinsi sinsi yapacaksınız.İlk önce bu krallığın varlıklı bir lordunu gözetleyin.Bu adamın kralla ilişkisi kötüyse bunu kendi tarafınıza çekmeye çalışın.Tabi bunun için aranızın iyi olması gerek o yüzden bu adamla aranızı düzeltin.Daha sonra adamı kendi tarafınıza çektiğiniz an kendi bu adamın malı mülkü sizin krallığınıza ait olacak.Tabi onda kalacak ama savaş döneminde bir köy bile lazım olabiliyor.

D=Bu da genelde okçularla kullanılan bir taktik.İlk öne sadece okçu yapıyoruz.Sonra asker seviyesini 150'ye çıkarıyoruz.İstediğimiz kaleye dalıyoruz,okçuları dışarıda bekletiyoruz.Baya kişi öldürünce dışarı çıkın ve tekrar saldırıp aynılarını yapın.

Derebeyi Zorluklarına Katlanma Rehberi

Bir çok kişi Derebeyi iken çok zorluklar çekiyor.Aşırı gelen maaşlar,para bulamama,asker yetersizliği,kaçan askerler...

Bu zorluklar çoğunlukla barış dönemlerinde oluyor.Savaş yok,turnuva yok,para yok...Askerler savaş istiyor!

Ama bunlara da bir ''Dur!'' demenin vakti geliyor elbet.İlk önce kralınız ile ilişkinizi 10'a getiriyorsunuz.Sonra bir sefer hazırlığı yapın.Bunun için üstteki rehberimi kullanabilirsiniz.Sonra gidiyoruz ve Kralımızın haberi olmadan bir krallığın kervanına dalıyoruz.Hem askerlere moral gelecek,hem de gelişecekler.Biraz da paranız olmuş olacak.Sonra gidiyorsunuz ve kervanına saldırdığınız ülkenin en ezik kalesine dalıyorsunuz.

Orayı alacaksınız.(Ben öyle düşünüyorum).Daha sonra gidin ve düşman olduğunuz lorda barış yapmak istiyorum deyin.Sizden para isteyecek,verin.

Artık kaleniz oldu hemde düşman değilsiniz!Şimdi gidin krala.Sizden kralla ilişkinizi yükseltin demiştim,şimdi onla ilişkiniz 3 düşecek.Sonra ele geçirdiğiniz kaleyi felan isteyin.Zaten kale size verilecek...Sonra fazla askerlerinizi koyarsınız oraya,para da kazanırsınız!

Para Kazanmak

Hadi yukardakileri uygulayacağız diyelim,ama bir de baktık cep delik!Napacaz şimdi!

Hemen telaşa kapılmıyoruz,gidiyoruz birkaç haydut kesiyoruz ve en azından bir 500 altın çıkarıyoruz.Tabi elde ettiğimiz eşyaları satıyoruz.Sonra ver elini turnuva!3980 kadar para verecekler size!İyi para,öyle değil mi?

Şimdi,her level atladığınızda yağma ve envanter yeteneğimize veriyoruz.Bol ticaret yapan ticarete verebilir,ama onun içinde büyük bir envantere ihtiyacımız olacaktır.

Eğer bir krallıkta görev yapıyorsak bize düşman olan krallığın tüm köylerini araştırmanız gerekli.En uzakta olanı,en zengini,en sizi seveni vs. vs.Eğer en zengini çok yakındaysa kalelere ve sağlam ordunuz yoksa birkere unutun onu!Biz en kuytu köşedekine gidiyoruz.Yağmalıyoruz ve ne var ne yoksa araklıyoruz.

Tabi böyle ilişkiniz düşecektir.Eğer hem avlanmak hem de para kazanmak istiyorsanız kelle avcılığını öneririm.Tabi hiçbir krallıktan olmayacağız başta.Biraz Memlük yapın ve kelle avcılığına merhaba!Esir yönetimi işinize çok yarayacaktır tabi...

Daha sonra 1-2 şehir alarak da iyi para yapabilirsiniz.Eğer krallığınız sizinse Ymira'yı şehir yöneticisi yapmanızı öneririm.

Bir leydi ile evlenmek de şehir yönetimine büyük katkı sağlar,paranız artar biraz :grin:

Araklamak da iyi bir taktik ama ben genelde kralla ilişkimi yüksek tutarım.Bunu da kralın şehrinden vergi toplayıp geri dönmemekle yapabilirsiniz.Eğer karşılaşırsanız sizden parayı alır,görevi tamamlayamazsanız hem ilişkiniz düşer hem de borcunu alır sizden.En iyisi durumunuzu düzeltene kadar kaybolmak.

Daha sonra rehberlerimde görüşürüz!

Teşekkürler Bölümü

Teşekkürler Lord.Asfeng,enesancak

Güzel (:Birde hani saldırıp geri çekilip tekrar saldırma olayınıda eklesen..

iyi güzel anlatıyorsun da o kadar parayı nası bulucaz kardeşim para bulmak sıkıntı :S

GT_OsmanPaşa said:
iyi güzel anlatıyorsun da o kadar parayı nası bulucaz kardeşim para bulmak sıkıntı :S

Kardeş sana ne kadar teşekkür etsem azdır,bende hangi konuda rehber yazsam diyordum :grin: Birkaç zamana hazır para kazanma taktikleri...

En önemli şeyi unuttun dostum. Araklama varya... Şehirden vergi oplama görevini yap sonra parayı cebe at.

enesancak said:
En önemli şeyi unuttun dostum. Araklama varya... Şehirden vergi oplama görevini yap sonra parayı cebe at.

Hıhııhıh En Kolayı Parayı Araklamadan Önce Lordla İlişkini Yükselt :grin:. Böylece Ona Bir Daha Görünmemek Gibi Bir Derdin Olmaz Hele de Mareşal Olur Falan.

KhergitKhan said:
Geldi bile sen merak etme :grin:

Hızlıyımdır :grin:
helal valla :smile: ama yine dertlerim bitmedi edirneyi(ottoman modu) rodoklar almıştı hemen ardından ben saldırdım az askerleri vardı aldım fatih sultan mehmet edirneyi bana verdi yaklaşık 200k para birikti hazinede ama hangi krallıkla savaşa girsek orduyu toplayıp Edirneye geliyorlar hile yapmadan  durdurmam imkansız oluyor 1200 askere karşı 250 asker ne yapacaz :???:

Yalnız o iş sakat o yüzden yazmadım,sonuçta birgün lordla kesişcen,O zaman bırak ilişkiyi milişkiyi.

GT_OsmanPaşa said:
KhergitKhan said:
Geldi bile sen merak etme :grin:

Hızlıyımdır :grin:
helal valla :smile: ama yine dertlerim bitmedi edirneyi(ottoman modu) rodoklar almıştı hemen ardından ben saldırdım az askerleri vardı aldım fatih sultan mehmet edirneyi bana verdi yaklaşık 200k para birikti hazinede ama hangi krallıkla savaşa girsek orduyu toplayıp Edirneye geliyorlar hile yapmadan  durdurmam imkansız oluyor 1200 askere karşı 250 asker ne yapacaz :???:

Ölene kadar savaşmak en iyisi,eğer biraz gerçekçi oynamayı seviyorsan.Bu arada Edirne'yi sana verince al ama umursama,git sen kuytu köşeden biryer al senin olsun.

Back
Top Bottom