Warband Bakan sorunu çözümü

Users who are viewing this thread

Tatura

Warband da bakan olarak atadığımız kişiler belli bir süre sonra bakanlığı bırakmak istiyor malumunuz.
Bunun çözümünü buldum. daha önce bulundu mu bilmiyorum. Ben bilgilendirme maksadıyla yazıyorum.
Yöneticiler şayet daha önce bulunmamışsa rehbere kaydırırsa sevinirim.

Bakan olarak atadığınız kişi lordların kendi aralarında ki sürtüşmelere çözüm bulamadığından ötürü olacak ki görevi bırakmak istiyor.
Oyun zamanıyla haftada 1 kez bakanınıza gidip "Krallık birliklerimizi güçlendirmek için herhangi bir fikri olup olmadığını" soruyoruz. O da bize örneğin Lord Nizar ile Lord Alayen arasında sürtüşme olduğunu söylüyor.
Bizde lordların arasındaki "Münakaşayı Sonlandır" ıyoruz. Olay bundan ibarettir.
Dikkat: Lordlarla ilişkiniz en az 20 olmalı.

Münakaşa sonlandırılmazsa tüm lordlarla ilişkiniz -2(Dikkat) düşüyor.

Bazen Bakan size mesaj gönderip aciliyeti olan bir işi bildirir. 2 lord arasındaki ilişkinin çirkin boyuta ulaştığını söyler. Bu durumda da acilen müdahale etmelisiniz. Yoksa otoriteniz büyük yara alır.

Lordlar arasında ki münakaşaları engellediğiniz sürece (Otoriteniz güçlenir)seferlere katılımda bir artmada meydana geliyor.

Edit:3 günde bir münakaşa sonlandır görevi alabiliyoruz.
Bugün görevi alıp sonlandırdığımız zaman başka sorunlar varsa  Bakan yine mızmızlanıyor :smile:

Netice olarak;

Bakan dan sürekli görev alıp lordların arasını yaptığınız vakit ne olur. Bende bunu Ymira ya sordum git bakim araştır dedim.

drhodok.png

krallığının lordları bakanı vs ile sorun yaşayanlar için oldukça açıklayıcı bir yazı olmuş....birde karımızı bakan yapınca sanırım işi bırakmak istemesi gibi bi sorun çıkmıyor yani benim karım bana bu konuda bişi söylemedi...

Eşinizde de aynı sorun çıkıyor. Belli bir süre sonra .Çözüm aynen geçerli.
Otoriter bir lider olarak lordlar arasındaki çekişmelere müsade etmemelisiniz. Otoriteniz sarsılırsa şayet Seferlere ve diğer emirlere itaatsizlikler başlar.

Ara sıra oluyor o bugdur heralde.Ben yeniden başlamıştım sıf bakan şehre gelmedi diye ama senin sorunun farklı sanırım.

Yani en az 3 kere oyunu bitirdim 10'larca kez de yeniden başladım,bu denemelerde 1 kez başıma dediğin olay geldi.
Benim dediğim,şehir gidince bakanda ortadan yok oluyor.
Senin sorunu bilemem :smile:

Off off .. dostum ben bu soruna çözüm buldum. onu anlatıyorum ok.Benim bir sorunum yok.

Tşkler Master Ronin ,

Hani Avrupa yakası dizisinde yaşlı bir kadın vardı şöyle derdi ; "Ben lafımı ortaya kodum. beğenen alır beğenmeyen..."

Ben çözümü buldum ve sundum.

Netice olarak;

Bakan dan sürekli görev alıp lordların arasını yaptığınız vakit ne olur. Bende bunu Ymira ya sordum git bakim araştır dedim.

drhodok.png

Merhaba. Bakan ve eşlerin verdiği husumeti bitirme gibi görevlerde ve politik tavsiyelerde belirtilen kişilerle gidip konuşurken böyle bir seçenek çıkmıyor. Bunun yerine o kişilerle karşılaştığımzda "script error" diye bir hata geliyor ekrana. Fakat lonca başkanlarının husumeti bitirme görevlerinde böyle bir sorun yok. Acaba ben mi birşeyleri eksik yapıyorum yoksa yüklemek zorunda olduğum bir script mi var?

Yine bakan sorununda eşimiz de yanımıza aldığımız alayen, bunduk, rolf gibi 16 karakter de politikadan anlamadıklarını, bakanlığa politikadan anlayan birinin atanması gerektiğini söylüyorlar.  Bakanlığa atanacak en uygunkişi hakkında bir bilgisi olan var mı?

Başka bir sorumsa, yanımıza aldığımız bunduk, jeremus, alayen gibi karakterler sürekli bir husumet içinde. Bu kişileri barıştırma gibi bir olanağı yok mu?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

ake said:
Merhaba. Bakan ve eşlerin verdiği husumeti bitirme gibi görevlerde ve politik tavsiyelerde belirtilen kişilerle gidip konuşurken böyle bir seçenek çıkmıyor. Bunun yerine o kişilerle karşılaştığımzda "script error" diye bir hata geliyor ekrana. Fakat lonca başkanlarının husumeti bitirme görevlerinde böyle bir sorun yok. Acaba ben mi birşeyleri eksik yapıyorum yoksa yüklemek zorunda olduğum bir script mi var?
Oyunun yüklenmesinde bir sorun vardır. Yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.
ake said:
Yine bakan sorununda eşimiz de yanımıza aldığımız alayen, bunduk, rolf gibi 16 karakter de politikadan anlamadıklarını, bakanlığa politikadan anlayan birinin atanması gerektiğini söylüyorlar.  Bakanlığa atanacak en uygunkişi hakkında bir bilgisi olan var mı?

Başka bir sorumsa, yanımıza aldığımız bunduk, jeremus, alayen gibi karakterler sürekli bir husumet içinde. Bu kişileri barıştırma gibi bir olanağı yok mu?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Benim anlattığım şeyler bakanların bu mızmızlanmalarını gidermek içindir. Bir münakaşa varsa Bakan buna çözüm bulamadığı için mızmızlanıyor. Sorunları siz çözerseniz mızmızlanma kalmaz.

Ancak 5 münakaşa varsa siz birini çözünce mızmızlanma sona ermez. Ama düzenli olarak münakaşa sonlandırırsanız hem bakanınızın mızmızlanması gider hem lordlar arasındaki münakaşa sonlanır bir süre sonra ilişkileri düzelir. Ancak ilerleyen zamanla yine münakaşa edebilirler. Birbirine zıt karakterler illa ki kapışmak için can atacaklardır.

taylan516 said:
Biz şimdi birbirlerine sinirlenmeyen NPC'leri lord yaparsak o zaman münakaşa göreve yine de gelir mi?

Gelmez.
Bakanda mızmızlanmaz.

Emme velakin şunları yaparsanız geçerli.

Lezalit
Matheld
Rolf
Alayen
Firentis
bahestur.

arakdaşlar benim krallığımda kimse kimseye husumet beslemiyor.bura ilgin. başka krallıktaki lordlara besliyorlar :grin:.

ve arkadaşlar oyunda bir sorun varki çoğu krallığı yıkıyor.Kime toprak versem diğer lordlarla ilişkim bozuluyor.size öyle bir örnek verecemki durumu siz anlayın.

Kont Matheas benim tarafıma gençtiğinde ilişkimiz 60 idi.

ya şimdi? -10 larda olcak.

bu sorunun çözümü var mı?

birde bütün kalradyaya hükmettim kergitler yenildi ama diğer krallıklar hala duruyor.Bu nasıl olacak?

forum adam said:
arakdaşlar benim krallığımda kimse kimseye husumet beslemiyor.bura ilgin. başka krallıktaki lordlara besliyorlar :grin:.

ve arkadaşlar oyunda bir sorun varki çoğu krallığı yıkıyor.Kime toprak versem diğer lordlarla ilişkim bozuluyor.size öyle bir örnek verecemki durumu siz anlayın.

Kont Matheas benim tarafıma gençtiğinde ilişkimiz 60 idi.

ya şimdi? -10 larda olcak.

bu sorunun çözümü var mı?

birde bütün kalradyaya hükmettim kergitler yenildi ama diğer krallıklar hala duruyor.Bu nasıl olacak?

Oyunu abarttığını söyleyebilirim. bir anda krallık kurup yine bir anda imparatorluk kurmaya çalışmış olmalısın.
Bu oyunda acele edip sık sık toprak alıp dağıtırsan lordlarla ilişkiniz çökecektir.

Önemli olan imparatorluk kurmak 50-60 lorda sahip olmak değil. bu oyunu zevk almak için oynadığınızı unutursanız benim gibi 1000 den fazla karakter açıp silersiniz.

Size tavsiyem bir bölgeyi ele geçirin misal sarranid bölgesini. ve sarranid lordlarını yanınıza alın. 16-20 civarı lordunuz olsun. 20 yi aşmayın. bol bol ziyafet düzenleyin. savaş zamanı en önden saldırmayın. saldıran lordlarınıza destek çıkın ilişkiniz artsın.

Büyük savaşlara beraber katılın ki lordlarınızla karşılaşınca o savaşı hatırlayacaklar ve ilişkiniz artacaktır. onları esaretten kurtarın ama kurtarmadan önce akrabalarından onu kurtarmak üzere görev alın genelde baba-oğul-kardeş ve eşlerden görev alınır. Kadınlarla işimiz olmaz.

Acele etmeyin ilişkinizi yüksek tutun. sürekli savaş açıp durmayın. Barış zamanlarınızda büyük lordlarla ziyafetle ilişkinizi yükseltin.

Toprak dağılımına dikkat edin.

Back
Top Bottom