Vuruş biçimi önerisi

Users who are viewing this thread

lied

Knight at Arms
Usta hani mb de klasik 4 farklı vuruş şekli varya bence buna el atsalar iyi olur . 8 farklı yerden vursak dahada güzel olabilir . Yada 360 derece bir vuruş sistemi olabilir tabi 360 derecede tek tek tutturmayla değil.  Biz 360 derece kılıcımızı döndürsek ve 360 derecede istediğimiz gibi vurabilelimde eğer 2 kılıç birbirine değerse savunmuş oluruz işte...
Siz ne diyosunuz

§'ølitare ♠️♥️♣️♦️ said:
Usta hani mb de klasik 4 farklı vuruş şekli varya bence buna el atsalar iyi olur . 8 farklı yerden vursak dahada güzel olabilir . Yada 360 derece bir vuruş sistemi olabilir tabi 360 derecede tek tek tutturmayla değil.  Biz 360 derece kılıcımızı döndürsek ve 360 derecede istediğimiz gibi vurabilelimde eğer 2 kılıç birbirine değerse savunmuş oluruz işte...
Siz ne diyosunuz
asla

8 farklı vuruş mp deki zevki bitirir. Nasıl bloklayacağız? Uzmanlaşmak aylar alır ki kimse uğraşmaz. Oyunda zevksizleşir.

Strkey said:
Lalaitha said:
Isimiz gücümüz var. 3-5 kişi fantezi istiyor diye vuruslara s*cmasinlar.
Yapmasınlar, güzelleştirsinler istiyoruz.
8 yönün nesi güzel? kaç saat oynadın mp, daha 4 yöne blok yapamayan var

Ukalalık gibi olacak fakat bu öneri değil bildiğin saçmalık. Oyuna 8 vuruş yönü gelse, 5 dk da sıkılıp dövüş sistemi saçma sapan olmuş diye söylenenler yine siz olacaktınız.

İbn-i Eyyûb Er'ay Al-Turkî said:
Ukalalık gibi olacak fakat bu öneri değil bildiğin saçmalık. Oyuna 8 vuruş yönü gelse, 5 dk da sıkılıp dövüş sistemi saçma sapan olmuş diye söylenenler yine siz olacaktınız.
Ben geliştirsinler dedim 8 vuruş bir örnekti . Böyle 4 taraflı çok basit duruyor. Belki hani animasyonları çoğaltabilirler . Üstten 3 farklı vuruş şekli olabilir . Bi üstten savurur bi üstten saplar bi zıplayarak vurur . 4 vuruş şeklinde de böyle farklı animasyon sekilleri olabilir .

Black Dead said:
8 yönün nesi güzel? kaç saat oynadın mp, daha 4 yöne blok yapamayan var
Kesinlikle katılıyorum lakin artık insanlar blok yapmakta zorlanmıyorlar.(Herkes Autoblock kullanıyor anasını satayim.) 8 yönlü gibi saçma sapan bir sistemden çok "Autoblock, Wallhack vb." gibi hileleri, oyun zevkinin içine eden bu ve bu gibi . şeylerin önlenmesi için sıkı bir sistem-calişma yapmaları lazım.

Haricinde ilk olarak Mount&Blade'den ve daha sonra ardından Mount&Blade: Warband ve DLCleri ile birlikte devam eden 4 yönlü saldırı-savunma sisteminin aynı kalması daha iyi olur kanımca.

§'ølitare ♠️♥️♣️♦️ said:
İbn-i Eyyûb Er'ay Al-Turkî said:
Ben geliştirsinler dedim 8 vuruş bir örnekti . Böyle 4 taraflı çok basit duruyor. Belki hani animasyonları çoğaltabilirler . Üstten 3 farklı vuruş şekli olabilir . Bi üstten savurur bi üstten saplar bi zıplayarak vurur . 4 vuruş şeklinde de böyle farklı animasyon sekilleri olabilir .
Aynen bende böyle demek istedim. 8 vuruşta kesin değil, sadece çeşitlendirebilirler. Birkaç farklı animasyon eklemek göz çıkarmaz herhalde.

Lalaitha said:
Sırf animasyon için oyunun dövüş mekaniği bozulsun, kimse adam akıllı blok yapamasın, anladım.

Adamlar animasyondan bahsediyor bu arada sen yine 4 yönden gelen saldırıları bloklayacaksin ama farklı animasyonlar eklensin diyor, ben böyle anladım.

Bannerlord 2 de belki kim bilir.

Şu dediğinizi en son yapacak firma taleworlds. :lol: 8 senelik oyun bile hala anlık 7-8 k oynanıyorsa bu dövüş sistemi yüzünden oynanıyor. Bozarlarsa Sp'de zevkimi alır çıkarım 2-3 k multi kasmam.

Back
Top Bottom