• Please note that we've updated the Mount & Blade II: Bannerlord save file system which requires you to take certain steps in order for your save files to be compatible with e1.7.1 and any later updates. You can find the instructions here.

Vuruş biçimi önerisi

Users who are viewing this thread

lied

Knight at Arms
Usta hani mb de klasik 4 farklı vuruş şekli varya bence buna el atsalar iyi olur . 8 farklı yerden vursak dahada güzel olabilir . Yada 360 derece bir vuruş sistemi olabilir tabi 360 derecede tek tek tutturmayla değil.  Biz 360 derece kılıcımızı döndürsek ve 360 derecede istediğimiz gibi vurabilelimde eğer 2 kılıç birbirine değerse savunmuş oluruz işte...
Siz ne diyosunuz

Black Dead

§'ølitare ♠️♥️♣️♦️ said:
Usta hani mb de klasik 4 farklı vuruş şekli varya bence buna el atsalar iyi olur . 8 farklı yerden vursak dahada güzel olabilir . Yada 360 derece bir vuruş sistemi olabilir tabi 360 derecede tek tek tutturmayla değil.  Biz 360 derece kılıcımızı döndürsek ve 360 derecede istediğimiz gibi vurabilelimde eğer 2 kılıç birbirine değerse savunmuş oluruz işte...
Siz ne diyosunuz
asla

Roffron

Archduke
WBWF&SNWVC
Vuruş değil de parry gelsin. Chamber (Crashing counter) var zaten. Deflect gelemez dodge yok. Ama parry güzel olurdu.

Lalaitha

Sergeant Knight at Arms
VCNWWBWF&S
8 farklı vuruş mp deki zevki bitirir. Nasıl bloklayacağız? Uzmanlaşmak aylar alır ki kimse uğraşmaz. Oyunda zevksizleşir.

Brynquadel

Sergeant
WB
Lalaitha said:
8 farklı vuruş mp deki zevki bitirir. Nasıl bloklayacağız? Uzmanlaşmak aylar alır ki kimse uğraşmaz. Oyunda zevksizleşir.
Alsın. Herkes öğrenmek için çaba gösterir.

Black Dead

Strkey said:
Lalaitha said:
Isimiz gücümüz var. 3-5 kişi fantezi istiyor diye vuruslara s*cmasinlar.
Yapmasınlar, güzelleştirsinler istiyoruz.
8 yönün nesi güzel? kaç saat oynadın mp, daha 4 yöne blok yapamayan var

Vulpes..

Squire
M&BWBWF&SNWVC
Ukalalık gibi olacak fakat bu öneri değil bildiğin saçmalık. Oyuna 8 vuruş yönü gelse, 5 dk da sıkılıp dövüş sistemi saçma sapan olmuş diye söylenenler yine siz olacaktınız.

lied

Knight at Arms
İbn-i Eyyûb Er'ay Al-Turkî said:
Ukalalık gibi olacak fakat bu öneri değil bildiğin saçmalık. Oyuna 8 vuruş yönü gelse, 5 dk da sıkılıp dövüş sistemi saçma sapan olmuş diye söylenenler yine siz olacaktınız.
Ben geliştirsinler dedim 8 vuruş bir örnekti . Böyle 4 taraflı çok basit duruyor. Belki hani animasyonları çoğaltabilirler . Üstten 3 farklı vuruş şekli olabilir . Bi üstten savurur bi üstten saplar bi zıplayarak vurur . 4 vuruş şeklinde de böyle farklı animasyon sekilleri olabilir .

FLESHCER

Sergeant Knight at Arms
WBNWWF&SM&BVC
Black Dead said:
8 yönün nesi güzel? kaç saat oynadın mp, daha 4 yöne blok yapamayan var
Kesinlikle katılıyorum lakin artık insanlar blok yapmakta zorlanmıyorlar.(Herkes Autoblock kullanıyor anasını satayim.) 8 yönlü gibi saçma sapan bir sistemden çok "Autoblock, Wallhack vb." gibi hileleri, oyun zevkinin içine eden bu ve bu gibi . şeylerin önlenmesi için sıkı bir sistem-calişma yapmaları lazım.

Haricinde ilk olarak Mount&Blade'den ve daha sonra ardından Mount&Blade: Warband ve DLCleri ile birlikte devam eden 4 yönlü saldırı-savunma sisteminin aynı kalması daha iyi olur kanımca.

Lalaitha

Sergeant Knight at Arms
VCNWWBWF&S
Sırf animasyon için oyunun dövüş mekaniği bozulsun, kimse adam akıllı blok yapamasın, anladım.

Brynquadel

Sergeant
WB
§'ølitare ♠️♥️♣️♦️ said:
İbn-i Eyyûb Er'ay Al-Turkî said:
Ben geliştirsinler dedim 8 vuruş bir örnekti . Böyle 4 taraflı çok basit duruyor. Belki hani animasyonları çoğaltabilirler . Üstten 3 farklı vuruş şekli olabilir . Bi üstten savurur bi üstten saplar bi zıplayarak vurur . 4 vuruş şeklinde de böyle farklı animasyon sekilleri olabilir .
Aynen bende böyle demek istedim. 8 vuruşta kesin değil, sadece çeşitlendirebilirler. Birkaç farklı animasyon eklemek göz çıkarmaz herhalde.

Brynquadel

Sergeant
WB
Lalaitha said:
Sırf animasyon için oyunun dövüş mekaniği bozulsun, kimse adam akıllı blok yapamasın, anladım.
Bi sakin olun, biz öyle karar kıldık diye bize göre değiştirmiyorlar zaten :grin:

Meastx

Sergeant
M&BWBWF&SNWVC
Lalaitha said:

Adamlar animasyondan bahsediyor bu arada sen yine 4 yönden gelen saldırıları bloklayacaksin ama farklı animasyonlar eklensin diyor, ben böyle anladım.

Bannerlord 2 de belki kim bilir.

Brynquadel

Sergeant
WB
Doğru anlamışsın.
Savaş gerçekçiliğine dayanarak konuşuyoruz. Abartılacak, üzerinde daha da tartışılacak bir durum değil.

Suqlat

Count
WBNW
Şu dediğinizi en son yapacak firma taleworlds. :lol: 8 senelik oyun bile hala anlık 7-8 k oynanıyorsa bu dövüş sistemi yüzünden oynanıyor. Bozarlarsa Sp'de zevkimi alır çıkarım 2-3 k multi kasmam.

Top Bottom