Virüs sorunu

Users who are viewing this thread

lutheras

Sergeant at Arms
Arkadaşlar pcye virüs bulaştı ne virüsü bilmiyorum hemen tarattım ama bayadır varmış pcde benim steamıma ve değerli biricik oyunlarıma zarar gelmez dimi :grin::grin::grin:

BayBrave said:
Arkadaşlar pcye virüs bulaştı ne virüsü bilmiyorum hemen tarattım ama bayadır varmış pcde benim steamıma ve değerli biricik oyunlarıma zarar gelmez dimi :grin::grin::grin:

ComboFix  ce CCleaner programını öneririm.Baştan sona kadar tarıyor pc yi

tabi virüs sistem dosyalarına eriştiyse geçmiş olsun format at başka yolu yok benim bilgisayarıma oldu format atmadığım için oyunlar filan kasıyo en iyisi format atmak

Alekna said:
tabi virüs sistem dosyalarına eriştiyse geçmiş olsun format at başka yolu yok benim bilgisayarıma oldu format atmadığım için oyunlar filan kasıyo en iyisi format atmak

format atmadan da çözüm yolları mevcuttur.

Combofix son çare. Ama onun bile etki edemediği Virüsler var. Bunlar bilgi çalmak için değil Sistemi yavaşlatıp kurbanı formata zorlamak. Amaç bu ama neden bilmiyorum. Neyse Combofix gibi programlar tararken bunlar Böyle Pasif oluyorlar sürekli kod değişimi yapıyorlar. Eh kod değişince combofix halletiğini sanıyor atlıyor. Gene formata kalıyor iş :smile:. Onun dışında İobit Malware Fighter Deneme sürümünde bile çok iyi işler başarır.

Ha bide arkadaşlar ESET kullanıyodum deneme sürümü o bitmiş Microsoft Security indirdim.Hemen pcyi korumaya aldı.Ha bide internet vınn sınırlı yani onun bi etkisi olabilirmi ? Lütfen yardım edin kaç tl yatırdım ben bu hesaba :sad:(

microsoft security i tavsiye etmem. hatta dünyanın en ziktiriboktan virüs programıda denebilir. ben şuan avg kullanıyorum ama o da çok güncelleme yapıyor(vınn kullanıyorum demişsin ondan kullanma, galiba). bunun dışında tavsiye veremeyeceğim çünkü pek birşey bilmiyorum.

Cunning Fox said:
microsoft security i tavsiye etmem. hatta dünyanın en ziktiriboktan virüs programıda denebilir. ben şuan avg kullanıyorum ama o da çok güncelleme yapıyor(vınn kullanıyorum demişsin ondan kullanma, galiba). bunun dışında tavsiye veremeyeceğim çünkü pek birşey bilmiyorum.
Yani vınn ile bir alaksı varmı ?

Back
Top Bottom