Vikings - History Channel

Users who are viewing this thread

Abi cidden bıkmadınız mı aynı çeşit yapımlardan hep. Gayet iki güzel bölümdü.
Savaşın parça parça anlatımı her karakterin bakış açılarına girmeleri çok hoştu. Ayrıca rolloç döndü yine.

ErkutErdem said:
Abi cidden bıkmadınız mı aynı çeşit yapımlardan hep. Gayet iki güzel bölümdü.
Savaşın parça parça anlatımı her karakterin bakış açılarına girmeleri çok hoştu. Ayrıca rolloç döndü yine.
Karakterlerin ölümü bana biraz Assassin's Creed'i hatırlattı hani kimse yok etrafta böyle iki kişi yalnız falan.

İlk başta bu ne saçma bir çekim tarzı desem bile sonradan ısındım hoşuma gitti. Rolloç yine rolloçluğunu yaptı. Ragnar'a karşı bu kadar durulur. Ragnar öldü halen eserini mahvediyor.

Milleti bu kadar pat pat indirmeleri çok saçma. Ubbe öldürseydi kardeşini şuan Bjorn'un oğlu yaşıyodu. En çok Bjorn kaybetti bu savaşta. Ama ortam daha ilginç oldu.

Bel altı felç olan birisi günümüz koşullarına kendi başına ayakta duramıyor. Adamlar Ivar'ı yürütüyolar. Bu kadar boostlanır mı bu velet. Ne kadar saçmalandı. GoT gibi bazı şeyleri aceleye getirmeye başladılar inceden. Sevmedim o yüzden. Bu kadar karakter ölmesini kaldıramam ben 1 bölümde. Floki'yi de öldürürlerse bu diziyi izlemek için 2 sebep kalır birisi Bishop diğeri Bjorn.

Rolloç demişmiydim? Biraz daha diyeyim Rolloç rolloç. Bu adamın blood eagle ile öldürülmesi lazım. Aşağısı kurtarmaz.

Dawnext said:
Turkish Cavalry said:
Kurgu çok hoş olmuş ama astird öldü mü ölmedi mi anlamadım, savaş meydanında değildi haraldın saçlarını kesmişti.

Sen bölümü bir daha izle. ''Kurgu çok hoş olmuş'', bunu kendin diyorsun. Anlaman gerekiyor, kurgu bu. Bu bölümün olayı; bölüm akarken hem savaşta yaşanılanlardan kesit vermek, hem de savaş öncesi son hazırlıklar ve diyaloglardan kesit vermek. Yönetmen burda harika bir iş çıkarmış. Yorumlanmaya çok müsait sanatsal bir ölçüde gitmiş bu bölümde. Bu yüzden hangi sahnelerin gerçek, hangilerinin hayal olduğunu anlamak zor olabilir ama biraz kafa yorarsan aslında her şey basitçe görünüyor.
Tamam doğru tahmin etmişim. Torvinin oğluna yazık oldu, hvitserk tam bir beyinsiz. Kral harald'ın tek hamlede kardeşini öldürmesi şaşırttı beni, ubbe gibi bir tavır bekliyordum haralddan. Astrid'e de üzülüyorum yazık oldu kıza. Ayrıca yeni kral alfred ne yapacak çok merak ediyorum. Babası athelstanın elinde olmayan tüm imkanlar onda var, görelim bakalım ne yapacak. Ayrıca ivar'a acayip gıcık oluyorum, anladığım kadarı ile kendi kendine fizik tedavi yapmış önümüzdeki sezon koşarak savaşırsa şaşırmam./spoiler]

Yukarda bi arkadaşın söylediği gibi,bence bu sezonun en iyi bölümüydü.Çok iyi bir kurguya sahipti bölüm.Ama bazı saçma bulduğum noktalar vardı. Ivar'ın Lagertha'yı iskeletler arasında görmesi (Gözüne sadece Lagertha'yı kestirdiği anlamına geldiğinin farkındayım ama gözüme pek hoş gözükmedi),bölümün sonunda bir anda Lagertha'nın yaşlanması gibi faktörler.

Sezonun ilk başında Ivar'ı sevmesem de son 3-4 haftadır kanım çok ısındı ve sahnelerine gerçekten bayılıyorum.Bu sezonda York da ki papazın ağzına kaynamış altın dökmesi,York savunmasında çıldırıp Westsex askerlerine korku salması,bu son bölümde de askerlerine cesaret vermesi çok hoşuma gitti.Dizi yavaş yavaş toparlanmaya başlıyor,tabi ki hala kötü yanları var ama düzeltmelerini ümit ediyorum.

Birde Ivar'ın ayaklanmasını saçma bulanlar var,burada da karşılaştım diğer sosyal paylaşım platformlarında da.8.bölümde barış görüşmesi sahnesinde bira içerken hatırlarsanız Ivar Ubbe'ye gözlerinin ne kadar mavi olduğunu ve eskiden her sabah göz aklarının ne kadar mavi olduğunu sormak zorunda kaldığını,eğer çok mavilerse bir kemiğinin kırılma tehlikesi olduğunu söylüyor.Ki bu normal şartlarda yürüyebildiğinin bir göstergesi oluyor.

Ve Rollo'nun gelişide dizinin tekrardan güzelleşmesine bir işaret.Bakalım sezonun devamında neler olacak...

Çok güzel bir bölümdü. Genç kahramanlarımızın öldüğünü gördük. Üzdü. Lagertha pek çok kaybın ardından manevi kızının ölümüyle son darbeyi yedi. Ayrıca şu bir anda yaşlandı saçmalıklarınızı anlamıyorum. Kadın zaten yaşlı. Bir sürü stres ve mental olarak çöküşüyle birlikte saçlar bir anda beyazladı. Bir ton örneği var bunun.

Erozbey said:
Çok güzel bir bölümdü. Genç kahramanlarımızın öldüğünü gördük. Üzdü. Lagertha pek çok kaybın ardından manevi kızının ölümüyle son darbeyi yedi. Ayrıca şu bir anda yaşlandı saçmalıklarınızı anlamıyorum. Kadın zaten yaşlı. Bir sürü stres ve mental olarak çöküşüyle birlikte saçlar bir anda beyazladı. Bir ton örneği var bunun.
Astrid manevi kızı değil, sanırım ragnardan sonra gerçekten aşık olduğu, gücü ve çıkarı için birlikte olmadığı tek kişi. Haliyle kendin yüzünden kral haraldın eline düşünce mahvoldu lagertha.

Astird yavuklusu ya. Baya sevişti onlar. Ama Astird intihar etmediğine şaşırdım. Yani yine intihar ama bu kadar uzun beklemesi falan. Hamile olduğunu öğrendiği ilk dakka intihar etmeliydi bence. Malum sahneden dolayı.

The Last Kingdom'ın 3. sezon çekimleri Mayıs ayında bitecek (tahmini olarak yapımcılar tarih vermiş). Tabi editler falan yapılıyor. İlk bölüm çekiminden itibaren yapmaya başlamışlardır. Yazın bence başlar dizi. Vikings umarım yıl sonunda çıkar. Birden hepsini tüketmek istemiyorum :smile:. Bu arada Ragnar sonrası Vikings, Last Kingdom'ın altında kaldı benim için. Şuan Last Kingdom'ı Vikingsden daha çok seviyorum..

Tudors'da savaş gibi şeyler pek yok dizinin bütçesi biraz düşük ama gayet güzel bir dizi.Haehmund'u oynayan oyuncu baş rolde.Ayrıca Natalie Dormer var.  :fruity:

Natalie Dormer zaten klasik, her zaman ki gibi Kraliçe rolü yapıyor. Kadının krallara karşı sempatisi var  :grin: ama şunu diyebilirim ki eğer türlü entrikalar ve İngiliz kraliyet ailesine sevginiz olup içine romantiklikte girmesini istiyorsanız harika bir dizi. Jeneriği halen beni benden almaktadır efenim. Jonathan Rhys Meyers'ı unutmayalım. Bir insan Kral rolüne bu kadar yakışamaz  :grin:

Roffron Sherien said:
The Last Kingdom'ın 3. sezon çekimleri Mayıs ayında bitecek (tahmini olarak yapımcılar tarih vermiş). Tabi editler falan yapılıyor. İlk bölüm çekiminden itibaren yapmaya başlamışlardır. Yazın bence başlar dizi. Vikings umarım yıl sonunda çıkar. Birden hepsini tüketmek istemiyorum :smile:. Bu arada Ragnar sonrası Vikings, Last Kingdom'ın altında kaldı benim için. Şuan Last Kingdom'ı Vikingsden daha çok seviyorum..
Katılıyorum.Bende Last Kingdom'a geçen günlerde başladım,keşke daha önce başlasaymışım diyorum.Gerçekten çok güzel bir diziymiş.Vikings de Wessex'i sevmiyordum LK sayesinde de Wessex'ten nefret etmeye başladım,özellikle ilk sezonda.Nankör köpekler :meh: Her neyse iki dizinin de yeni sezonlarını dört gözle bekliyorum.Başka Viking tarihini anlatan diziler varsa önerir misiniz?

Travis Fimmel İstanbul da!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen İstanbul Film Festivali’nin 37’ncisi, 6 Nisan tarihinde düzenlenecek. Daha niş kitleye hitap eden filmlerin bulunacağı festivalde, açıklanan bilgilere göre Vikings dizisinde Ragnar Lothbrok'u oynayan yıldız oyuncu Travis Fimmel da etkinlikte olacak. Warcraft filminin de yıldızı olan Fimmel'ın, hayranlarına da vakit ayıracağını belirtelim. Ancak Travis Fimmel'ın, Atlas Sinemasında Lean on Pete filmi ile alakalı soruları yanıtlayacağını belirtelim.

Vikings'in yıldız oyuncusu Travis Fimmel, İstanbul'a hayranları ile buluşmak için geliyor
Lütfü Kırdar Sergi ve Kongre Sarayı gerçekleşecek olan festivalde Türk sinemasının önde gelen isimlerinin de katılacağı belirtiliyor. Saat 20.30’da başlayacak olan açılış töreninde usta oyuncu Perihan Savaş, yazar ve senarist Osman Şahin, yönetmen Aram Gülyüz ve yapımcı Arif Keskiner de festivalin Sinema Onur Ödülleri’ni sahip olacaklar. Festivalin en eski sinemalarından olan Atlas Sineması’nın 22 yıldır müdürlüğünü sürdüren Cevdet Pişkin’e ise Sinema Emek Ödülü verileceği belirtildi.

Diğer bir yandan 7 Nisan günü Cinemaximum City’s Nişantaşı'nda gösterime girecek olan film sonrasında Travis Fimmel, tekrar hayranları ile buluşacak.

Senin teşekkürler diyemeyişine kurban olsunlar reis.Hayatımda ki en büyük şans ve şanssızlığım bu adamın İstanbul'a gelmesi ve benim onu görememem galiba :cry: :cry:

Back
Top Bottom