Videolu Bug Geri Bildirimi 0 asker bug siege bug kaplama bug Yöneticiler baksın !

Users who are viewing this thread

Bulduğum veya karşılaştığım bugları bu konu altında videolu olarak paylaşacağım, eğer yanlış yere açıyorsam veya doğrudan bildirim yapabileceğim bir yer varsa lütfen yönlendiriniz.

Evet 1. olarak Bazı kuşatmalar veya yenilgilerden sonra bazı lordlar 0 kişilik parti ile bugda kalıp aynı rotada git gel yapıyorlar. Partilerinde yaralılar var ve iyileşmiyorlar. Bu lordlar yok olmuş bir krallığın değil düz devam eden bir krallığın yeni yenilmiş lordları. Bu buga savaş sonrası serbest bırakılmak sebep oluyor olabilir.

Not bu bugu 1.0.10 sürümünden önce karşılaşmamıştım hi galiba bu 1.0.9.0 a kadar yoktu bu gün ilk kez karşılaştım ( oyunda en az 150 saatim var ).

Videosu :

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2. olarak siege bug. Bu bugun tam olarak nasıl oluştuğunu %100 tespit ettim en az 3-4 kere karşılaştım. Bu bug siz kuşatma yaparken size saldırmaya gelen düşman lordlarını konuşarak ikna ederek kendi krallığınıza çekmenizle oluşuyor. Sonrasında lord kendi ordusunun başı olmasına rağmen ayrılıp size katılıp eski ordusunu dağıtıyor ve otomatik savaşa giriyor. Size etkisi hiç bir yere tıklayamıyorsunuz, kuşatmayı bozamıyorunuz, kaleye saldıramıyorsunuz. Bu bugu bozup oyuna devam etmenin tek yolu var o da başka bir düşman ordusunun size tekrar saldırması ve bu sefer savaş yapmanız. Savaş yapıp kazanınca bug bozuluyor ve her şey normale dönüyor. Eğer hiç bir düşman ordusu size saldıracak durumda değilse veya gelmiyorsa orada yiyeceğiniz bitene kadar bekliyorsunuz ve ordunuz telef oluyor.

Videosu :

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3. olarak Stuck bug. Bazı lordlar haritanın uç kısımlarında savaşınca( genelde 400-500 kişilik çok çeşitli lordlu ordular karşı karşıya gelince ) serbest bırakılan lordlarlamı alakalı yoksa ordu dağılınca etrafa savrulmasıylamı alakalı yoksa üstte bahsettiğim 0 kişilik parti bugu ile mi alakalı tam çözemedim, bir parti böyle çakılı kalıyor haritada, hiç bir şekilde hareket edemiyor, gidip müdahale edip çıkartamıyorsunuz.

Önemli not : Bu 0 kişilik parti kalması bugu partide yiyeceğin bitmesi ile alakalı olabilir, kendi krallığımdan bir lord 1500 kişilik ordu topladı ve yiyecekleri bitti, o 1500 kişilik ordu gözlerimin önünde eridi hızlıca. Yemek vermek için bir yol da yok takas bölümünde sadece para ve item var. Öyle haritada gezerek azala azala bittiler. Aynı şey barış döneminde toplanan ordularada olmakta. Barış dönemindeyiz krallığımdaki bir lord ordu topluyor o orduyu gezdiriyor yiyecekleri bitip ölmeye başlıyorlar taa ki ordunun uyumu bitip herkes kendi yoluna dağılana kadar.

Videosu :

Son olarak basit bir kaplama hatası, eşitli harita maplar ve şehirlerde çeşitli kaplama hataları mevcut zaten oyun erken erişim bunlar normal. Ben de bir tane göndereyim, highland noble bracers isimli kolluk eşyası bu hatayı yapmakta. Yeni sürümle çözüldümü çözülmedi mi bilmiyorum 1.0.90 sürümünde vardı bu hata itemden kurtulup sattım tekrar denemedim sonra.

Videosu :

Şimdilik bu kadar yeni buglar buldukça bu konuya ekleyeceğim, fixlenen bugları sileceğim, siz de geliştirici ekibe yardımcı olması için bulduğunuz açıkları ve bugları paylaşınız ki el birliği ile Türk oyunumuza katkımız bulunsun.

bu 2ci videodaki bug başıma geldi. forumda konu açıcam ama nasıl konuyu iza edicem bilemedim işin içinden çıkamadımdı :grin: :grin: bende saldım illa videosu gelir diye inşallah ona ilgilenirler. dediğin gibi bende bana saldıranı kendi tarafıma çektim öyle oldu

dağın içinde adamı kendi yanıma çekemiyorum adam sabit hareket edemiyor. Oyunda her krallıktan 2-3 tane lord böyle. Buga giriyorlar umarım çözülür.

Back
Top Bottom