Uyku

Users who are viewing this thread

dangan

Veteran
Arkadaşlar hemen özet geçicem . 3 gün uyumamam lazım ,mümkünmüdür? Mümkünse nasıl? Zaraları nedir? Sonrasında ne gibi problemler yaşarım?
bu konu önceden varmıydı bilmiyorum varsa yönlendiririseniz teşekkür ederim.

Bence 3 gün uyumamam mümkün değil.Bi keresinde benim 2 gün uyumamam gerekiyordu.35. saatten sonra kendiliğimden uyudum çünkü gözlerin ağırmaya başlıyor açıkken.Enerjin kalmıyor.Tabiki bu bünyeden bünyeye değişir ama çok çok önemli birşey değilse sakın böyle birşey yapma.Sonrasında baş ağrısı ve türlü türlü şey.Bünyeye zararı var daha bir sürü zararı da vardır ama bilmiyorum detaylı.Sonrasında 2 gün hiç kalkmadan uyursun.Kalktığındada beynin uyuşmuş uyuşmuş 2 gün etrafı seyredersin.

Edit:1 gün uykusuz kalmak vücudun ve zihnin tolore edebileceği bir durum ama yine de kişi tekrar uyuyana ve uykusunu alana kadar kendini rahat hissedemiyor ve odaklanma sorunları yaşayabiliyor.
2 gün uykusuz kalmak kişinin vücut ısısı düzeninin bozuyor ve uykuya dalabilmek için büyük bir ihtiyaç hissediyor.
3 gün uykusuz kalan kişi özellikle dikkat gerektiren durumlara odaklanmakta oldukça zorluk çekiyor. Zihinsel işleyişi yavaşlıyor. Uykusuzluğun etkileri özellikle sabah erken saatlerde daha şiddetli oluyor.
4 gün uykusuzluk yaşayan kişide artık yaklaşık üç saniye süren çok kısa (mikro) uyuma davranışı gelişiyor. Bu anlık uyuklamalar sırasında kişi anlamsızca boşluğa bakıyor ve bilincini yitiriyor. Ayrıca çok huzursuz ve zihni tamamen karışık oluyor.
5 gün uykusuz kalan kişi zihinsel yetilerini kullanabiliyor olsa da yukarıdaki durumlara ek olarak hayaller görmeye ve olmayan sesler duymaya başlıyor.
6 gün ve daha fazla uykusuz kalmak ise kişinin kendi kimliği ile bilgileri daha kaybetmesine yol açıyor. Bu noktadan sonra birçok zihinsel yetisini kullanamıyor. Bu duruma uyku mahrumiyeti psikozu adı veriliyor.

eğer ilacı vb. varsa olur ama niye istiyorsun ki :smile: vücut dinlendiği zaman uyanma gereksinimi duyar , sen ne kadar uyuyorum dersen de uyumazsın

Ya problem o değil uykusuzluğa alışığım normal hayatımdada max 4 saat uyurum ama ben biraz sonrasında olacaklardan korkuyorum. Sarhoşluktan kötü olduğunu söyleyenler falan var.

Findecáno Amandil said:
İki gecedir uyumuyorum. Bu akşam da geç saate kadar uyumayabilirim. Kafa yapıyor. En ufak içkide zil zurna sarhoş olabilirim. Baş ağrısının yanında vücut uzuvları tam olarak hizmet etmiyor. Bazı şeylerde tepkisiz kaldıkları oluyor. Denge kaybı vs vs. Bunların yanında bir de ara ara serap gibi şeyler görünmesi var. Ekrana bakarken soldan biri elini uzatıyor gibi oluyor kafanızı çeviriyorsunuz bir şey yok bayağı gerçekçi görünmesine rağmen. Arkanızda biri var gibi hissediyorsunuz. Sanırım biraz da uyanıkken rüya görmek. Bu süreçteki tecrübelerimi aktarayım dedim. Ha tabi bu kadar etkiyi yorgunluğun da katılması yapmış olabilir.

Kısa zaman önce yaşadığım uykusuzluk tecrübemi yazmıştım. Buyur.

Turnuva mı var.. Ben 30 saat falan uyumamıştım.. Knight Online oynarken.. :smile: turnuva gibi birşey vardı.. Haa oyuncuların düzenlediği cz turnuvası tabi ben 69 base olmama rağmen rahattım.. Aman dikkat et kafa ağrısı, göz kaşıkntısı falan yani sinir eder seni.. Bence yapma.. Bende de mallık var 30 saat bi oyuna neden beklediysem..

Herşeyi geç en kötüsü mal gibi olacaksın. Kelimeleri karıştıracaksın, yanlış cümleler kuracaksın, dikkatin az buz dağılacak. Sarhoş gibi olacaksın.

10 redbull al.Bu redbullari esit saatlere bolerek ic.Keskinde bi kahve al,turk kahvesi olabilir mesela.kahveye sakin seker katma.en fazla dort fincan ic bid gecede.bilhisayarda sabahliycaksan asla ama asla yatar pozisyonda durma.karanlik bir odada gecir zamaninii oyle bi oda yoksa en kalin perdelerle gunes isigini kapat.asla ama asla ama asla bak asla diyorum ASLA sabah 6-11 arasi gunese cikma.oyoe bir uyku bastirir ki o tatli uykuya hayir diyemezsin.

Ozetle iki seyden sakın
Gunes,fazla gurultu
Ve iki seye yakin ol
Redbull,keskin sekersiz kahve

Denendi calisiyor.Gecen yaz Titan Quest oynarken yaklasik bi 30 35 saat uyumamistim.hatta o gun(yada gece) foruma kayit oldugum gundur.Bu arada yan etkilerinden bahsedeyim.felegini sasirirsin.sahsen ben bes alti ay uyku duzenimi toparlayamadim ardindan.oyun her ne kadar harika olsada pismanim.

Sakallı said:
eğer ilacı vb. varsa olur ama niye istiyorsun ki :smile: vücut dinlendiği zaman uyanma gereksinimi duyar , sen ne kadar uyuyorum dersen de uyumazsın
İlaçla olmuyor o , ölüme yol açıyor yani çoğunlukla.

Benim bünyem uyanıklığa* karşı çok zayıf, geçen yaz hatta bir deneyeyim dedim nereye kadar ayaktayım diye, sabahladıktan ertesi akşam ayaktayken yere yığılıp uyumuşum anlatıyordu annem, senin direncine bağlı sanırsam.

Back
Top Bottom