Unutulan Kılıç Türü

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
insann said:
elmas saf karbondur bunun için en değerli en sağlam madendir. ve m.ö 100. yıllarda bile bilinir.

ayrıca elmasın kalp kadar bulunabildiği söylenir.

kalp kadar elmastan kılıç yapmak...  çok ince olur hem de ağır olmazmı?

not:  demir+elmas olan heterojen bir karışım.dayanıklılık açısıdan. yani kenarları elmas gövdesi demir. yani kssici kısmı elmas gerisi demir. olabiliir. ama bunu orta çağda yaabilecek adam olamaz diye taahmin ediyorum.

sağlam olmayan bir kaynaktan edindiğim bilgiye göre:
Vikingler eskiden odunlaru günlerce suda bekletirlermiş
bekleyen bu odunlarda yarıklar oluşurmuş
yarıklara elmaslar yerleştirerek odunlardan tuhaf, ezici-kesici ve delici silah elde ederlermiş

ama kaynak sağlam değil.

insann said:
elmas saf karbondur bunun için en değerli en sağlam madendir. ve m.ö 100. yıllarda bile bilinir.

Gerçek hayatta bile işe yaramazdı çünkü biri meşale yakardı. Kılıç da yanar biter kül olurdu.

King  Arthur said:
1.Çok pahalı olabilir elmastan kılıçmı olur diyenlere çünkü bi yerden sonra oyunda çok paran oluo harcıyamıyorsunuz.
2.RonuR AcG sizi moderatöre şikayet ediyorum böle konulara anlamsız ve iğrenç ama kendi kafanızda espri olarak adlandırdığınız kelime/cümleleri yazarak çoğu konuyu dağıtıyorsunuz siz ve sizin gibiler.

1.si Söylediklrimde hem espri vardı hem ciddiydim.Askerlerine bazlama falan yedirme süper olur girion ziyafete bazlamalar teyzeler otumuş hamur yoguruo melemenlr falan öf ARMAĞAN ABİİİİİ DUY SESİMİİZİİİİİ YAP ŞU MELEMENİİİİ  :mrgreen:

The Conspirator said:
insann said:

Gerçek hayatta bile işe yaramazdı çünkü biri meşale yakardı. Kılıç da yanar biter kül olurdu.

5000 derece ısıda yanan meşale bulabilirsen kolay gelsin  :smile:

Elması yakamazsınız. Yanma eyleminin ne demek olduğunu araştırın lütfen önce. Yanmanın çeşitlerini, nasıl şartlar ve maddeler gerektirdiğini...

Öncelikle elmas sadece "karbon" değildir. Karbonun yüzey merkezli kübik moleküler formda birleşmesidir. (FCC olarak bilinir ingilizcede) yani bir allotroptur. Yüzey merkezli kübik yapı genelde metallerde görünür, o nedenle de sağlamlık ve sünekliğin azlığı konularında özellikleri vardır.

Neyse elmas dediğiniz sertlik açısından birçok materyalden daha güçlüdür (en güçlüsü diyemezsiniz, kompozit malzemeler diye bir alan var) yani siz koca bir kütleyi alıp kesip biçip biçimlendirip "hoppa" diye bir kılıç yapamzsınız, kaldı ki birçok arkadaşın da söylediği gibi, elmas dediğinizin bulunuş boyutları hiç de umut vaad edici değil.

Onun dışında elması almak eritmek, yapısı bakımından metallere benzediğinden faz diyagramları da yakın ölçüdedir. Yani sizin bir metal gibi elması eritebilmeniz, önce ona uygun bir kap bulmanızla alaklıdır, derecesini bilmiyorum ama 5000-6000 olduğu iddia edilmiş. O seviyede ısıttığınız bir kütlenin sahip olacağı enerji, o enerjinin sebep olacağı değişim sonucunda soğuyunca elinizde hala bir elmas kütlesi kalır mı? Bence kalmaz. Çünkü aradaki kimyasal bağlar grafit ya da saf karbondan daha güçsüzdür. Elmasın oluşması için gereken çevresel şartların zorluğu da düşünülünce, ısıttığınızda bozulan bu bağları soğuttuğunuzda tekrar sağlamanız çok zor olur.

Sonuç: Elmastan kılıç olmaz. Bunu oturtabileceğiniz hiçbir gerçekçi senaryo yok ne yazık ki...  :grin:

ama siz de hiç kolaylık yapmıyorsunuz...bari ufak bi bıçak yapalım elmastan, ayağımız alışsın?

absknight said:
montekristo44 said:
ama siz de hiç kolaylık yapmıyorsunuz...bari ufak bi bıçak yapalım elmastan, ayağımız alışsın?

abartınız ama elmastan bıcak olmaz.:grin:

sanki kılıç olacaktı da baradh izin vermedi, yapamadık o yüzden :grin:

absknight said:
montekristo44 said:

abartınız ama elmastan bıcak olmaz.:grin:

Hisar Şirketler Grubu gururla sunar!

Diğer Leydilerden eksik olduğunuzu mu düşünüyorsunuz?

Lordunuz size şu ana kadar  1 top kadife bile mi hediye getirmedi?

Değerli malzemeleri sadece başka lordlara iyi görünmek için onlara mı postalar oldunuz?

Üzülmeyin!!!!!

Hisar Grubu size elmastan 92 parça çatal-kaşık-bıçak takımını sunar...

Artık ziyafetlerde kıskanan, diğer leydiler olacak.

Not: Lordunuza açılacak olan savaşlardan ve oluşacak memnuniyetsizliklerden firmamız sorumlu değildir...

GamerzNetwork said:
Arkadaşlar orta cağ zamanlarında elmastan altından hatta ve hatta kömürden bile kılıçlar vardı. Şimdi sorucaksınız kardeşim nerden biliyorsun. Amcam bir orta cağ tarihçisi :smile:

arkadaşım orta çağda nereyi araştırıyor ben bütün avrupa konusunda okudum araştırma yaptım o kadar kaynak taradım ama hiç altından ve kömürden ve de elmastan kılıç duymadım... orta çağda ortalama bir savaşçının yılda 2 altın para maaş alıyordu ve kendinizenginler arasında sayıyordu ama bir sağlam levha zırh 30 altın paraydı ve buna hiç biri sahip değildi sadece kontlar ulaşabiliyordu bu sosyoekonomik durumda dediğin çok saçma olcak  birşey değil ... ve tarihte de elmas kılıçla ilgili hiçbir kayıt bulamadım ben, bence sen tekrar sor amcana belki sana şaka yapmıştır

Grimmjow said:
Tarkanın Bir Filminde Altından Kılıç vardı ya çokda güzeldi :grin:
birader sende dion o tarlın.massalah herif bir zıplıo surları asıo.bir koyuyo 90 kişi yere yapısıo.

Başlığın özelliğine dönmek anlamında:

Unutulan Kılıç Türü konusunda, fantastik öğeler kullanılmadan da özel bir kılıcın geçmişte yapılmış olabileceği ve bu dünyanın tarihinin bir parçası olabileceği fikri kötü değil bence.

Sonuçta demircilerin martensit yapı oluşturma eylemini buluşları bile bir deneyim, bir birikim meselesi. Büyük savaşlar, kıtlıklar, uzun süren sıkıntılar ise tarihi birikimlerin kaybına yol açabiliyor.

Oyunda bu konuda bir hikaye alternatifi sunan demirci bir NPC bile bir lezzet olabilir aslında...

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom