UEFA Şampiyonlar Ligi

Users who are viewing this thread

terim kovulmuş. açıkçası üzdü. toparlanmaya dair umudum vardı. en azından avrupada nereye kadar gidebiliriz görmek isterdim.

Şimdi yeni td gelecek, ilk lig maçlarından random sonuçlar alacağız. büyük ihtimal avrupadan direk eleneceğiz, "en azından ft avrupada iyiydi" sesleri yükselecek. ligi orta sıralarda bitiriş ve yönetim istifa. tabi umarım böyle olmaz.

terim kovulmuş. açıkçası üzdü. toparlanmaya dair umudum vardı. en azından avrupada nereye kadar gidebiliriz görmek isterdim.

Şimdi yeni td gelecek, ilk lig maçlarından random sonuçlar alacağız. büyük ihtimal avrupadan direk eleneceğiz, "en azından ft avrupada iyiydi" sesleri yükselecek. ligi orta sıralarda bitiriş ve yönetim istifa. tabi umarım böyle olmaz.
Gram üzülmedim. Çok fanatik Galatasaray taraftarıyımdır, vakti zamanında rahmetli Mustafa başkanının bir lafı vardı '' Kırmızı çizgimiz Galatasaray'dır, kimse Galatasaray'dan büyük değildir ''. Sürekli yönetimler ile kavga eder, sürekli hakemleri eleştirir, sürekli Federasyonu eleştirir her sezon en az 5-6 maç ceza alır takımı yalnız bırakır. Yahu Ünal Aysal gibi benim gördüğüm en başarılı Galatasaray başkanını yedi. Mustafa Cengiz ile kavga etti ( ki gördüğüm en efendi, en saygılı başkandı), Dursun Özbek ile kavga etti, Fiorentino başkanı ile kavga etti, Milan başkanı ile kavga etti.

Yahu herkes haksız da bir tek Terim mi haklı? Transfer istedi yapıldı, kavga edelim dedi yönetimler federasyon ile takıştı. Zaman istedi verildi. Eee? Elde ne var? 3 yıldır gözlerimizi kanatan bir Galatasaray. Kendisini gram sevmem ama Galatasaray taraftarı olarak her zaman yaptıkları için müteşekkirim ve olacağım. Ama artık yeter. Kendisi bu kulübe yarardan çok zarar veriyor. Galatasaray her şeyden önce bir spor kulübüdür. Sadece futboldan ibaret değildir. Galatasaray Spor kulübü de, bir zamanlar belli başlı bir ekoldü bu ülke de. Fatih Terim'in mafyatik tavırları yakışmıyor bu kulübe.

Senin dediklerin haricinde daha genel konuşmam gerekirse, artık bu ülkenin insanlarının bu biatçılık anlayışını bırakması gerekiyor. Fatih Terim çıkıp '' Bütün Galatasaray taraftarının anasına sevgilerimi iletiyorum '' dese öyle tipler var ki bu ülke de '' FATİH HOCAM ANAMIZA SÖVÜYORSA HATA ANAMDADIR '' diyecek çok fazla insan var bu ülkede.

Ayrıca Avrupa da Fatih Terim ile veya Terim olmadan maksimum çeyrek final görürüz. Takım top oynamıyor. Fatih Terim'i karakter olarak hiç bir zaman sevmedim, hiç bir zaman da sevmeyeceğim. Saygım sonsuzdur, kendisi de yaşayan en büyük efsanemizdir. Ama yeter artık. Benim için aslolan Galatasaray'dır. Ben bu kulübü Fatih Terim için değil, Galatasaray için sevdim.

Bu arada dediklerim sana özel değildi daha çok yaşananların geneline yönelik konuştum, yanlış anlaşılmasın.

Galatasaray’dan bu sene cacık olmaz. Nerede canlı bomba, çer çöp, gelecek vaadetse de her an cortlayacak oyuncular varsa aldılar gene. Mancini dönemi devre arası transferleri hatırlattı; Burdisso, Ontivero falan. Öte yandan Fatih hoca 2000’li yıllardaki kafayla devam ediyor. Defanstan kısa pasla çık karşıdaki takım da anguttu zaten.
Şunları yazarken bu kepaze takımın en fazla ilk 5’e gireceğini düşünüyordum fakat bu kadarını da tahmin etmiyordum. Aboneler elden gidiyor diyerek beinsports olaya dahil olmazsa bu tecrübesizler küme düşürecek takımı. Fatih Terim yılların tecrübesi iyi kazık attı giderken bu çöp kadroyu oluşturarak. Yine tecrübesiyle şu son kertede bahsettiğim oyun anlayışını değiştirip set oyununa geçti. Takım en azından çok gol yemiyordu. Bu yeni gelen td yine ahmakça oyun anlayışı olarak defanstan kısa pasla çık komutuyla top oynattırmaya çalıştığı için 2 maçta 7 gol yedik. Bu takımın yolu yol değil. Tüccarların el atıp teşvikle bilmem neyle takımı ligde tutması lazım yoksa bu takım son sıradaki Malatya’yı bile yenemez ve küme düşer.

Şunları yazarken bu kepaze takımın en fazla ilk 5’e gireceğini düşünüyordum fakat bu kadarını da tahmin etmiyordum. Aboneler elden gidiyor diyerek beinsports olaya dahil olmazsa bu tecrübesizler küme düşürecek takımı. Fatih Terim yılların tecrübesi iyi kazık attı giderken bu çöp kadroyu oluşturarak. Yine tecrübesiyle şu son kertede bahsettiğim oyun anlayışını değiştirip set oyununa geçti. Takım en azından çok gol yemiyordu. Bu yeni gelen td yine ahmakça oyun anlayışı olarak defanstan kısa pasla çık komutuyla top oynattırmaya çalıştığı için 2 maçta 7 gol yedik. Bu takımın yolu yol değil. Tüccarların el atıp teşvikle bilmem neyle takımı ligde tutması lazım yoksa bu takım son sıradaki Malatya’yı bile yenemez ve küme düşer.
Defanstan kısa pasla çıkmak mantıksız değil. Geri hatta ayağı tek temiz olan topçu marcao. Başka türlü geriden oyun kurulmaz. Bundan önce mariano bu görevdeydi ama öldü herif. Muslera da Çipe de uzun oyun başlatmada iyi değil.

Artık iş taktiksel boyutu da aştı. Şakası filan kalmadı bu meselenin. Küme potasındaki takımlar yükselişe geçmişken bu takım her geçen hafta daha da geriye gidiyor ve fikstür çok zor. 2011 senesinde bile bu kadar kötü hissetmemiştim Galatasaray adına. 100 yıllık rezalete doğru gidiyoruz, hayır olsun.

İki kez üst üste yazdığım için modlardan özür.

Galatasaray bu akşam itibarıyla 1. küme düşme adayıdır. Ayaksız Taylan ve topa vurmayı bilmeyen Marcao yüzünden kümeye düştük. Daha önce de dediğim gibi birileri devreye girip bir şeyler yapmazsa bu takım %100 küme düşer bu psikolojiyle.

Şimdi sporun da ötesinde yazıyorum. Bu takım küme düşerse uzun süredir beklenen ama bir türlü gerçekleşmeyen olay meydana gelir ve ülkede toplumsal patlamanın fitili ateşlenmiş olur. Arjantin’de River Plate küme düştüğünde olay sporu aşıp siyasal boyuta geldi ve sokak olaylarıyla ölüler, yaralılar gırla gitti. Bu kadar stresin olduğu bir ülkede ülkenin en büyük sivil toplum kuruluşunun fiyaskosu insanları sokağa döker, ölüler, yaralılar, katliamlar baş gösterir. Sadece sosyal medyadaki Galatasaray taraftarının tehdit dilini görmek yeterli bunu anlamak için. Bu toplumun sosyolojisini ekonomi üzerinden değil böyle insanlığa hiçbir faydası olmayan dandik sektörlerle okuyabilirsek ülkenin siyasal kültürünü de analiz etmiş oluruz.

Hem Fatih Terim'in hem de Torrent'in oyun anlayışı ne bu çağa ne de bu takıma uygun değil zaten. Galatasaray orta sahasında pas kabiliyeti üstün veya ayağında top tutan oyuncular yokken iki teknik adam da set hücumları ve geriden oyun kurarak çıkmaya çalıştı. Eee, iyi de orta sahada kim var bunu yapıyoruz? Berkan-Taylan ikilisi sezonu mahvettiler kendileriyle birlikte, ikisi de pas adamı değil. Berkan inanılmaz kondisyona ve koşuya sahip belki Leed United gibi Bielsa Hocamın çalıştırdığı takımlara gitmesi gerek ancak GS gibi bir takımda oynayamaz. Taylan da o özellik de yok, büyük ihtimalle bu son maçıydı artık oynarsa Nef Stadyum'da ıslıklanır o çocuk.

Zaten uzun süredir forvetimiz yok ya. Üç forvet varken bile hiçbirinden tam verim alamıyorduk, şimdi ikisi oynayamıyor kaldık Halil'e. Halil de zaten bir komple forvet değil, çok iyi dönüşleri falan var iyi bir yardımcı forvet olur. İkili forvet sistemine uygun ama o da bu takımda oynayamaz. GS'nin bir an önce orta saha takviye yapması gerek. Aksi takdirde oyun şeklinin tamamen değişmesi gerek ki biraz zor. Beklerimiz de o kadar iyi değil, Boey falan pas oyununa uygun bir bek değil. Kaleci işine hiç girmiyorum bile, her şey malum...

Back
Top Bottom