Tweak MB: Türkçe detaylı anlatım

Users who are viewing this thread

Merhabalar konuyu 182 gün sonra tabiri caizse "hortlatıyorum" fakat çok büyük bir isteğim var. Yine konunun orjinal bölümüne de yazdım ancak cevap alabileceğimi düşünmüyorum. En azından buradan şansımı denemek istedim. Oyunum Mount&Blade Warband v1.158 yani son versiyonu mevcut. Fakat TweakMB'de maalesef ki son versiyonu olan v5.09'u aradığım Rus, Alman hatta Çin sitelerinde bile bulamadım. Hepsinin linki kırık çıktı veya orjinal siteye yönlendirdi. Eğer yardımcı olabilecek birisi çıkarsa, yeniden yükleyip oyuncuların paylaşımına sunarsa hem yurt içi hem de yurt dışındaki bir çok kişi bundan faydalanacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.

aprocceh said:
Merhabalar konuyu 182 gün sonra tabiri caizse "hortlatıyorum" fakat çok büyük bir isteğim var. Yine konunun orjinal bölümüne de yazdım ancak cevap alabileceğimi düşünmüyorum. En azından buradan şansımı denemek istedim. Oyunum Mount&Blade Warband v1.158 yani son versiyonu mevcut. Fakat TweakMB'de maalesef ki son versiyonu olan v5.09'u aradığım Rus, Alman hatta Çin sitelerinde bile bulamadım. Hepsinin linki kırık çıktı veya orjinal siteye yönlendirdi. Eğer yardımcı olabilecek birisi çıkarsa, yeniden yükleyip oyuncuların paylaşımına sunarsa hem yurt içi hem de yurt dışındaki bir çok kişi bundan faydalanacaktır. Şimdiden teşekkür ederim.
Bu gibi ufak tefek yazılımlar kullanmadığım için yardımcı olamayacağım maalesef. Niçin daha basit olan modül sistemi kullanmıyorsun? O programlarla değer değiştireceğine modül sistem ile istediğin şeyi yapabilirsin.

Bu işlemler için bulduğum tek şey bu olduğu için bunu araştırdım. Fakat modül sistemi ilk defa sizden duyuyorum. Herhangi bir yerden ulaşabileceğim bir şey mi bu? Yoksa satın almak mı gerekiyor?

İlginç. Mod yaparken kodlamak için kullandığımız python dili ile yazılmış oyunun modül sistemi. Ücretsiz olmasıyla beraber siteden güncel modül sistemi indirip python'u kurduktan sonra dersler, rehberler yardımı ile öğrenebilirsiniz. Herhangi bir sıkıntıda yardımcı olabilirim.

Kusura bakmayın tekrardan rahatsız ediyorum sizi. Dediğiniz uygulamayı bulup indirdim ve çıkan linkteki denilenleri yapmaya başladığımda, "Modül sisteminden module_infoyu buluyoruz Karşımıza şöyle bir sayfa çıkacak." adımında ne yazık ki böyle bir ekran çıkmıyor. Daha doğrusu siyah küçük bir ekran açılıp aynı saniyede otomatik olarak kapanıyor. Dolayısıyla yapamadım. Yardımcı olursanız sevinirim...

Üstüne çift tıkladığınız için. Sağ tıklayıp Edit with Idle idi sanırım, ona tıklayın. Python'un kendi programı açılacaktır. Tavsiyem notepad++ adındaki programı indirmeniz. Gayet kullanışlı ve pratiktir. Onunla daha sağlıklı çalışabilirsiniz.

Dediğinizi yaptım. Dediğiniz programı indirdim ve Birlikte Aç diyerek Notepad++'ı seçtim ve "dosya" açıldı. Karşıma neredeyse bu çıktı:

http://prntscr.com/3v6nvh

Birkaç değişiklik yaptım oyunun Native klasörünün bulunduğu yeri belirtmek için. Tabii ki bunun öncesinde http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,68175.0.html burada belirtildiği gibi en başında Python isimli bilmem neyi belirttim doğru olarak tıklayıp "Tamam" diyorum. Bundan kesinlikle eminim. Notepad++' ı kaydedip kapattıktan sonra ise yine verdiğim linkte belirttiği gibi build_module.bat dosyasına tıklayıp açtıktan sonra karşıma şu pencere çıkıyor: http://prntscr.com/3v6p9s Yani anladığım kadarıyla python dosyası ile ilgili bir sorun çıkartıyor. Ne yapmalıyım bu durumda?

Sizi de anlayabiliyorum fakat inanın bana ben hiçbir oyun ile bu kadar fazla uğraşmadım. Bu kadar fazla uğraştıracağımı bilseydim kesinlikle böyle şeylerden uzak dururdum. Şimdiden özür dilerim. İsterseniz sorunun daha hızlı çözümü açısından Steam üzerinden konuşabiliriz.

Edit: http://prntscr.com/3v7xds Sanırsam sonunda uzun uğraşlar sonucunda başarabildim. Yardımın için teşekkürler.

Seve seve yardımcı olurum çünkü son zamanlarda hiç kodlamaya girişmek isteyen üye yok denecek kadar az. Daha doğrusu hepsi hazıra yatmak istiyor. Neyse konumuza dönelim. Son fotoğrafta adresi yanlış girmişsin. Steam üzerinden devam edebiliriz, profilimde adresim yer alıyor.

Merhaba arkadaşlar benim size iki sorum olucaktı

1)Tweak MB de köylerden aldığımız köylülerin çıkma ihtimalini nerden yarlıyoruz ben bi ara yapmuştım ama sonra unuttum
2)ben Tweak MB'yi açtığımda bazı seçenekler kullanılmıyo dokunulmaz oluyor (oyunun modülünü seçtim)

Cevaplarınızı bekliyorum  :wink:  :grin:  :grin:

http://hizliresim.com/5Lg0OR

ad 1257 modunda oyun actim. modda farkettim asker maaslari gelirlere gore oldu fazla tek bir askerin 170 dinar maas aldigi oyunda sehirden gelir 2400 dinar. bunu degistirmek icin tweak yukledim ama fief income kisminda sehir ve koylerden gelen vergi ve kiralari ayarlayamiyorum. sayi yazilamiyor

bunu nasil duzeltebilirim?

Arkadaslar ben tweakmb den herşeyi yapıyorum ama save dedigimde bana hata veriyor windows 8 yüklü bende windows 7 gibi seyler yazıyor devama tıklıyorum ama save yapmıyor lütfen yardım edin

Back
Top Bottom