TW Forum - Mod Geliştirme Röportajları (Eski konu)

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
HyperCharge said:
Ahmet Aktaş said:
HyperCharge said:
Efe Karacar said:
nedeni ise kimsenin büyük işlere kalkışmadığıydı.

Ne?

bu güne kadar türkçe forumu temsil edecek adam gibi bir mod yapılmadı demek istedim.

Evlat var Aslında. Ama o senin Anno Domini 1300 projenden çooook sonra çıktığına göre dediğin doğru  :roll:

Evlat farklı kategori de yer alıyor.genelde tarihsel modlar yapıldığı için söyledim bunu.Yoksa Evlat modu dışında başka iyisi yok bence.
Hacı daha light and darkness gibi bir mod çıkmadı.(Evlat en çok yaklaşan)Birde light and darkness 2013'lü yıllarda çıktı. Biz hala uğraşıyoruz o kadar kaliteli bir mod göremiyorum. Sizce yanılıyor muyum ?

diğer oyuncuların WSE ile girerken karşılarına versiyon hatası çıkmaması için, WSE'yi kaldırdım moddan, giden bazı özellikler oldu, bazı özellikler den kastım, pbod. Ancak gereken özellikleri ben ekledim, pbod yerine oyunda var olan, lordların kullandığı taktiği koydum oyuncuya:

____SÜVARİLER____    ________OKÇULAR________
                              __________PİYADELER__________

Ayrıca, diğer deneyim, modun module_ dosyalarını direkman 1.166'nın module_ dosyalarının üstüne kopyalamak. Lakin Battle Time! modunun gitmesine sebebiyet verebilir, çünkü WSE'nin yeni versiyonlarında Battle Time'ın gerektirdiği operasyonlar yok, o yüzden arada kaynayacak büyük ihtimal. Zaten Şu an modda WSE'yi gerektirecek tek şey Battle Time. Burada bir karmaşıklık var, biliyorum  ancak 1.161'in getirdiği yenilikleri kullanabilirim eğer başarılı bir deney olursa. Getirdiği yeniliklerden biri mesela sahnede vertex animasyon çalıştırma, bununla dünya haritasındaki bayrakları sahnede çalıştırabiliriz demek oluyor, shadere felan gerek olmuyor.

Sözünü ettiğim video da en fazla 1 haftaya gelecektir.  :wink:

Yiğit Gün said:
HyperCharge said:
frozenpainter said:
Biz bir videodan çok modun indirme linkini bekliyorduk  :iamamoron:

Ona var daha. :smile:
Ne kadar var ?  :?:

Senaryo ( sahnelerin bir kısmını, itemleri, krallıkları, troopları kapsıyor), sahneler ve arayüz görsellerini yapma, müzikler gibi şeyler kaldı, yapılacak sahne sayısı en az 50 olduğu için, sahnelerin yapımından dolayı azıcık daha uzun zaman alabilir.

multiplayer kısmını da unutmamak lazım, lakin multide 10 sahne yapmayı düşünüyorum, gerekli ülkeleri koyup sahneleri koyacağım, fakat, istanbulda ingilizler ile ruslar çarpışabilecek, o konuda bir şey yapmak istemiyorum, serbestlik açısından. :grin:

HyperCharge said:
Yiğit Gün said:
HyperCharge said:
frozenpainter said:
Biz bir videodan çok modun indirme linkini bekliyorduk  :iamamoron:

Ona var daha. :smile:
Ne kadar var ?  :?:

Senaryo ( sahnelerin bir kısmını, itemleri, krallıkları, troopları kapsıyor), sahneler ve arayüz görsellerini yapma, müzikler gibi şeyler kaldı, yapılacak sahne sayısı en az 50 olduğu için, sahnelerin yapımından dolayı azıcık daha uzun zaman alabilir.

multiplayer kısmını da unutmamak lazım, lakin multide 10 sahne yapmayı düşünüyorum, gerekli ülkeleri koyup sahneleri koyacağım, fakat, istanbulda ingilizler ile ruslar çarpışabilecek, o konuda bir şey yapmak istemiyorum, serbestlik açısından. :grin:

Kolay gelsin.

Modun 1.166'ya uyarlanma çalışmaları başarıyla tamamlandı, Battle Time modu kaldırıldı, Kafa kesme yeniden yapıldı varolan başka bir kod ile, kafa kesildiğinde script error vermeyecek artık. Sahne-menü projesinin de yarısına gelindi, presentation yazılması gerek, yazılınca bitecek. Düşük seviyeli bilgisayarlar için, sahne-menü oyun başında kapalı olacak. Harita'da U ya basınca çıkacak olan menüden ayarlayabilirsiniz.

mod 1.166'ya uyarlandığına göre, top kodunu azıcık değiştirip duvar yıkılmasını daha kapsamlı hale getirebilirim.  :fruity:

bu saydıklarım ve birkaç küçük düzenleme bitince, sahnelere başlayacağız.  :grin:

HyperCharge said:
Modun 1.166'ya uyarlanma çalışmaları başarıyla tamamlandı, Battle Time modu kaldırıldı, Kafa kesme yeniden yapıldı varolan başka bir kod ile, kafa kesildiğinde script error vermeyecek artık. Sahne-menü projesinin de yarısına gelindi, presentation yazılması gerek, yazılınca bitecek. Düşük seviyeli bilgisayarlar için, sahne-menü oyun başında kapalı olacak. Harita'da U ya basınca çıkacak olan menüden ayarlayabilirsiniz.

mod 1.166'ya uyarlandığına göre, top kodunu azıcık değiştirip duvar yıkılmasını daha kapsamlı hale getirebilirim.  :fruity:

bu saydıklarım ve birkaç küçük düzenleme bitince, sahnelere başlayacağız.  :grin:

Sadece 1.166 da mı oynayabilicez ? Eğer öyle olucaksa versiyonu yükseltmem gerekicek :smile:

yakında 1.168'in modül sistemi çıkacak, ona da atlarız, büyük ihtimal 1.166-1.168 arası oynatacaktır.

Ayrıca, modun ismini ne yapacağımı buldum, yakında imzayı da ayarlayınca buraya yazarım.  :smile:

Arkadaşlar burda danışılcak bir şey mibilmiyorum yanlışsa kusura bakmayın benim oyunum 1.143 , 1.166-1.68 e nasıl yükseltebilirim oyunu ?

HyperCharge said:
Tüfekçi Başı said:
Orijinal olmuş tebrik ederim. Türkçe'si var mı?
Teşekkürler,

Türkçesi, Kırılma anı: Osmanlı'nın yükselişi. Ama kullanılmayacak gibi duruyor.
Kırılma anı olarak değilde direk Osmanlı'nın Yükselişi yapabilirsin.Tabi Türkçe olarak İngilizce isim dursun.

Ben İngilizcesi için de aynı düşünüyorum. "Rise of Ottoman" gayet güzel. Fransiyonlar momentler falan bir kalabalık oluyor. Tabi kişisel düşüncem. Mod senin, sen daha iyi bilirsin.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom