TSK'nın Fıratın Doğusuna Askeri Operasyonu

Users who are viewing this thread

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklandı. Operasyon bir kaç gün içerisinde başlayacakmış. Allah Türk askerinin yardımcısı olsun.
Geniş kapsamlı ve sınır ötesi bir harekat olduğu için ayrı konu açmanın daha uygun olacağını düşündüm.
ÖNEMLİ NOT:
Konu kısa sürede düzenlenecektir.

ABD ve Fransızların Fırat'ın doğusunda geniş kapsamlı bir operasyona izin vereceğini zannetmiyordum. Belki Cerablus gibi bir hareket gerçekleştirilebilir? Güneye inilmez veya genişlemez.

ABD bugün Suriye'den çekilmek istediklerini gündeme getirdi. Plan belli, Kuzey Suriye'nin icabına Türkiye bakacak. Ben operasyonun Kuzey Irak'a kadar genişleyeceğini düşünüyorum. Reis aylar önce Suriye'nin kuzeyini tamamen temizleyeceğiz gibi şeyler söylemişti. İzin verip vermeme ayrı bir mesele. Suriye'nin kuzeyinde elle tutulur bir malzeme yok. Onun için Türkiye girmiş, girmemiş bir şey fark etmez. Terörden arındırılmış olur sadece bu. Askerin oradan daha geri çekileceğini de düşünmüyorum. Kuzey Kıbrıs gibi olur. Belki de Almanya'ya bunun için eyalet incelemeye gittiler. Bir dolap var ama hayırlısı bakalım.

The White Wolf said:
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 500 Büyük Hizmet İhracatçısı Ödül Töreni'nde önemli açıklamalarda bulundu. Erdoğan, "Suriye topraklarında asla gözümüz yok. Birileri çıkıp bir şeyler söylüyor ama Türkiye şu anda dış politikada destan yazıyor. Bölgedeki son gelişmeler nedeniyle bir süre bekleme kararı aldık" diyerek Fırat'ın doğusuna yapılacak olan harekatın askıya alındığını duyurdu.

The Young Wolf said:
What abi? Ulan adamlar orada tüneller sığınaklar kazıyorlar. TRT de IHA ile çekilmiş görüntüler yayınlandı. Yapılması gereken bir operasyon.
ABD'nin ne haltlar yediğini bekliyorlar muhtemelen. İktidarlar değişse de strateji aynı: "Bekle ve gör, ona göre hareket et!" politikası. Bence mantıklı hareket. Bodoslama dalmak akıl kârı değil.

Bir de bu sadece bir erteleme. Mutlaka operasyon olacaktır. Anlaşıldı her türlü. ABD'nin hamlesi beklenmeyen hareket. Ona göre pozisyon alacak herkes.

Back
Top Bottom