TR_SadecePiyade [KAPALI]

Users who are viewing this thread

TR_SadecePiyade

İlk öncelikle herkese esenlikler.
Sunucumuzun konsepti, adından anlaşılacağı üzere piyade klası üzerinedir. Herkesin oynayabileceği public bir sunucu kurmayı düşündük arkadaşlar.
Sunucunun asıl amacı, eski zamanlarda olduğu gibi, zamanında gerçekleşen keyifli ve çekişmeli, klanlar arası piyade maçlarını oyunculara gerekli eklentiler ile tekrar hatırlatmak ve "Native" ortamını ayakta tutmaya çalışmaktır. Bunun için bir kâr ve beklenti, ekip olarak güdmüyoruz. Ekibimiz ve oyuncularımız dahil olmak üzere eğlenmek ve keyif almak için bu planı yürürlülüğe soktuk.
Sunucu içerisinde atlı ve okçu gibi klasların, menzilli silahların, mızrak ve çift elli silahların devre dışı olduğunu, piyade dövüşüne yatkın ve sabit, geniş ve düz haritaların olduğunu, paranın kurallar gereğince artmayacak bir şekilde sabit 1000 dinar olduğunu, oyuncuların kendilerini piyade klası üzerinde geliştirebileceği ve keyifli vakitler geçirebileceği sunucu olduğunu belirtmek isterim. Odağımız piyade olduğu için zamanında belirlenen piyade maçı kurallarına göre de sunucuyu şekillendirdik.
"Şu an ki zaman" içerisinde hiçbir sunucu içerisinde gözükmeyen, sıralama ve rütbe sistemiyle karşınıza geliyoruz. Oyuncularımıza eğlenceyi daha güzel kılmak için artı olarak, eklediğimiz eğlence animasyonumuz da mevcut.
Sunucu açıkken de sunucunun gelişimi ve sizin eğlenceniz için yönetim ekibinin, script ve harita çalışmalarına hızla devam edeceğini bilmenizi istiyoruz. Şimdiye kadar oyuncularımızın bu plan yüzünden bizi destekledikleri için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum. Sağlıcakla.

Burada sunucunun sistemlerini resimler eşliğinde sizlere tanıtacağız.

Yanlış bir komut yazdığınızda sistem tarafından uyarılırsınız. "/yardim" komuduna yönlenmeniz gerektiğini söyler.

"/yardim" komudu oyunculara yardım amaçlıdır, diğer komutları gösterir.

"/top10" sıralama içerisinde ilk 10 kişiyi gösterir.

"/rank" rütbeni, sıralamanı, öldürme ve ölümünü gösterir.

"/rutbeler" öldürmeye bağlı rütbeleri gösterir.

"/cheer" sevinme animasyonu.

Rütbeler içerisinde belli olan bir öldürmeye vardığınız zaman sunucuya bu yazı çıkar. "Görev başarıldı" sesi de artı olarak yankılanır.

Sunucu içerisinde hakaret ve saygısızlık içeren bir kelime yazdığınız vakit sistem tarafından uyarılırsınız.

Ek Notlar:
Sunucu içerisinde çift elli alınamaz, alınsa bile sistem vermez.
Sunucu içerisinde silahınız ölünce yere düşmez.
Sunucu içerisinde silahınızı yere atamazsınız.

Buraya büyük bir liste yazmaya gerek olmadığını düşünüyorum. İşte küfürdür, reklamdır, kışkırtmadır falan. Sonuçta herkes ne yapmaması gerektiğini biliyor. Sunucuya belli başlı topluluk kurallarını bilerek girmemiz, saygı ile sevgi çerçevesini korumamız bizim için yeterli olacak.

1. Piyade maçı kurallarınca oyuncular atlı ve okçu klasını seçemeyecekler. Tıklasalar bile sunucu buna izin vermeyecek.
2. Piyade maçı kurallarınca çift elli, mızrak ve menzilli silahlar alınamayacak. Oyuncular bu silahlara tıklayıp slotuna koysalar sunucu buna izin vermeyecek ve silahlar ellerine gelmeyecek. Tek elli ve isteğe göre kalkan zorunluluğu olacak.
3. Piyade maçı kurallarınca yerden silah ve kalkan alınamayacak. Oyuncular yere silah atamayacak.
4. Piyade maçı kurallarınca sunucu içerisinde para sabit "1000" olacak. Bu para ne artacak ne de azalacak. Oyuncular sadece sunucunun sağladığı 1000 dinara göre zırh ile silah seçme zorunluluğuna itilecekler.
5. Maç başladığı vakit her iki takımdan birinin kazandığı el sayısı "7" olursa maç bitecek.
6. Sunucu her maça sıradan krallıklar sağlamak yerine piyade dövüşünü en çekişmeli kılacak belirlenmiş, dengeli takımlar sağlayacak.
7. Kergit Hanlığı sunucu içerisinde oynanmayacak.
8. Oyuncuların yıllardır her zaman piyade maçlarında oynadığı "Arena" haritası sunucu içerisinde olmayacak. Bizler oyunculardan bu Arena baygınlığı dolayısı piyade dövüşüne uygun toplam 4 tane harita yaptık. Sunucu için yapmış olduğumuz bu haritalar oyuncuların eğlencesi, piyade maçının atmosferik ortamı ve ciddiyeti içindir.
9. Sunucu içerisinde TK kapalı olmayacak. Oyuncular takım arkadaşına vurduklarında takım arkadaşı hasarın %100'ünü almak yerine takım arkadaşına vuran kişi o hasarı alacak.
10. Sunucu içerisinde yaşanacak olası toksiklik durumları yüzünden oylamalar kapalı olacak.
11. Asgari zırh oranı sunucu içerisinde işleyecek. Oyuncular saçma bir şekilde çıplak veya hafif bir şekilde oynayamayacaklar.
12. Sunucu 1 tane olmak üzere kapasitesi 0/24 olacak şekilde ayarlanmıştır.

Oyuncuların neredeyse yıllardır, her zaman piyade maçlarında oynadığı "Arena" haritası bizim sunucumuz içerisinde olmayacak. Bizler oyunculardan bu Arena baygınlığı dolayısı piyade dövüşüne uygun toplam 4 tane harita yapımı çalışmalarına başladık. Sunucu için yapmış olduğumuz bu haritalar oyuncuların eğlencesi ve piyade maçlarındaki atmosfer ile ciddiyeti yansıtmak içindir.

1. Nord Arenası

Not: Oyuncular kapının arkasında değil önünde spawn olacaklar. Açık olan kapıların arkasında görünmez duvar var, o çıktıkları yerin içerisinde oyuncular giremeyecekler.

2. Sarranid Arenası

3. Vaegir Arenası

4. Svadya Arenası

5. Kadırga

Oyuncuların isteği üzerine kaldırıldı.

Şu an kapalı.

Bunu Discord üzerinden yapmanızı rica ediyoruz.
Forum üzerinden yapmaya geldiyseniz de ilgileniriz fakat ağırlık Discord üzerine. Forum için şikayet şablonu:

Şikayet ettiğiniz oyuncu:
Şikayet etme nedeni:
Şikayet ile ilgili kanıtlar:
Şikayete eklemek istediğiniz diğer notlar:

Last edited:
sunucuda bir süre oynadım ve şöyle bir durum var bazen balta ve cida gibi şeyleri bütün takım birden alıp fırlatınca okçulardan farkı kalmıyor bu hususta ne yapılabilir bilmiyorum ama.

süper fikir native süngücüsü rasticim başarılar
Teşekkür ederim başkan, var ol.
sunucuda bir süre oynadım ve şöyle bir durum var bazen balta ve cida gibi şeyleri bütün takım birden alıp fırlatınca okçulardan farkı kalmıyor bu hususta ne yapılabilir bilmiyorum ama.
Dostum... Yanlış konuya yazdın sanırım. Sunucu kapalı ve bakım içerisinde. Benim sunucum içerisinde oynamamışsın. Sunucu daha açılmadı çünkü. Ibrahim Pasha'nın sunucusundan bahsediyorsun galiba. Karıştırdın sanırım :grin: Piyade maçı kurallarında fırlatma silahları ve çift elli silahlar ayrıca yasak, açık tutulmaması lazım.

Teşekkür ederim başkan, var ol.

Dostum... Yanlış konuya yazdın sanırım. Sunucu kapalı ve bakım içerisinde. Benim sunucum içerisinde oynamamışsın. Sunucu daha açılmadı çünkü. Ibrahim Pasha'nın sunucusundan bahsediyorsun galiba. Karıştırdın sanırım :grin: Piyade maçı kurallarında fırlatma silahları ve çift elli silahlar ayrıca yasak, açık tutulmaması lazım.
sanırım karıştırmışım evet.

Bu oluşum cidacı tayfaya karşı yapılan bir spekülasyondur. Bu kadar korkuyorsaniz kalkan taşıyın kardeşim. Şaka bir yana, ihtiyaç duyulan bir sunucu konsepti. Sunucu sahipleri de sevdiğim ve güvendiğim insanlar. Başarılar diliyorum sizlere.

Bu oluşum cidacı tayfaya karşı yapılan bir spekülasyondur. Bu kadar korkuyorsaniz kalkan taşıyın kardeşim. Şaka bir yana, ihtiyaç duyulan bir sunucu konsepti. Sunucu sahipleri de sevdiğim ve güvendiğim insanlar. Başarılar diliyorum sizlere.
Sizin gibi birinden böyle destekçi bir yorum almak bizi çok mutlu etti. Teşekkür ederiz!

Last edited:
Back
Top Bottom