TR_SadecePiyade [AKTİF] [SIRALAMA, ANİMASYON VE RÜTBE SİSTEMİ]

Currently viewing this thread:

RustyGMR

Recruit
TR_SadecePiyade

İlk öncelikle herkese esenlikler.
Sunucumuzun konsepti adından anlaşılacağı üzere piyade klası üzerinedir. Herkesin oynayabileceği public bir sunucu kurmayı düşünüyoruz arkadaşlar. Sunucunun asıl amacı eski zamanlarda olduğu gibi o çekişmeli klanlar arası piyade maçlarını oyunculara gerekli eklentiler ile tekrar hatırlatmak ve Native ortamını ayakta tutmaya çalışmaktır.
Sunucu içerisinde atlı ve okçu gibi klasların, menzilli silahların, mızrak ve çift elli silahların devre dışı olduğu, piyade dövüşüne yatkın sabit, geniş ve düz haritaların olduğu, paranın kurallar gereğince artmayacak bir şekilde sabit 1000 dinar olduğu, oyuncuların kendilerini piyade klası üzerinde geliştirebileceği ve sonuna kadar güzel vakitler geçirebileceği piyade odaklı bir sunucudur.
Sıralama ve rütbe sistemiyle yeni bir güncelleme getirdik, oyuncularımıza eğlenceyi daha güzel kılmak için. Artı olarakta eğlence animasyonlarımızda mevcut.
Sunucu açıkken sunucunun gelişimi için yetkili ekibinin script ve harita çalışmalarına son hız devam edileceğini de bilmenizi isteriz. Her şey sizlerin eğlencesi için. Oyuncularımızı bizi destekledikleri için teşekkür ederiz. Herkese keyifli vakitler.

Sunucu içerisinde /yardim yazarak sistem ve sunucuyla alakalı komutlara erişebiliyorsunuz.

/top10 = İlk 10 siralamasini gosterir
/rank = Rutbeni gosterir
/cheer = Sevinme animasyonu
/rutbeler = Rutbeleri gosterir

Rütbeler:

1. Peasant = 0-50 kill arası.
2. Infantry = 50-150 kill arası.
3. Senior Infantry = 150-300 kill arası.
4. Veteran Infantry = 300-450 kill arası.
5. Instructor = 450-600 kill arası.
6. Lord's Favorite Infantry = 600-900 kill arası.
7. Infantry Commander = 900-1200 kill arası.
8. Lord = 1200-1500 kill arası.
9. Duke = 1500-1800 kill arası.
10. Prince = 1800-2100 kill arası.
11. King = 2100-2600 kill arası.
12. Oblivion = 2600-3100 kill arası.

Ay sonu sıralama listesindeki ilk üçe Steam cüzdan kodu vermeyi düşünüyoruz.

Buraya büyük bir liste yazmaya gerek olmadığını düşünüyorum. İşte küfürdür, reklamdır, kışkırtmadır falan vs. Sonuçta herkes ne yapmaması gerektiğini biliyor. Sunucuya belli başlı topluluk kurallarını bilerek girmemiz, saygı ile sevgi çerçevesini korumamız bizim için yeterli olacaktır.

1. Piyade maçı kurallarınca oyuncular atlı ve okçu klasını seçemeyecekler. Tıklasalar bile sunucu buna izin vermeyecek.
2. Piyade maçı kurallarınca çift elli, mızrak ve menzilli silahlar alınamayacak. Oyuncular bu silahlara tıklayıp slotlarına koysalar sunucu buna izin vermeyecek ve silahlar ellerine gelmeyecek. Tek elli ve isteğe göre kalkan zorunluluğu olacak.
3. Piyade maçı kurallarınca yerden silah ve kalkan alınamayacak. Oyuncular yere silah atamayacak.
4. Piyade maçı kurallarınca sunucu içerisinde para sabit 1000 olacak. Bu para ne artacak ne de azalacak. Oyuncular sadece sunucunun sağladığı 1000 dinara göre zırh ile silah seçme zorunluluğuna itilecekler.
5. Maç başladığı vakit her iki takımdan birinin kazandığı el sayısı 10 olursa maç bitecek.
6. Sunucu her maça sıradan krallıklar sağlamak yerine piyade dövüşünü en çekişmeli kılacak belirlenmiş, dengeli takımlar sağlayacak.
7. Kergit Hanlığı sunucu içerisinde oynanmayacak.
8. Oyuncuların yıllardır her zaman piyade maçlarında oynadığı "Arena" haritası sunucu içerisinde olmayacak. Bizler oyunculardan bu Arena baygınlığı dolayısı piyade dövüşüne uygun toplam 4 tane harita yaptık. Sunucu için yapmış olduğumuz bu haritalar oyuncuların eğlencesini ve piyade maçı atmosfer ve ciddiyet içindir.
9. Sunucu içerisinde TK kapalı olmayacak. Oyuncular takım arkadaşına vurduklarında takım arkadaşı hasarın %100'ünü almak yerine takım arkadaşına vuran kişi o hasarı alacak. Bunun sebebi piyade maçının ciddiyetliğini ve zorluğunu yansıtmaktır.
10. Sunucu içerisinde yaşanacak olası toksiklik durumları yüzünden oylamalar bir süreliğine kapalı olacak.
11. Asgari zırh oranı sunucu içerisinde işleyecek. Oyuncular saçma bir şekilde çıplak veya hafif bir şekilde oynayamayacaklar.
12. Sunucu 1 tane olmak üzere kapasitesi 0/24 olacak şekilde ayarlanmıştır.

Oyuncuların neredeyse yıllardır, her zaman piyade maçlarında oynadığı "Arena" haritası bizim sunucumuz içerisinde olmayacak. Bizler oyunculardan bu Arena baygınlığı dolayısı piyade dövüşüne uygun toplam 4 tane harita yapımı çalışmalarına başladık. Sunucu için yapmış olduğumuz bu haritalar oyuncuların eğlencesi ve piyade maçlarındaki atmosfer ile ciddiyeti yansıtmak içindir.

1. Nord Arenası

Not: Oyuncular kapının arkasında değil önünde spawn olacaklar. Açık olan kapıların arkasında görünmez duvar var, o çıktıkları yerin içerisinde oyuncular giremeyecekler.

2. Sarranid Arenası

3. Vaegir Arenası

4. Svadya Arenası

Yetkili başvuruları için Discord içerisinden bana özelden ulaşmanız gerekiyor.
Discord ID:
rustygmr#0077

Şikayet ettiğiniz oyuncu:
Şikayet etme nedeni:
Şikayet ile ilgili kanıtlar:
Şikayete eklemek istediğiniz diğer notlar:

Last edited:

gordi

Recruit
sunucuda bir süre oynadım ve şöyle bir durum var bazen balta ve cida gibi şeyleri bütün takım birden alıp fırlatınca okçulardan farkı kalmıyor bu hususta ne yapılabilir bilmiyorum ama.

RustyGMR

Recruit
süper fikir native süngücüsü rasticim başarılar
Teşekkür ederim başkan, var ol.
sunucuda bir süre oynadım ve şöyle bir durum var bazen balta ve cida gibi şeyleri bütün takım birden alıp fırlatınca okçulardan farkı kalmıyor bu hususta ne yapılabilir bilmiyorum ama.
Dostum... Yanlış konuya yazdın sanırım. Sunucu kapalı ve bakım içerisinde. Benim sunucum içerisinde oynamamışsın. Sunucu daha açılmadı çünkü. Ibrahim Pasha'nın sunucusundan bahsediyorsun galiba. Karıştırdın sanırım :grin: Piyade maçı kurallarında fırlatma silahları ve çift elli silahlar ayrıca yasak, açık tutulmaması lazım.

gordi

Recruit
Teşekkür ederim başkan, var ol.

Dostum... Yanlış konuya yazdın sanırım. Sunucu kapalı ve bakım içerisinde. Benim sunucum içerisinde oynamamışsın. Sunucu daha açılmadı çünkü. Ibrahim Pasha'nın sunucusundan bahsediyorsun galiba. Karıştırdın sanırım :grin: Piyade maçı kurallarında fırlatma silahları ve çift elli silahlar ayrıca yasak, açık tutulmaması lazım.
sanırım karıştırmışım evet.

danand

Sergeant
WBNWVC
Bu oluşum cidacı tayfaya karşı yapılan bir spekülasyondur. Bu kadar korkuyorsaniz kalkan taşıyın kardeşim. Şaka bir yana, ihtiyaç duyulan bir sunucu konsepti. Sunucu sahipleri de sevdiğim ve güvendiğim insanlar. Başarılar diliyorum sizlere.

RustyGMR

Recruit
Bu oluşum cidacı tayfaya karşı yapılan bir spekülasyondur. Bu kadar korkuyorsaniz kalkan taşıyın kardeşim. Şaka bir yana, ihtiyaç duyulan bir sunucu konsepti. Sunucu sahipleri de sevdiğim ve güvendiğim insanlar. Başarılar diliyorum sizlere.
Sizin gibi birinden böyle destekçi bir yorum almak bizi çok mutlu etti. Teşekkür ederiz!

Yama-Jin

Regular
WBNWVCWF&SM&B
Daha demin sunucuya girip bakma fırsatım oldu eline sağlık scriptler olsun harita olsun gerçekten güzeldi eline sağlık başarılar:party::party::party:

Top Bottom