Total War Serisi

Bir sonraki TW oyununun konusu ne olsun isterdiniz ?

• Victoria Devri

Votes: 8 8.2%
  • Orta Çağ öncesi Asya

Votes: 4 4.1%
  • Orta Çağ Avrupa'sı (Medieval III)

Votes: 38 38.8%
  • Vikingler

Votes: 5 5.1%
  • Birinci Dünya Savaşı

Votes: 24 24.5%
  • Sanayi ve koloni devri (Empire II)

Votes: 7 7.1%
  • Moğollar

Votes: 12 12.2%

• Total voters
    98

Users who are viewing this thread

Şimdi aldım yüklüyorum. Daha önceden de almıştım ama oyuna tıkladığımda donuyordu bende iade etmiştim. Şimdi gene bir mallık yaptım ve oyunu aldım.Bakalım bu sefer nolcak. Yüzde doksan açılmayacak ama açılırsa çığlık atarım

donma sorununu açarsan belki yardımım dokunur. bende başlarda birçok sorunla karşılaşmıştım. bu arada kafasında soru işaretleri olanlar gönül rahatlığı ile alabilir.

Teşekkür fakat oyun çok şükür sorunsuz bir şekilde açıldı. Roma ya da Sparta ile basliyacam. Daha önce çok kez total war oynamış biri olarak hangisi ile başlayayım?

cografi olarak gayet guzel pozisyondalar. roma'da cok yuksek seviyeye geldiginizde ic savas cikiyor ve topraklariniz ile generalleriniz bolunuyor. bir sekilde bitirseniz dahi tekrar cikma ihtimali var. rome 2 politika ve kulturunu tam sekilde kapana kadar tavsiye etmem. sparta ise gayet saglam ve disiplinli bir savas gucu. kolay bayrak cekmez ve oldukca gucludur. askeri acidan sorunu birim kisirligi. temel gucu mizraklilara dayanir, atlilari sadece destek yapicak kuvvette. ama yinede gayet guzel bir baslangic yapabilirsin.

Rome 2 çok mu kolay olmuş ya? Benim gibi tüm Total War oyunlarının toplam saati 100 ü geçmemiş biri bile very hard da Carthage ile çatır çutur oynayabiliyor.

rtw2'de mp campaign modunda sırayla mı haritada oynama yapıyoruz? Mesela yukarıda oynadığım kişinin adı yazıyor ülke sırasında(turn geçerken rome, carthage gibi yazan yer). O sırada ben sadece benim haritayı izliyorum. O arkadaşla aynı anda(mesela gözümün önünde bir agent hareket ettirdi, ben o anda gördüm) oynamanın yolu var mı? Eğer yoksa boş boş beklemek sıkıcı oluyor, onun yaptıklarını nasıl izleyebilirim? Alalı çok olmadı ikimizin de. O yüzden pek bilmiyoruz bu işi.

Kortlcha said:
rtw2'de mp campaign modunda sırayla mı haritada oynama yapıyoruz? Mesela yukarıda oynadığım kişinin adı yazıyor ülke sırasında(turn geçerken rome, carthage gibi yazan yer). O sırada ben sadece benim haritayı izliyorum. O arkadaşla aynı anda(mesela gözümün önünde bir agent hareket ettirdi, ben o anda gördüm) oynamanın yolu var mı? Eğer yoksa boş boş beklemek sıkıcı oluyor, onun yaptıklarını nasıl izleyebilirim? Alalı çok olmadı ikimizin de. O yüzden pek bilmiyoruz bu işi.
emin ol izlemek istemezsin. Eğer yapay zekanın hareketlerini izlemek istiyorsan ayarlar bölümünde var. Turn tuşuna bas sonra kendine bir yemek filan yap. Yemeğini yediğinde sıra sana gelmiş olur.

Ayrıca oyun kolay değil. Kartacanın boş anına gelmişsindir. Ben hep kuşatıyorum eşek gibi garnizon ordusu çıkıyor.

Back
Top Bottom