Total War Serisi

Bir sonraki TW oyununun konusu ne olsun isterdiniz ?

• Victoria Devri

Votes: 8 8.2%
  • Orta Çağ öncesi Asya

Votes: 4 4.1%
  • Orta Çağ Avrupa'sı (Medieval III)

Votes: 38 38.8%
  • Vikingler

Votes: 5 5.1%
  • Birinci Dünya Savaşı

Votes: 24 24.5%
  • Sanayi ve koloni devri (Empire II)

Votes: 7 7.1%
  • Moğollar

Votes: 12 12.2%

• Total voters
    98

Users who are viewing this thread

beyler sadece M2TW ve ROME1 oynamış birisi olarak daha iyi grafikli daha gelişmiş bir TW oyunu arıyorum ATILLA denedim ama bilgisayar çok kastığı için oynayamadım ATILLA dışında yeni nesil grafikli güzel bir TW oyunu önerir misiniz

ROME2 düşünüyorum ama onun da şehir yönetmesi falan çok değişmiş ya adapte olması bayağı zor olacak gibi

Kierra said:
beyler sadece M2TW ve ROME1 oynamış birisi olarak daha iyi grafikli daha gelişmiş bir TW oyunu arıyorum ATILLA denedim ama bilgisayar çok kastığı için oynayamadım ATILLA dışında yeni nesil grafikli güzel bir TW oyunu önerir misiniz

ROME2 düşünüyorum ama onun da şehir yönetmesi falan çok değişmiş ya adapte olması bayağı zor olacak gibi
Napoleon total war. Yalnız söyleyeyim napoleon kampanya kısmı çok sıkıcı. avrupa kısmı hariç.Eğer almayı düşünüyorsan biraz daha anlatabilirim.

kısa bir süredir attila oynuyorum. garamantiyalılar olarak başladım büyük seferde. her şey güzel giderken ufak bi hatam yüzünden varisimi savaşta kaybettim. daha sonra oğlum olmadığı için kral yaşlanınca özellikleri iyi olan birisini varis yaptım. yeni varisim aile ağacında gözükmeye başladı. 20-30 tur sonra varisi amiral yapmaya karar verdim. bu arada kral ölmüştü. yeni kralı amiral yaptığım zaman aile ağacından kayboldu. bu yüzden hiç bir entrika yapamıyorum. eski kralın 2 kızı vardı onlarla yapabildiğim kadar yaptım ancak kralın bütün akrabaları öldüğü için hiç bir entrika gerçekleştiremiyorum. az önce yeni kralımda öldü ve bilmediğim birisi tahta geçti. ne yazık ki oda aile ağacında gözükmüyor.

bu bir hata mı ? size de oluyor mu. eğer hataysa nasıl çözebilirim.

Kierra said:

shougun 2 olabilir.

Kierra said:

Rome 2'de de kasmasın? Eğer kasmazsa onu oyna. Ha olmazsa denildiği gibi shogun 2. Empire total war çok güzel oyun, haritası da çok geniş ama ben geçtiği çağı sevmiyorum.

TRCY_Maresal said:
Fox Mulder said:
Ulan 195 lira verip Warhammer aldık bilgisayar kaldırmadı  :neutral:

Yedekte duracak işte.

Total War: Shogun 2 alayım mı?
Valla shogun 2 çok baba oyun. Japonya temasına da aşinaysan çılgınlar gibi oynarsın. Hatta rock paper shotgun listesinde en iyi total wa seçildi:
https://www.rockpapershotgun.com/2016/01/04/best-total-war/

Attila aldim sonunda, oyuna girince bi ihtisam var. aile ozelliklerini ve detaylarini baya begendim. Jutilerle basladim fakat pek tutunamadik onerisi olan?

Neyse CPU'yu zorlayarak çalıştırdım warhammer'ı. Bir sorum var ama ben şimdi bu vampir kontlarında bir büyücü vardı yaşlı onun yeteneklerine baktım ama olayı pek anlayamadım şimdi bu büyü işi falan nasıl oluyor? Güç neye göre rejenere ediliyor?

Dostum şöyle söyleyeyim sana bu zamana kadar ne bir warcraft ne başka bir fantezi oyunu oynadım. Hatta bilakis oynamak istemedim hiç. Ama sıkı bir total war hayranı oldum hep. Dedim ki SEGA yapmışsa oynanır be, hakikatende sardı. Ancak ilk kez fantezi türü oyun oynadığım için daha büyüyü falan çok çözemedim nasıl işlediğini.

Warhammer üçleme olacak diye okudum. Aslı var mı acaba? Sonrakiler farklı coğrafyalarda farklı ırklarla olacakmış. High Elves, Daemons, Lizardmans falan. Bu oyuna da Wood Elves dlcsi çıkma ihtimalinin çok yüksek olduğunu söylüyorlar. Ben de böyle büyük bir fantastik dünyada elfler niye yok diyordum. Meğrse bu coğrafyada elfler yokmuş. Wood Elfler de sadece ormanlarında takılıyorlarmış.

Yogurtlu Balik said:
Attila aldim sonunda, oyuna girince bi ihtisam var. aile ozelliklerini ve detaylarini baya begendim. Jutilerle basladim fakat pek tutunamadik onerisi olan?
Sasanileri deneyebilirsin. Ekonomiyi oturtunca işler çocuk oyuncağı. Ben Hunlarda takılıyorum baya ilerledim.

Warhammer'da denge sorunu var sanırım. İmparatorluğun, Buhar Tankları aşırı güçlü yapılmış. Topçuların menzilleri çok kısa be topçular fazla etkisiz yapılmış. Sanırım topçulara cephane özelliği etkilenmiş bu diğer total war serilerinde olmayan bir mantık hatasıydı iyi olmuş. Onun dışında Multiplayer'da hala dengesizlik var.

M2'nin toplarında bile cephane var ki. RTW'nin mancınıklarında bile cephane vardı, cephanesiz TW oyunu hatırlamıyorum.

Skuthai said:
Medieval'i hatırlayamadım şimdi ama ETW ile NTW'da topların mühimmatı sonsuzdu.

Yoo değil.

Back
Top Bottom