[TO][SP] Kalradya 249

Users who are viewing this thread

halen daha bu modu bekleyen var mı beklemekteki amacınız ney çıkmayacak modlardan biri de bu

Hayırlı günler arkadaşlar, ekip olarak isterdik ki uzun yolcuğumuzda elle tutulabilir bir parça ortaya koyabilelim ancak yapım sürecinde bunu başaramadık ve geçtiğimiz dönem üniversite sınavlarına hazırlanmaya başladık. Eh, haliyle buradaki başarısızlığımızı derslerimize de yansıtmayı başardık (!) (Buda birşeydir değilmi? :smile:) ve şuan mezun konumdayız. Üniversite sınavlarına tekrar hazırlanıyoruz. (Aktif olarak sınav sürecinden önce 2-3 kişi mod için çalışıyorduk) Şu zamanda kadarda modu beklettiğimiz için üzgünüm. Hala modu bekletiyoruz iptal etmiş değiliz. Ancak geçen seneki gibi pasif durmaya devam eder ki Bannerlord'un durumu modun üzerindeki eğilimimizi (sınavdan sonra) belirleyecektir. Bırakmaya niyetli değiliz, olayların gelişimine göre Bannerlorda yönelebilir ya da elimizdekileri güzelce uyarlayıp bir yapım ortaya koyabiliriz en olmadı her yerden el ayak çekeriz. Oda benim gözümde küçük bir ihtimal.

Esen kalın, inşaallah güzel haberlerle dönebiliriz, en azından 6 ay sonra :grin:

Partizanes said:
Hayırlı günler arkadaşlar, ekip olarak isterdik ki uzun yolcuğumuzda elle tutulabilir bir parça ortaya koyabilelim ancak yapım sürecinde bunu başaramadık ve geçtiğimiz dönem üniversite sınavlarına hazırlanmaya başladık. Eh, haliyle buradaki başarısızlığımızı derslerimize de yansıtmayı başardık (!) (Buda birşeydir değilmi? :smile:) ve şuan mezun konumdayız. Üniversite sınavlarına tekrar hazırlanıyoruz. (Aktif olarak sınav sürecinden önce 2-3 kişi mod için çalışıyorduk) Şu zamanda kadarda modu beklettiğimiz için üzgünüm. Hala modu bekletiyoruz iptal etmiş değiliz. Ancak geçen seneki gibi pasif durmaya devam eder ki Bannerlord'un durumu modun üzerindeki eğilimimizi (sınavdan sonra) belirleyecektir. Bırakmaya niyetli değiliz, olayların gelişimine göre Bannerlorda yönelebilir ya da elimizdekileri güzelce uyarlayıp bir yapım ortaya koyabiliriz en olmadı her yerden el ayak çekeriz. Oda benim gözümde küçük bir ihtimal.

Esen kalın, inşaallah güzel haberlerle dönebiliriz, en azından 6 ay sonra :grin:
Ben demiştim bu modu iptal etmediler diye haksız çıkmadık

Partizanes said:

Sizden ricam şudur ki eğer modu yapamayacak durumdaysanız yahut yapana kadar bannerlord çıkarsa şuanki halini bari yayınlayında biraz keyfini çıkaralım ben mod yapımına başlamadan önceden beri bu modu bekliyordum bari bi yüzünü görelim

Arkadaşlar merhaba. Merak etmeyin mod iptal olmadı. Sadece biz biraz tembeliz,ve sınava hazırlanıyorum. Dikkatimi toparlamakta zaten zorlanan bir insanım ve açıkçası derslerime dahi çalışmakta zorluklar çekerken moda odaklanmam söz konusu olamıyor. Mod için sürekli tarihler vermemiz benim/bizlerin hatasıdır, en başından beri vermeme taraftarıydım ancak o kadar çok soru geliyordu ki sürekli bir tarih vermek zorunda kalıyordum. Bundan sonra herhangi bir tarih vermiyorum.

Öncelikle bilgisayarımı incelediğimde, işlerimi cidden çok dağınık yaptığımı fark ettim ve nasıl toparlayacağım konusunda bir fikrim yok. Module_system üzerine çok fazla kod yazmışım ve çok fazla kodu da haliyle yarım bırakmışım, dolayısı ile oyun içi sürekli hatalar almaktayım ancak hataların nereden kaynaklandığının tespiti benim için çok zor, birçok şeyi de unuttum çünkü. 

Son 3-4 gündür sahnelerimizi yeniden inceliyorum. Oyunun genel flora (ağaç çiçek çimen işte, bitki yapısı) halini değiştirmek için bir açık kaynaktan faydalanmıştım, ki bu da sahnelerimi biraz bozmuş, onları düzenliyorum. Açıkçası sahne tasarlamak beni daha eğlendiren bir iş, çünkü kod üzerine çok uzman olmadım hiçbir zaman, birçok kez hayal ettim ve hayallerimi koda dökmeye çalıştım ama birkaç kez başarısız olunca insanın hevesi kaçıveriyor.

Ben bana azar azar yardım edebilecek bir "kodlamacı" arıyorum çünkü tek başıma kodlamak benim için cidden çok zaman alıcı olacak, bu sefer derslere odaklanamayacağım. Tabii ki module_system'i o kişiye vereyim tüm kodlamaları o yapsın demiyorum, ancak takıldığım yerlerde bana destek versin ve yaratıcı fikirlerle modun gelişimine destek olsun, yeter.

İyi kalın...

Back
Top Bottom