The Elder Scrolls V: Skyrim

Users who are viewing this thread

Oyunu daha başlarındayken bırakmıştım, şimdi sıfırdan başlayıp bitirmeyi planlıyorum. Special Edition mı yükleyeyim yoksa tüm DLC'leri ile birlikte normal Skyrim mi yükleyeyim?

Paarthurnax Dilemma modunu kullanan var mı? Genelde modları manuel olarak yüklemeyi tercih ediyorum ama mod bu kadar küçük ve basit olmasına rağmen yüklemede bazı dikkat edilmesi gereken yerler var galiba. Ayrıca modu kaldırmayın sakın diye de uyarmış, yoksa bütün oyunu bozar diye. Bu modun alternatifini bilen yazarsa sevinirim.

argon45 said:
Paarthurnax Dilemma modunu kullanan var mı? Genelde modları manuel olarak yüklemeyi tercih ediyorum ama mod bu kadar küçük ve basit olmasına rağmen yüklemede bazı dikkat edilmesi gereken yerler var galiba. Ayrıca modu kaldırmayın sakın diye de uyarmış, yoksa bütün oyunu bozar diye. Bu modun alternatifini bilen yazarsa sevinirim.

Nmm ile direk kurmuştum bişey olmamıştı. Kaldırmayı hiç denemedim

Sağol cevap için, kurmayı düşünüyorum o modu da save konusunda sıkıntı oluşturuyormuş.

Skyrim'e yeniden başlayayım diye heveslenmiştim ama bazı buglar aklıma gelince kaçtı o heves. Bunları gideren modlar var sanırım ama modları dediğim gibi elle kurmaya alışkın olduğumdan program vs. kullanmıyorum, o yüzden load order denen şey tam olarak nasıl ayarlanmalı onu da bilmiyorum. (Bahsettiğim buglardan biri şu drain vitality/marked for death bugu)

Mesela bunun en kesin çözümü sanırım Dawnguard'ı kaldırıp, marked for death'in tüm kelimelerini öğrenip sonra Dawnguard'ı tekrar kurmakmış. Bende Legendary Edition var şu an ve oyuna yeni başladım 0 mod ile. Data menüsünden Dawnguard'ın tik işaretini kaldırsam bu save'e zarar verir mi? O shout'u öğrendikten sonra da tekrar eski haline getirsem.

Aslında, mod sırasından olan sıkıntılar için, LOOT diye bir program var, mod sırasını düzenliyor. Kullanımı aşırı basit, ayrıca en uçuk kaçık modlar bile masterlistinde bulunuyor, kullanırsan bayağı rahat edersin bence.

Youtube'da gezinirken Dawnguard ile ilgili ilginç bir video gördüm; Serana ile oyuncu Volkiar kalesindeyken bir konuşma geçiyor aralarında:
Serana; yanındayken rahatsız oluyorum, ejder kanınla ilgili, beni çok çekiyor felan diyor sonrasında içmesine izin verildiğinde ise aralarında geçen bir kaç konuşmadan sonra ilginç bir sahne yaşanıyor. Seslendirme tam olarak var olduğu için mod değil sanırsam bu. Var mı böyle bir durumla karşılaşan? Eğer varsa Skyrim'de yer alması çok ilgiç gerçekten :smile:

argon45 said:
Youtube'da gezinirken Dawnguard ile ilgili ilginç bir video gördüm; Serana ile oyuncu Volkiar kalesindeyken bir konuşma geçiyor aralarında:
Serana; yanındayken rahatsız oluyorum, ejder kanınla ilgili, beni çok çekiyor felan diyor sonrasında içmesine izin verildiğinde ise aralarında geçen bir kaç konuşmadan sonra ilginç bir sahne yaşanıyor. Seslendirme tam olarak var olduğu için mod değil sanırsam bu. Var mı böyle bir durumla karşılaşan? Eğer varsa Skyrim'de yer alması çok ilgiç gerçekten :smile:

Amorous Adventures modu sanırım. Benim oynama fırsatım olmadı, düzgün bir pc'm yok şuan. MxR SFW versiyonunu oynadı oradan biliyorum. 15-20 farklı karakterle romantizm yaşayabiliyorsun. Serena ve Veronica seslendirmelerini gördüm mxr'ın videolarından ama diğer 20'ye yakın karakterin seslendirmesi var mı yada onlar Serena Romance'ı kadar ayrıntılı mı bilmiyorum. Büyük ihtimal sanatçılar bulunup seslendildi yoksa sadece kes-ekle yaparak dialogları oluşturmuş olamazlar herhalde.

Bende o moddan kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama seslendirmeleri kes/yapıştır tarzı değil. Bayağı yazan diyaloğu duyuyordun aynı karakterin sesiyle; oyunun orjinalinde olma ihtimali tuhafıma gitti o yüzden sordum, genelde modlardaki seslendirme aynı olmuyor çünkü orjinal Skyrim ile.

Tekrar ve bu sefer hiç mod kullanmadan başladım bakalım oynamaya.

Hafif zırhlı, hızlı hareket eden ve yakın mesafeden seri dövüşen bir karakter yaratayım diyorum. Hangi özelliklere basmalıyım, nasıl yapıda bir karakter yaratmalıyım?

Şu chest odası var bir tane, kod satırına yazınca gidiliyor chestlerde tüm itemler var beleşe falan, hile yani. Ben onu kullanmıştım başarımların yarısı açık, kapatmıyor olması lazım. Benim fikrimi sorarsan hile kullanma yeni başladıysan, ben oraya yanlışlıkla yere attığım zırhımı geri almak için girmiştim çünkü zırh buglu bir yere düşmüştü. Hafif zırh ve hızlı karakter olayı büyüsüz zor, büyü basacaksan hafif zırh kuşan. Yoksa giy ağır armoru epey işe yarar.

İnternetten biraz bakındım da, Viking karakter yapısı hoşuma gitti. Kafamdaki karakter planı şu şekilde:

Irk: Nord
Sağlık:Kuvvet:Efsun oranı= 4:5:1
Skiller: Tek el, hafif zırh, okçuluk

İki ele de birer tek elli kılıç alarak dövüşmeyi planlıyorum, karakter hafif zırh giydiğinden ötürü de hızlı hareket edecek, uzak dövüş gerektiğinde de ok kullanacak.

Hafif zırh yerine ağır zırh mı yapsam, ama o şekilde de çok yavaş hareket ediyor, onu sevmiyorum. :neutral:

Hobeto13 said:

Mana olsa gerek. Başta ben de anlamadım da, 'sağlık'ı görünce, kuvvet'i de stamina olarak düşünürsek 'mana sanırım' diye düşündüm.

Turkish Cavalry said:
Şu chest odası var bir tane, kod satırına yazınca gidiliyor chestlerde tüm itemler var beleşe falan, hile yani. Ben onu kullanmıştım başarımların yarısı açık, kapatmıyor olması lazım. Benim fikrimi sorarsan hile kullanma yeni başladıysan, ben oraya yanlışlıkla yere attığım zırhımı geri almak için girmiştim çünkü zırh buglu bir yere düşmüştü. Hafif zırh ve hızlı karakter olayı büyüsüz zor, büyü basacaksan hafif zırh kuşan. Yoksa giy ağır armoru epey işe yarar.

Add Item Menu diye mod var. Ana oyun, dlc veya yüklü her modun içindeki itemlere erişmeni sağlıyor. Çok daha kullanışlı. Mod denerken çok işe yarıyor. Ben mod merge yaptığımda doğru çalışıyor mu diye kontrol etmek için kullanıyorum mesela.

M.BARIS said:
İnternetten biraz bakındım da, Viking karakter yapısı hoşuma gitti. Kafamdaki karakter planı şu şekilde:

Irk: Nord
Sağlık:Kuvvet:Efsun oranı= 4:5:1
Skiller: Tek el, hafif zırh, okçuluk

İki ele de birer tek elli kılıç alarak dövüşmeyi planlıyorum, karakter hafif zırh giydiğinden ötürü de hızlı hareket edecek, uzak dövüş gerektiğinde de ok kullanacak.

Hafif zırh yerine ağır zırh mı yapsam, ama o şekilde de çok yavaş hareket ediyor, onu sevmiyorum. :neutral:

O senin oyun tarzına bağlı biraz. Senin anlattığın Viking'den çok, Ranger-Avcı- olmuş sanki. Benim genel savaş tarzım da bu oluyor genelde.

Ben de yeniden başladım gibi ama eski pc'imi ablam alınca bendeki pc de biraz eski olduğundan pek oynayamıyorum. Çok oyundan atıyor pc çöp olduğundan.

Bu detayı atlarsak, uzun zamandır oynamadığım tarzda oynamaya başladım, full stealth, tek vuruş tek kill tarzı süikastçi oynamaya çalışacam. Alternate Start moduyla Riften'e yakın başladım ve direk Thieves Guild gittim. Riften'i bitirdikten sonra doğru Windhelm'e gidip Dark Brotherhood questline'i başlatacam.

Bilmiyorum ya ben orman elfi başlamıştım okçu kasıcam legolas olucam ayağına ama çok ufak bir karakterdi iki elde iki kılıç sıkınca ırk değiştirip, şu iri kıyım elfi seçtim. Baya iri bir karakter yapmıştım bülbül zırhı giyiyordum bir elde en iyi tek elli kılıçlardan birisi bir elde can doldurma büyüsü vardı kafa kesme skillini açmıştım iki kılıç alıp kelle biçtiğim de oluyordu. Bir aralar da çelik zırh çift elli silah alıyordum, kırmızı muhafız mı ne ondan olmuştum, şu mamut güden devler var ya ona arkadan bir tane koşarak vuruyordum tam arkasını döndüğünde fusrodah çakıyordum, yanına koşup yerden kalkmadan bir daha vuruyordum ölüyordu baya eğlenceli oluyor öyle herkese tek atıyorsun, atamadığını uçuruyorsun öyle tek atıyorsun falan  :lol: . Öneririm deneyin.

Back
Top Bottom