The Elder Scrolls V: Skyrim

Users who are viewing this thread

Konu canlansın biraz, yeni bir karakter başlattım ve bu sefer %100 olana kadar bitireceğim oyunu ve tüm beklettiğim dlc size modları. Karakterim şuan klasik thief- archer
fUN2LW.jpg

Erak said:
Konu canlansın biraz, yeni bir karakter başlattım ve bu sefer %100 olana kadar bitireceğim oyunu ve tüm beklettiğim dlc size modları. Karakterim şuan klasik thief- archer
fUN2LW.jpg
kardeşim archer nedir ya, koca ejder doğansın ok mu atacaksın ejderhaya zamqi alacaksın 2 metre nord eline de 1,5 metre great sword sonra vurduğun ibneyi savuracaksın sağa sola, sen hala ok mok falan filan. En son hatırladığım ejderhayı 2-3 kılıç darbesinde alıyordum

Turkish Cavalry said:
Erak said:
fUN2LW.jpg
kardeşim archer nedir ya, koca ejder doğansın ok mu atacaksın ejderhaya zamqi alacaksın 2 metre nord eline de 1,5 metre great sword sonra vurduğun ibneyi savuracaksın sağa sola, sen hala ok mok falan filan. En son hatırladığım ejderhayı 2-3 kılıç darbesinde alıyordum

Legendary zorluğunda bırak ejderhaya vurmaya yaklaşamazsın bile birkaç metre yakınına. Özellikle ilk levellerde. Birde nadir olan efsanevi ejderhalara denk geldiysen aman aman.

Cioss Julius U.X. said:
O açıdan bakarsak ejderhayı konuşarak ikna etmedikçe hiçbiri uyumlu değil.

Paarthurnax abimiz dışında diğerleri pek konuşkan değiller. Konuşsalar bile ortak dili tercih etmiyorlar. Ejderdoğan'da ejderha dilini bilmediği için anlamıyor.

Bu da benim karakter. Canım sıkıldı atayım dedim. Yeni açtım sayılmaz fakat oynamadım. 4-5 defa bitirince istikrarlı oynanmıyor.

lt97e38a.jpg

w67rd236.jpg

Lore cahilleri. Shoutlar birer cümle/sözcük. Dragonların kapışması sözlü tartışmadır aslında(shoutlar ile kapışıyolarsa). Bend will shoutı ile resmen konuşarak size saldırmasını engelliyorsunuz.

Roffron said:
Lore cahilleri. Shoutlar birer cümle/sözcük. Dragonların kapışması sözlü tartışmadır aslında(shoutlar ile kapışıyolarsa). Bend will shoutı ile resmen konuşarak size saldırmasını engelliyorsunuz.

Dediğin doğru ama ejderdoğan bunu bilmiyor. Dikkat edersen oyunda da bunu söylüyor ejderhalar zaten. Lore cahili olduğumu düşünmüyorum. Oyun içi olan skyrim ve oblivion'daki tüm kitapları okudum. Morrowind ve öncesindeki oyunlarını da az çok oynadım. Sadece The Elder Scrolls Online oynamadım ama onunda wiki yazılarını okumuşluğum var.  Hatta tes evreni hakkında pek çok hikaye yazdım. Derinlemesine elbette incelemedim. Çünkü sürekli eklemelerin yapıldığı devasa bir evreni var. Yine de az çok fikir sahibiyiz.

Kurnαz said:
Hakan Balamir said:
Canımı çektiriyorsunuz yine 30 gb mod mu indirteceksiniz bana? :smile:
Ben Türkçe yama kurmaya bile üşeniyorken siz nasıl bu kadar modu kurabiliyorsunuz? :d
Biraz deli işi gibi görünüyor biliyorum. Ama alıştıktan sonra o modların birbiri ile çakışıp çakışmadığına bakmak bütün çıkan sorunları halletmek falan çok zevkli geliyor bana. En son istediğim modları kurduktan sonra bir giriyorum. Muhteşem grafikler, iyileştirilmiş dövüş mekanikleri, yeni görevler, daha niceleri. Hatta bir ara oyunun ana hikayesini 4-5 kere bitirdiğim için oyunu en zor'a alıp hayatta kalma modları yüklemiştim. Üşüme, acıkma, susama, uyku ihtiyacı gibi şeyler. Oyunu oynarken skyrimin o karlı bölgelerine gitmek için yeterli odunumun ve yiyeceğimin olup olmadığını kontrol etmek yemek için avlanmak, avladığım yemekleri kamp kurup yemek yapmak falan çok ilgi çekici olmuştu.

Modlama işi için öncelikle iyi bir araştırma yapmak lazım. Deneme yanılma yöntemi de işe yarar fakat bununla alakalı yüzlerce yazı var Nexus'ta. Ondan sonra sağlam bir bilgisayar gerekiyor tabii.

SAUCE said:
Modlama işi için öncelikle iyi bir araştırma yapmak lazım. Deneme yanılma yöntemi de işe yarar fakat bununla alakalı yüzlerce yazı var Nexus'ta. Ondan sonra sağlam bir bilgisayar gerekiyor tabii.
Neaah, aman aman bir şey gerekmiyor ya, açıkçası texture modları üst üste atmayınca sorun yok. Tek sorun benim için VORTEX oldu.

Nexus Mod Managere alışmıştım, çaturt diye Vortexi dayadılar.

tlgklz said:
SAUCE said:
Neaah, aman aman bir şey gerekmiyor ya, açıkçası texture modları üst üste atmayınca sorun yok. Tek sorun benim için VORTEX oldu.

Nexus Mod Managere alışmıştım, çaturt diye Vortexi dayadılar.

Nexus mod manager hala indirebilirsin istersen. Modların birbirleriyle çakışmasından bahsetmiyorum ben. Eğer oyunu 2019 model yapmak ve ultrada bunu 60 fps kitleyerek oynamak istiyorsan sistem gerekir herhalde.

Benim sistemle böyle bir şey yapamam mesela

Zaten bu modları genelde biz çakışıyor mu çakışmıyor mu diye kontrol etmiyoruz ki. Loot diye bir yazılım var loading order'ı düzene sokuyor çakışan modları çakışıyor diye uyarıyor. Yani aslında bu işi yazılımsız yapmak çok zor.

Back
Top Bottom