The Elder Scrolls IV : Oblivion Hakkında Her Şey | Güncel

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Hardrad of Saxon said:
Tamam.Şu Dokuz kim? Adamlar "By the Nine" diyorlar.Ha birde Martin'in Ejdarha olmasından sonra Jauffire'ye mi ne ona ne oluyor?
Bunların cevabını bilen var mı?

Hardrad of Saxon said:
Hardrad of Saxon said:
Tamam.Şu Dokuz kim? Adamlar "By the Nine" diyorlar.Ha birde Martin'in Ejdarha olmasından sonra Jauffire'ye mi ne ona ne oluyor?
Bunların cevabını bilen var mı?

Jauffre Bladeler ile takılıyordu galiba, dokuz dedikleri dokuz tane tanrıları var, onlar işte.

Azura gibi mi yani?

Blades'lerle takılıyor ne ya sesli güldüm.Partiye falan gidiyorlar akşam hayatı falan :grin:

Hardrad of Saxon said:
Azura gibi mi yani?

Blades'lerle takılıyor ne ya sesli güldüm.Partiye falan gidiyorlar akşam hayatı falan :grin:

Azura Daedric tanrıydı galiba, bu 9 ayrı tanrı, Imperial ve Nordların tanrıları.

:grin: Aslında Bladeler ile miyavlıyor diyecektim, nedense o adamın konuşması bana kedi miyavlamasını hatırlatıyor  :grin:

Bilindiği üzere Jauffre ve Baurus ilk başlarda ölümsüzdü. Ancak büyük oblivion kapısı görevinden sonra ölümlü oluyorlar. Son bölümde Martin'in ardından tapınağa girmeye çalışırken Mehrunes Dagon onları eziyor genelde. Ölmezlerse de bişey olmuyor normal NPC oluyorlar.

The Nine: Tanrılar. Akatosh, Mara, Dibella, Stendarr, Talos falan. Herhangi bir şehirin klisesinde pencerelere bakın. Hepsi var oralarda ben hepsini hatırlamıyorum.

Azura tanrı değil. Bir Deadra. Bunlardan 17 tane vardı galiba. Mehrunes Dagon da bunlardan. Kimi iyi niyetli kimi kötü. Hepsinin bir dünyası var Oblivion adında. Biz Tes 3 te sadece Mehrunes Dagonunkini görüyoruz. Tüm Deadraların Shrineleri var. Kötü olanların ki genelde mağarada ruinde saklı. Diğerleri yeryüzünde.

Baya aydınlatıcı bir bilgi oldu sağ ol.

Normal NPC oluyorlar Jauffere Cloud Ruler Temple'demi dolaşıyor yine?

Şöyle birşeyde var.Aslında Elder scrolls dünyasını Daedralar yaratmıştır duyduğum bir bilgiye göre.

Daedraların artifactları var ayrıca.Shrinelerini bulabilirsen çok özel eşyalar kazanabilirsin.Ayrıca Sheogorath gibi süper daedralarda vardır.Ve Wabbajack veriyor bu sheogorath abimiz.Ve bu wabbajack.. acayip şeyler yapıyor :smile: (skyrimde)

Ayrıca oblivionu çok kötü grafikleri yüzünden oynayamıyorum.Oynamak istemiyorum.Ama hikayeyi öğrenmek istiyorum.Gerçi baktım baya.Ama not alınabilecek şeyler varsa yazarsanız sevinirim.Mesela skyrimle ilgili olan.Dark Brotherhood zamanınıda öğrenmek istiyorum o zamanki

DB'de şunlar oluyor: Black Hand, kardeşlikte bir hain olduğu şüphesiyle hepsini sana öldürtüyor. Hain Black Hand'aymış meğer. Night Mother'i falan kurtarıyosun. Bunlardan önce kardeşliği yıkmaya çalışan bazı iyi niyetli kişileri öldürüyosun. Rutin suikast işleri.

Nehrim'i indiricektim ancak zamanım olmadı. Detaylı bilgim yok ancak Shivering Isles gibi farklı bir dünyada geçiyor diye biliyorum.

Ghost, Shegorath'ın shirinesi nerde :smile: Yani bölge olarak söyle bulurum o wabbajack ne merak ettim :smile:

GhosTR said:
Şöyle birşeyde var.Aslında Elder scrolls dünyasını Daedralar yaratmıştır duyduğum bir bilgiye göre.

Daedraların artifactları var ayrıca.Shrinelerini bulabilirsen çok özel eşyalar kazanabilirsin.Ayrıca Sheogorath gibi süper daedralarda vardır.Ve Wabbajack veriyor bu sheogorath abimiz.Ve bu wabbajack.. acayip şeyler yapıyor :smile: (skyrimde)

Ayrıca oblivionu çok kötü grafikleri yüzünden oynayamıyorum.Oynamak istemiyorum.Ama hikayeyi öğrenmek istiyorum.Gerçi baktım baya.Ama not alınabilecek şeyler varsa yazarsanız sevinirim.Mesela skyrimle ilgili olan.Dark Brotherhood zamanınıda öğrenmek istiyorum o zamanki

Obliviondaki Db yi oyna ilk sonra skyrimdeki db yi oyna aradaki uçurumu anlarsın aynı şey thieves guild dede geçerli çok çok iyi oblivion grafikleri nekadar kötü olursa olsun oyna bence

Ya grafik paketlerini kurmayı denedim ama burdakilerin çoğu eskimiş yenileri çıkmış birbirleriyle uyumlu değiller.

Belki Oblivion'un üzerinden 5 yıl geçtiği ve buna bağlı olarak, oyun serilerinde bir sonraki oyunun aileye yaklaşık 1 yıl gibi kısa bir süre sonra katıldığı bir dünyada 5 yılın çok uzun zaman olmasındandır.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom