Temmuz lakırdısı| Ağustos ayı için konu başlığını siz belirleyin

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
@Pentagram eğer şehir merkezinde yaşıyorsan hiç alma ben 200 tl ye almıştım şehirde cidden hiçbirşey gözükmüyor ama şehir dışında resmen insanın tüm gece bakası geliyor

Edit: http://www.dronmarket.com/DJI-Inspire-1,PR-86.html bildiğin 2050 den fırlamış bu

colombos said:
Aranızda insansız hava aracı(drone) meraklısı var mı?
Quadro yapımıyla uğraşmışlığım var

356478.png

Colombos satayım mı sana bunu? Yerde de gidiyor. 100 lira farkla kamera eklentisini ve Windows ile çalışan yazılımını da verebilirim. Ayrıca engel görürse kendisi kaçıyor, çarpma yok yani. İstersen Android telefondan elle de kontrol edebilirsin. Ama 900 TL benim masrafım var.  :lol:

colombos said:
@Pentagram eğer şehir merkezinde yaşıyorsan hiç alma ben 200 tl ye almıştım şehirde cidden hiçbirşey gözükmüyor ama şehir dışında resmen insanın tüm gece bakası geliyor
Arada köye gidiyorum. Dağın başında olduğu için gökyüzü harika oluyor. Satürn'ün halkalarını, ayın yüzeyini görsem yeter.

Uzayı izlemek beni farklı hissettiriyor. Nasıl desem, efkarlandırıyor. Aynı zamanda korkutuyor. Ama izledikçe zevk de alıyorsun. Uzaya bakıp yıldızları görmek, kendini küçük hissetmek falan. Dehşet bişi.

Ubsilon Xeforian Cioss said:
Uzayı izlemek beni farklı hissettiriyor. Nasıl desem, efkarlandırıyor. Aynı zamanda korkutuyor. Ama izledikçe zevk de alıyorsun. Uzaya bakıp yıldızları görmek, kendini küçük hissetmek falan. Dehşet bişi.
Şu çizgi romanlardaki uzay kolonizasyon çağı gelirde biz kaçırırız diye efkarlanıyor insan.Şimdi imkansız gözüken şey bir devrim açan buluş ile olabilir hale gelebilir abi umutluyum ben.

Yahu uçurtmaya kameralı telefon bağlayıp çekim yapmaya çalışırdık biz. En son resim dosyasından yaptığım uçağa kumandalı araba motoru ve elektronik aksamını ekleyip bir nebze uçurmuştum. Kendiniz yapın daha zevkli.

Saturnun halkasını görmek hayal gibi birşey. Üniversitede uzaymere gidip bilgisayar kontrollü en iyi teleskopla baktığımda Satürn bi nokta gibi, halkası da noktanın etrafında küçücük bir daire şeklindeydi. Yıldızdan farklı görünmedi.

Ramazan'da oruç tutmaktan ötürü gözümün kararmasıyla (ciddi anlamda) bıraktığım ufak çaplı kendimi fit tutma çabalarıma yeniden başlamış bulunmaktayım. Ana fikir yaz boyunca evden cumadan cumaya çıkmamla hareketsiz kalışım, hamura dönmemek. Hiç yağ olmadığı için üst tarafta 2-4 ince "baklava" dilimi vardı hala var. Ama alt tarafta sadece parkeli yol ortasındaki yağmur oluğu gibi bir çukur var. Onu geliştireceğim inşallah. Biraz doğuştan üçgen vicütlü olduğumu söylemek lazım.

Uyarı: Siz iletinizi yazarken yeni bir ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Edit: Yarın mavi ay varmış bilgisi olan var mı?

Ubsilon Xeforian Cioss said:
"Mikroskop insana önemini gösterdi; teleskop da önemsizliğini..." -Manly P. Hall

Windows 10'a sonunda geçebildim. Genel olarak beğendim fakat şu kendi tarayıcısı baya hızlı fakat forumda spoiler şeysi olsun smileyler olsun basınca hiç bişey olmuyor sizde de oldu mu acaba böyle

Edgede mi açılmıyor?  Onu denemedim hiç.
Bir de internette okudum cortana diye bişi varmış siri gibi bişey.  Kişisel asistanımızmış falan fakat bende yok öyle bişey arattıgım zaman da pcde desteklenmiyor diyor.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom