Telefonu modem olarak kullanmak

Users who are viewing this thread

nokia da babam yapıyordu bi ara ama kablosuz ağdan çekiyorsan yapamazsın vodafone üzerinden bağlanıp öf geç buraları :grin:
samsungun web sitesinden "telefon-pc" bağlantısı için gereken yazılımları indir internet ile alakalı bişey varsa şanslısın :smile:
nokia telefon vasa da nokia pc suite indir orda zaten internet var kolay gelsin
saçma bir anlatım oldu özür dilerim herkesden :roll:

Yeni konu açmak istemedim burada sormaya kararverdim.Supernatural izleyenleriniz vardır.bir bölümde dean sam'a telefon telsizini açmayı unutma demişti.gerçektende telefonların telsiz özelliği varmı?

halit21 said:
Yeni konu açmak istemedim burada sormaya kararverdim.Supernatural izleyenleriniz vardır.bir bölümde dean sam'a telefon telsizini açmayı unutma demişti.gerçektende telefonların telsiz özelliği varmı?

çoğu telefonda var bende n73 vardı onda vardı.

Samsung pc suite diye bir olay var, sitesinden kurcaladım biraz.

"Manage internet connections

Allows you to access the Internet using the connected Phone as a modem device."

Diyor. Buda istediğin şeyin aynısı demek. Nokia kullansaydın sana direk yardım edebilirdim ama, dandik samsunglar için çok fazla fikir yürütemiyorum...

http://www.softpedia.com/get/Internet/Telephony-SMS-GSM/Samsung-PC-Studio.shtml

Buradan indir programı. Daha sonra bilgisayarına yükle. Bağlantı türü olarak bluetooth veya USB bağlantı kullanabilirsin. Daha sonra kurcala biraz.

OğuzFaruk said:
çoğu telefonda var bende n73 vardı onda vardı.

Aynen bende de n73 var,nette sorun olduğu zaman ordan bağlanıyorum. Ama Adsl kadar iş görmüyor tabiki...

Ve buldum bişeyler...

Cep telefonu internet ayarınızı kullandığınız şebekenin internetini seçmeniz gerekmektedir.

Sonraki adımlar aşağıdadır.

# Bilgisayarınızda Ayarlar'dan (Settings) Denetim Masası'ndan (Control Panel) Telefon ve Modem Seçenekleri'ni (Phone and Modem Options) seçin.
# Modemler Bölümünde Ekle (Add) Butonu'nu tıklayın.
# Cep telefonunuzun Kızılötesi ya da Bluetooth özelliğinin açık olduğunu kontrol edin. İleri (Next) butonunu tıklayın. Çıkan listeden modem olarak tanıtmak istediğiniz cep telefonunu seçip Tamam'a tıklayın.
# Bilgisayarınızda cep telefonunuza ait bir bağlantı programı (PC Suite yazılımları) kullanmıyorsanız:
Ağ Bağlantıları (Network Connections) -Yeni Bağlantı Oluştur (Create a new connection) -Internet'e Bağlan (Connect To The Internet) -Bağlantımı Ben Ayarlayayım (Set up my connection manually) -Çevirmeli Ağ Modemi Kullanarak Bağlan (Connect using a dial-up modem) -Modem olarak önceden tanıttığınız cep telefonunu seçiniz -ISS Adı (ISP Name): Avea Internet -Telefonun Numarası (Phone Number) boş bırakın -Kullanıcı adı ve şifreyi boş bırakın -Son (Finish) aşamalarını takip ederek telefonunuzu modem olarak tanıtılmasını gerçekleştirebilirsiniz.
# Bilgisayarınızda cep telefonunuzla birlikte gelen bir bağlantı yazılımı ya da GPRS PC Kartı modem olarak kullanıyorsanız:
* APN Adı: Internet
* Kullanıcı Adı: Boş bırakınız
* Şifre: Boş bırakınız

Tesekkurler Fırat Abi. Yakinda 5800 ım olabilirmis ama kucuk bi ihtimal. Senin dedigin yoluda hemen deniyorum telefon suiteyi indirirse yoksa yarina kalir. Yeniden tesekkurler..

htc touch2 var bende turkcell. windows 7'de hiçbir program kurmadan hiçbir ayar yapmadan 3G modem olarak kullanılıyor. XP için active sync yüklemek lazım sanırım. Onda çalışmalarım devam ediyor.

androidler de bu kadar kolay olmaz sanırım. sonuçta htc'de win yüklü. win-win gayet rahat haberleşiyor. ama misal nokia olsa onda symbian olduğu için sanırım ek program veya ayar filan gerektirecektir.

Back
Top Bottom