Teknik Destek -- Okunması Gerekenler

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Kiron

Archivist
Global Moderator
TEKNİK DESTEK KURALLARI VE UYULMASI GEREKENLER

Forum Kurallarını takip ettikten sonra teknik destek yardımı almak için uymanız gereken bazı adımlar şunlardır:
  • Yardım isteyeceğiniz konu hakkında çözümlenmiş(solved) herhangi bir konu olmadığından emin olun. Moderatörler çözümlenmiş konuları etiketleyeceği için etiket yardımıyla da arama yapabilirsiniz. Sabitlenmiş konulardaki çözümleri de incelemeyi ihmal etmeyin.
  • Yardım istediğiniz konu hakkında açıklayıcı bir başlık seçin. Seçilen konu başlığı "İmdat!" şeklinde olmamalıdır.​
  • Yardım isteyeceğiniz konu altında; eğer hata aldıysanız, bu hatanın mesajını içermeyi veya her koşulda konunuz içerisinde yardım istediğiniz konuyla alakalı olabildiğince çok detay vermeye özen gösterin. Eğer hata aldığınız konuda bazı çözümleri kendi başınıza başlığı açmadan önce denediyseniz bunları da yazmanızda fayda var. Böylece daha hızlı çözümlere ulaşabiliriz.​
  • Oyun ile alakalı bazı hatalarınızda daha iyi yardımcı olunabilinmesi adına sistem özelliklerinizi belirtin.​
  • Hatanız çözümlendiğinde konunuzun ön ekini unsolved(çözümlenmemiş)'dan solved(çözümlenmiş)'a çekin. Böylece problemin çözüldüğüne ve daha fazla mesajın atılmaması gerektiğine dair kullanıcılara zaman kazandırırsınız. Aynı zamanda benzer problemleri yaşan insanların da arama yaparken kolayca çözüme ulaşmasını sağlayabilirsiniz.​

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom