Tavsiye (Yapımcılara)

Users who are viewing this thread

Alpegone

Recruit
Merhaba adım Alper, Bilkentte iktisat okuyorum, 19 yaşındayım. Öncelikle oyunu 2 haftadır oynuyorum. Level 20 küsür civarındayım tam hatırlamıyorum. Oyun gerçekten çok güzel bir oyun ve çok yüksek potansiyele sahip. Elinize sağlık büyük zevkle oynuyorum. Böyle güzel bir oyunun çok daha güzel olabilmesi için kendi fikirlerimi beyan etmek isterim.

- Oyunun Şehirlerindeki Tüccar ve Meyhaneden başka hiçbir kapısı açılmıyor, buda oyunda sürekli olarak aynı havayı yaratıyor.
- Görevler sürekli aynı ve bir yerden sonra bayıyor. Üstelik belli bir mantığa göre gelişmiyor görevler. Sizde yapma isteği oluşturmuyor.
- Savaşlarda takılmalar oluyordu, son versiyonda ne oldu bilmiyorum. (Bilgisayarım: 1.73Ghz Pentium4 Centrino, 512mb, 80 gb harddisk ... Toshibanın M-40 laptop'u, Bu arada Battle for Middle Earth 2 gibi 6GB lık bi oyunu sorunsuz çalıştırıyor.)
- Oyunda konu yok. Boş boş geziyoruz savaş yapıyoruz ama amaçsız buda oyunun oynanabilirliğini düşürüyor.
- Eğer bu tarz gelişmeler yapılmazsa İnternetten Online Game haline getirmekte çok büyük bir çözüm olabilir.

Anladığım kadarıyla çok düşük sayıda bir ekiple çalışıyorsunuz, bu yüzden gelişmeler yavaş yapılıyor diye tahmin ediyorum. Oyun 100mb a yakın bir yer kaplamasıyla çok etkileyici. İlk başta şaşırıyor insan, nasıl böyle bir oyun 100mb oluyor diye ama işte yukardaki eksiklikler ve grafikler diye tahmin ediyorum. Grafikler çok kötü değil, benim oynama hevesimi hiç kötüye etkilemiyor, ancak oyunun monotonlaşmasının önüne geçmelisiniz diye düşünüyorum. Savaşlar çok çok başarılı ve oyunun potansiyeli çok yüksek. Eğer ciddi bir şekilde oyuna abanıp biraz günümüz RPG oyunlarındaki konu çokluğunun yarısını bile yakalayabilirseniz dünya çapında isim olursunuz. Bunlar benim düşüncelerimdi; dikkate alıp almamak elbette size bağlı. Biraz olumsuz yazdıysam affola ama çok büyük bir potansiyeli daha düşük kullanıyorsunuz gibime geldi bu yüzden yazdım. Yapımda bütün emeği geçen arkadaşları tebrik ederim çok güzel bir oyun. Ama yinede eksikleri var. Başarılarınızın devamını diliyorum.

Başka yerlerin kapılarının açılması güzel olurdu. (Hem hırsızlık diye birşey eklenir)

Eğer oyundan sıkılmaya başladıysanız. Modları deneyin mesela Storymod...

http://www.mbrepository.com/modules/PDdownloads

Buradan modları indirebilirsiniz.

Selamlar,

Herseyden once gercekten mükemmel bir oyun bu.Gerek oynanımı gerekse yarattığı heyecan bvakımından gayet iyi.

Benimde eklemek istediğim ve hatalarını gördügüm bikaç nokta var.

Bug olarak;
-oyun bazen nedensiz olarak kapanabiliyor.Hiçbirsey yokken(genelde bir giriş durumunda (savaş veya şehir e girerken)) oyun birden kapanıp desktop a dönüyor.
-kayıtlı oyun her basladıgında sahip oldugum adamların experience ları değişiyor.Gerci bu birden fazla aynı tip adam olabileceğinden olabilir.Her seferinde farklı adamı gösteriyo olabilir yani.

Oneri olarak;
-Zaten herkesin soyledigi gibi bende online bir oyun taraftarıyım.Ancak bunun için büyük bir server olması gerektiğinin de farkındayım.Zira bi oyunda 40 kişi falan olması demek ne demek biliyorum:grin:

-Four ways inn ne işe yarıyor anlamıs değilim.Sadece bi buluşma mekanı izlenimi var:grin:

-Bunun dışında daha önce beliritilmiş nedenlerden biri olarak; amaç sayısı artabilmeli.Daha çok ve daha iyi görevler alabililinmeli.

-Oyunda yer alan devletler daha gercekci olmalı bence.Zira yoldakiler birbirlerine rastlarlarsa savaş oluyor.Sefer düzenleme gibi olursa çok daha iyi olabliceği düşüncesindeyim.Ayrıca bir devletin diğerinin şehrini alabilmesi olmali bence.Yani bu da şuraya çıkıyor:tüm şehirler alınabilmeli.

-Kale savunmalarında daha etkin savunma biçimleri olabilir(kızgın yağ dökmek vb).Hatta hayal gücümüzü zorlarsak kapıyı bile kırabiliriz:grin:

-Oyunda bu hep biz lider konumundayız.Kendi isteğimizle,olan bir ordunun herhangi bir üyesi olabilmeliyiz.Ayrıca bir ülkenin dostu veya üyesi olunca,o ülkenin askeri gücünde yükselme(veya level atlama) olabilmeli.

-Daha fazla devlet,daha fazla diplomasi konulabilir.Bu dogrultuda harita büyüyebilir.

bir de unutmadan:grin:evletlerin baskenti olabilir.O şehir daha büyük olur ve daha iyi malzemeler olabilr mesela:smile:

Back
Top Bottom