Tarihteki En İyi Keskin Nişancı

Tarihteki en iyi keskin nişancı sizce kimdir?

• Simo Häyhä

Votes: 37 37.0%
  • Vassili Zaitsev

Votes: 33 33.0%
  • Frederik Zoller

Votes: 5 5.0%
  • Juba

Votes: 20 20.0%
  • Carlos Hathcock

Votes: 5 5.0%

• Total voters
    100

Users who are viewing this thread

Kendinize hakim olun arkadaşlar. Kişiselleştirmeyin konuyu. Özel mesaj kullanın çok derdiniz varsa.

war300 said:
Ellerimde_Kan said:
Abdülhamiti yakinda mesih ilan edecekler.O herifin hiç bir halt ettiği yok alayi yalan...
Ulan bir b.k bilmeden konuşmaktan sıkılmadınız, nereden laf soksak diye kıvranıyorsunuz. Abdülhamit hakkında ne biliyorsun da cahil cahil konuşuyorsun? Hay aptal!

En iyi keskin nişancılar konuşuluyorsa, ok, tüfek farketmiyor. 4. Murat da bu kategoriye konulabilir bence;
-Bir cirit mızrağı ile arka arkaya konan dokuz kalkanı bir atışta deldiği...
Modern Nişancılar atışları doğrulatıyorlar. "Ben yaptım" demesiyle bitmiyor. Ve bu atışların gerçek çatışma ortamında olması gerekiyor.

courage said:
war300 said:
En iyi keskin nişancılar konuşuluyorsa, ok, tüfek farketmiyor. 4. Murat da bu kategoriye konulabilir bence;
Kalkanlar duruyor mu hala?

Hayır, tarihçi Hammer’e göre cirit ile deldiği 8 Arnavut kalkanını Budin’in Beç Kapısı’na astırmış, yine ok sapladığı 12 zırhı Kahire’ye göndermiş. Zaten yukarıda yazdığımız bilgilerin aynısı Hammer'in Büyük Osmanlı tarihi'nin Türkçesinin 2. cilt 222. sayfasında da geçiyor.

Goker said:
Modern Nişancılar atışları doğrulatıyorlar. "Ben yaptım" demesiyle bitmiyor. Ve bu atışların gerçek çatışma ortamında olması gerekiyor.
4. Murat da ben yaptım deyip bitirmemiş. Menzil taşı dikilmiş işte, kaynak da veriyoruz. Ha görmek istersen 4. Murat'ın gürzü ve yayı da Topkapı'da şu anda. Hatta kaynaklarda "Savaş zamanlarında metrise girip topla nişan alıp düşmana isabet kaydettiğini...
Ve İstanbul Okmeydanı'ndaki kemankeşlik müsabakalarda 1070,5 gez (706. 5m) mesafeye okunu ulaştırıp rekor kırdığını ve okun düşdüğü yere rekorunu belgeleyen menzil taşı dikildiğini..." yazılmasına rağmen ben kısaltıp yazdım. Ne var la savaş zamanı yapmakta. Adam Revan seferinde de Bağdat kuşatmasında da en öndeydi...

Ellerimde_Kan said:
Abdülhamiti yakinda mesih ilan edecekler.O herifin hiç bir halt ettiği yok alayi yalan...
Sözlerine dikkat et de ona Kızıl Sultan diyen ermenilerden ingilizlerden ruslardan bir farkın olsun
Hiç düşündünmü ona neden düşmanları Kızıl Sultan diyor
Ve üzülüyorumki ülkemizdede ermenilerin çığırtganlığını yapan ussuzlar var

Sanırım konu Abdülhamite dönmüş. Bir erkek için kavga eden kızlar gibisiniz.

En iyi nişancı 1. Toygun Güneş, 2. Simo Hayha

Maxelle said:
Simo etkileyici.
Yatakta mı? -.- Açık ve mantıklı cümleler yazın bari.

Comrade Dimitri said:
Sanırım konu Abdülhamite dönmüş. Bir erkek için kavga eden kızlar gibisiniz.
+1.

Anket tamamlansın konuyu kitleyeceğim sırf bu yüzden.

Goker said:
Kendinize hakim olun arkadaşlar. Kişiselleştirmeyin konuyu. Özel mesaj kullanın çok derdiniz varsa.

war300 said:
Ellerimde_Kan said:
Ulan bir b.k bilmeden konuşmaktan sıkılmadınız, nereden laf soksak diye kıvranıyorsunuz. Abdülhamit hakkında ne biliyorsun da cahil cahil konuşuyorsun? Hay aptal!

Abi çok saçma bir soru var aklımda. Nasıl doğrulatıyor ki ? Savaş hengamesinde kim kimi vurduğu nasıl belli ?

Keskin Nişancılar genelde özel görevlerde veya sakin anlarda vuruyor o adamları. En azından modern olanlar öyle. Ve genelde spotter/shooter oldukları için yanlarındaki kişi doğrulayabiliyor. 2.Dünya Savaşında da bunun benzeri bir sistem vardı büyük ihtimalle. Tamamiyle yalnız iş yapmıyorlar.

Goker said:
Keskin Nişancılar genelde özel görevlerde veya sakin anlarda vuruyor o adamları. En azından modern olanlar öyle. Ve genelde spotter/shooter oldukları için yanlarındaki kişi doğrulayabiliyor. 2.Dünya Savaşında da bunun benzeri bir sistem vardı büyük ihtimalle. Tamamiyle yalnız iş yapmıyorlar.
Anladım.
Ancak harbiden Osmanlı Okçuları iyiydi ama bu konuya dahil olacak kadar elimizde bir delil kanıt yok. Veya Abdulhamit'in dokuz kalkanı kırması bir ifade etmez. Yani o güç demektir. Nişanlık bir işi yok.

göreceli kavramlara cevap vermeye bayılıyorum, böyle bir konu heyecanlanmıyor değilim... her neyse...

bu başlığa farklı bir açıdan yaklaşıyorum (evet, evet...); mahallede bir arkadaş vardı; cevdet. adam hayatımda gördüğüm en keskin nişancıydı. eline aldığı bir taşla (size yemin ediyorum) ağaçtaki istediği kayısıyı düşürebiliyordu. bunu her istediğinde yapabiliyordu...

cevdet şimdi askerde.

cevabım cevdet. ankete ekler misin lütfen?

cilgin_sedat said:
göreceli kavramlara cevap vermeye bayılıyorum, böyle bir konu heyecanlanmıyor değilim... her neyse...

bu başlığa farklı bir açıdan yaklaşıyorum (evet, evet...); mahallede bir arkadaş vardı; cevdet. adam hayatımda gördüğüm en keskin nişancıydı. eline aldığı bir taşla (size yemin ediyorum) ağaçtaki istediği kayısıyı düşürebiliyordu. bunu her istediğinde yapabiliyordu...

cevdet şimdi askerde.

cevabım cevdet. ankete ekler misin lütfen?
lol1.gif

İlkokullu alert...

Senkron said:
Şu Iraklı adamın You tube da videoları var...
Bende o yüzden Juba'ya verdim. Ötekilerine ait bir görsel yada video kaydı yok. Juba'nın yaptıkları gerçek ve cesaretlice. Neden derseniz diğer dediğiniz keskin nişancılar güçlü devletlerin koruması altında juba Irak gibi bir devlette ve karşısında ABD... Ayrıca diğer nişancılar büyük savaşlarda yer almış. Juba sadece ABD'nin Irak'ı işgalinde yer almış. İstatistliklere bakınca Juba fark atar ve sıralama bana göre değişiyor.

Ahanda şöyle;

1-)Juba
2-)Simo
3-)Vasilli

JusdWeR said:
Senkron said:
Bende o yüzden Juba'ya verdim. Ötekilerine ait bir görsel yada video kaydı yok. Juba'nın yaptıkları gerçek ve cesaretlice. Neden derseniz diğer dediğiniz keskin nişancılar güçlü devletlerin koruması altında juba Irak gibi bir devlette ve karşısında ABD... Ayrıca diğer nişancılar büyük savaşlarda yer almış. Juba sadece ABD'nin Irak'ı işgalinde yer almış. İstatistliklere bakınca Juba fark atar ve sıralama bana göre değişiyor.

Ahanda şöyle;

1-)Juba
2-)Simo
3-)Vasilli
Simo Hayha daha iyi bence adam dürbün bile kullanmıyor yani :smile:

Mosin-Nagant said:
JusdWeR said:
Senkron said:

Ahanda şöyle;

1-)Juba
2-)Simo
3-)Vasilli
Simo Hayha daha iyi bence adam dürbün bile kullanmıyor yani :smile:
Kanıt yok ki bence hiç gerçekçi değil. Adamın cesur olduğunu bile bilmiyoruz. Ne yaptığına dair yazılı belgeden başka bir şey yok. Ona bakarsan uçan ejdarha da çok iyi adam avlıyormuş. Hani gören var mı uçan ejdara yı ? Ben istatistliklere bakıyorum dürbünle vurmasına değil. Keskin nişancılıkta sadece insan öldürmek başarıysa o ayrı.

Back
Top Bottom