Tarihteki En İyi Keskin Nişancı

Tarihteki en iyi keskin nişancı sizce kimdir?

• Simo Häyhä

Votes: 37 37.0%
  • Vassili Zaitsev

Votes: 33 33.0%
  • Frederik Zoller

Votes: 5 5.0%
  • Juba

Votes: 20 20.0%
  • Carlos Hathcock

Votes: 5 5.0%

• Total voters
    100

Users who are viewing this thread

Oha, tabii ki Simo Hayha. 300den fazla confirmed kill'i var, tek başına avlanıyor, dürbün kullanmıyor (uzak mesafeden parlamasın diye), kar maskesi takıyor, standard bir piyade tüfeği kullanıyor, çenesi parçalanıyor ancak savaşa devam ediyor, çok şirin.

645 ABD'li öldürmüş la herif.Juba bulunduğu ortam, koşulları hesaba katarsak ve cesareti yüzünden kesinlikle en iyisi o
Arkadaşlar fantaziye kaçıyor biraz, uu bu adam daha şekil olum hadi bunu oylayalım diyorlar sanırım.
Juba, gerçek adı, uyruğu ve özel hayatı bilinmeyen, Irak işgali sırasında bugüne 31 Ekim 2006'ya değin 645 ABD askerini öldüren keskin nişancı.[1]

İnternette ve uluslararası haber ajanslarında, Dragunov'la öldürdüğü ABD askerlerini tek tek görüntüleyip yayımlamasıyla üne kavuştu. Irak İslam Ordusu adına çalışıyor ve keskin nişancılık eğitimi veriyor. Bağdat Avcısı lakabıyla da tanınıyor.Juba'nın daha önce direnişin simgesi konumundaki Zarkavi’nin bile yerini aldığı belirtiliyor. İlk video kasım 2005'de yayımlandı.

Yayınlanan videolarda Iraklı keskin nişancı timinin ABD'li binbaşı John Plaster'in hazırladığı, En iyi keskin nişancı isimli bir DVD’yi izleyerek eğitim aldığı görüntülendi.[2]

http://tr.wikipedia.org/wiki/Juba_(keskin_ni%C5%9Fanc%C4%B1)

aslında bu insanları karşılaştırmak saçma geliyor, çünkü çoğu farklı zamanlarda savaşmış insanlar, dolayısıyla hepsinin imkanları farklı bu yüzden yanlış, zamanına göre karşılaştırılmalı.

Gronax said:
aslında bu insanları karşılaştırmak saçma geliyor, çünkü çoğu farklı zamanlarda savaşmış insanlar, dolayısıyla hepsinin imkanları farklı bu yüzden yanlış, zamanına göre karşılaştırılmalı.

+1

dragunov vs mosin nagan

mantıklı değil

Simo Hayha 100 yıl kadar mı yaşamış. :shock:

Bence en iyisi Yahya çünkü adamda 505 kişi öldürmüş + dürbünsüz.

Swordmaster said:
Hardrad of Saxon said:
Bence en iyisi Yahya çünkü adamda 505 kişi öldürmüş + dürbünsüz.
Ahahahah güldüm. :smile:

Häyhä,Finlandiya'da Sovyetlere karşı mücadele verdiği için sevmiyorum kendisini,ama Finlandiya o zamanlarda ne komünizme ne de kapitalizme dayalıydı.Bu yüzden Häyhä her ne kadar komünist neferlerini öldürse de doğru olanı yaptı...

Vassili Zaitsev aynı zamanda CoD 2'de Rus Campaign'de oynadığımız adamdı. Ayrıca bir filmi vardı,Enemy At Gates/Kapıdaki Düşman diye.Orda da hikayesi anlatılıyor.

Juba'yı küçüklüğümde radyolardan "terörist" ünvanı ile duyardım. Bence Irak'taki ortamda Juba kendi vatanını korudu...Elbette bunu diyebilmek için George W. Bush'un petrol ele geçirmek için Körfez Savaşı'nı bahane ettiğini kabul etmek gerek.

Comrade Dimitri said:
Toygun Güneş' i de ekler misin üstat? Onun gibi büyük bir nişancının burada yazmamasına çok üzüldüm..

Tamam evlat şimdi o sniper'ı bırak,sakin ol ve rıza babaya gel...

timsah_arena said:
Buyrun size Frederick Zoller den 6dklık bir sahne

http://www.youtube.com/watch?v=-cadxczIzKQ

yok artık insan bir bomba atar.. :smile: 600 kişi ateş etse o kule paramparça olur yahu..

Günümüz askeri teknolojisinde heleki bu amerikaysa onca adamın içine girip headshotu çakıp çıkmak yetenek ister Juba iyidir iyi..

Näutilus no Kakashi said:
Vassili Zaitsev aynı zamanda CoD 2'de Rus Campaign'de oynadığımız adamdı. Ayrıca bir filmi vardı,Enemy At Gates/Kapıdaki Düşman diye.Orda da hikayesi anlatılıyor.

CoD 2 de Vassili Koslov'u oynadığımızı hatırlıyorum ben.

Nemrod said:
Näutilus no Kakashi said:

CoD 2 de Vassili Koslov'u oynadığımızı hatırlıyorum ben.

yok yok zaytzef o, hatırlıyorum ben

Vasili_Ivanovich_Koslov_en_COD_2.png

Bu Zaitsev'e benzemiyor sanırsam.. Elinde CoD2 olan baksın ya :sad:

Nemrod said:
Vasili_Ivanovich_Koslov_en_COD_2.png

Nemrod'un kızı yandırdı bizi...Aman neyse o Nemrud'un kızıydı.CoD2deki Vassili Zaitsev.Hatta bi kitaptan uyarlanmış olduğunu söyleyen arkadaşım vardı.

a4 said:
Nemrod said:

Nemrod'un kızı yandırdı bizi...Aman neyse o Nemrud'un kızıydı.CoD2deki Vassili Zaitsev.Hatta bi kitaptan uyarlanmış olduğunu söyleyen arkadaşım vardı.

Vasilimain.jpg

İsim değişikliği yaptılarsa affola.

En iyi keskin nişancı bence II. Abdülhamid. Çünkü üst üste attığı 10 oku aynı noktaya isabet ettirdiğine şahit olunmuştur. Ayrıca bir mecidiyeyi beyaz kağıda sarıp havaya atarak ardından derhal tüfekle atış yaparak ortasından parayı deldiği de vakidir. Üstelik 20 adımdan revolver ile uzaktan tahtaya ismini pek çok kere yazmıştır (İsminin ilk harfleri olan "ayın" ve "ha" harfi).
Kaynaklar: İbn-ül Emin Mahmud Kemal, Son Sadrazamlar. Fuad Ezgü, Yıldız Sarayı Tarihçesi. İsmail Hakkı Uzunçarşılı, Osmanlı Devleti Tarihi. Tahsin Paşa'nın Yıldız Hatıratı ve İttihatçıların 1910 yılında yayınladıkları meşhur "Kızıl Sultan" adlı kitapta bu anlattıklarım aynen yazmaktadır. Hatta dahası vardır. Bu açıklamamdan sonra ankete Türk Tarihinin en çok eleştirilen ve devlet adamı olan Sultan Abdülhamidi de koyarsanız tarihimiz açısından çok makbule geçer.

Back
Top Bottom