Tarihteki En İyi Keskin Nişancı

Tarihteki en iyi keskin nişancı sizce kimdir?

• Simo Häyhä

Votes: 37 37.0%
  • Vassili Zaitsev

Votes: 33 33.0%
  • Frederik Zoller

Votes: 5 5.0%
  • Juba

Votes: 20 20.0%
  • Carlos Hathcock

Votes: 5 5.0%

• Total voters
    100

Users who are viewing this thread

Carlos hathcock fena değildir hani. Adam haraket halindeki helikopterden atış yapıyor. Ve nişancı tüfeği yerine m2 browning scoped kullanıyor.

Ne kadar rahatsız etsede Simo diyeceğim. Gerçekler acıtır...

Tarihteki en iyi keskin nişancı bana kalırsa Juba The Bagdad Sniper'dir.Bir çok amerikan askeri korkudan tam anlamıyla altına s*çm*ştır.Amerikanlar gibi 6-7 yaşında ki çocukları da vurmamıştır bu adam,çatır çutur bildiğiniz profesyonel geçinen askerleri avlamıştır.Bunun dışında Abdul the Terrible'i eklemeni öneririm.Her ne kadar Billy Sing'e mağlup olsa da bence kat kat daha iyidir.Billy Sing dürbün + gözcü kullanırken Abdul the Terrible matematik zekasını kullanıyordu ve kullandığı sıradan bir tüfekti.Bu adam bütün cepheyi gezer her merminin geliş yönünü araştırır ve Billy Sing'in yerlerini teker teker tespit ederdi.Ne yazık ki 1 saliselik bir farkla öldü kendisi fakat çok iyi bir nişancı olduğu şurdan belli,adam sultan tarafından madalyayla ödüllendirilmiş bir nişancı olmasına rağmen ne ismi,ne cismi bellidir,hatta ölüsünü bile bulduklarndan şüpheliyim.Tabi Juba the Bagdad Sniper en iyisidir.Kendisi Irak İslam Ordusu'nda acemi nişancılara eğitim vermekte.2008de mi ne 670 civarı Amerikan askerini vurduğunu söylemişlerdi.Kendisinin de adı belli değildir yani adı Juba değildir,bu lakap ona Amerikan askerleri tarafından takılmıştır.Juba bir afrika dilindeydi sanırım,"ölümle dans" demekti ve bu adamın görüş alanına giripte kurtulan olmadığı için ona Juba demişler.Vassili Zaitsev'de iyidir fakat Ivan ile başlayan başka bir nişancı daha vardı,o daha iyiydi Vassili'den.Simo Hayha ise bana göre en iyi nişancıdır tabi Juba'dan sonra.

Bunun dışında sniperlik tamamen adam vurmadan oluşmaz,sabır gerekir.Mesela Abdul the Terrible Billy Sing için kazdığı siperden 1 hafta boyunca çıkmamıştır,hareket etmeden-uyumadan 1 hafta ne demek ya?Bunun gibi bir sabır örneği başka hiçbir keskin nişancıda yoktur fakat liste için;

1-Juba The Baghdad Sniper
2-Simo Hayha
3-Abdul the Terrible/Ivan Siderenko

3'e tam karar veremedim o yüzden iki isim yazdım.

Back
Top Bottom