Tarihi Kişilikler/Cemiyetler Hakkında Değerlendirme Konusu | Anket eklendi.

Hangi topluluk araştırılsın?

• Kür Şad

Votes: 21 38.2%
  • Nizamülmülk

Votes: 9 16.4%
  • Zülkarneyn

Votes: 9 16.4%
  • Hasan Sabbah'a devam

Votes: 6 10.9%
  • Spartacüs

Votes: 10 18.2%

• Total voters
    55

Users who are viewing this thread

Öyle bir yazdın ki. Adam bir Osmanlı Kaptan-ı Derya' sıydı. Korsan demek saçma olur. Osmanlı kıyılarını düşmanlardan temizlemiş ve korumuş biri. Korsan diye bahsetmek ayıp olur. Sevmeyebilirsin ama korsan da değildi. Preveze Deniz Zaferi' ni korsanın kazanması da iyiymiş.

Nikola Tesla said:
Öyle bir yazdın ki. Adam bir Osmanlı Kaptan-ı Derya' sıydı. Korsan demek saçma olur. Osmanlı kıyılarını düşmanlardan temizlemiş ve korumuş biri. Korsan diye bahsetmek ayıp olur. Sevmeyebilirsin ama korsan da değildi.
sevmemekle alakası yok
korsanın babasıydı hemde. ayıp olacak bır tarafıda yok zaten. kaptanı deryalığada gokten ınmedı. ıspanyaya karsı basarılarından sonra yapıldı

nerden bulayım yanı sımdı. 1 tane kıtap al oku. tamam, dusun bıraz. bu adamlar cezayırı, kuzey afrıkanın cogunu nasıl aldılar? ıspanyolları ıtalyanları nasıl yendıler? nerden geldı bu para? aldıkları esırlerden ve yagmaladıkları gemılerden

1 tane kitap al oku ne yani? Dönemin güçlü devletinin donanmasında bu adam. Ekonomik olarak da üstün bir devlet. Ayrıca hemen hemen dönemin bütün ülkelerinde yağmalama ve ganimet kazanma vardır. Bu onları korsan yapmaz.

Hadi yav. Aynı dönemde yaşayan Andrea Doria amiraldir ama. xD Bizim millet kadar tarihinden nefret eden millet görmedim. Lan Amerikalılar bile böyle değil ya. Bu nasıl bir aşağılık kompleksi.

kıyılardakı balıkcı koylerını basıp herkesı esır alıp satmak, gemılerı yagmalamak
daha ne gereklı yanı?
bu arada bır yer karısmıs, ben kaptanı derya olduktan onceden bahsedıyorum. gercı sonrasındada aynısını yapıyor.

castıello:ben o adam ıyıdır dıye bırsey demedım

Osmanlı Korsanlarının dönemin en büyük korsanları olduğunu herkes biliyor. Kaptan Jack Sparrow bile aslında Türk korsan Yusuf Reis den esinlenilmiştir ama Barbaros a sıradan bir korsan olarak yaklaşmak aptalca 600 vs 120 de bir zafer kazanan donanmanın başındaki adamdır kendisi burdan zaten dehası anlaşılabilir.

EDİT: Baya büyük bir hata yapmışım. Jack Sparrow un asıl ismi Jack Ward ve kendisi İngiliz ama sonradan İslamı kabul etmiş ve Osmanlı İmparatorluğunda ölmüş.

Gemi yağmalama işini yapmak o döneme göre doğal bir şey. Korsan olmanın gerektirdiği bir şey değil. Herkesi esir alıp satmak ilginçmiş. Mobildesin galiba bilgisayara geçince bir kaynak, kitap söylersin umarım. Ama Osmanlı' ya katılmadan önce korsanlıkla işi olmuş dediğin gibi. Osmanlı' ya katıldıktan sonra yargılanacak bir tarafı yok bence.

Uyarı: Siz iletinizi yazarken 2 yeni ileti daha gönderildi. Gönderilen iletiyi incelemeniz önerilir.

Şunu da bilmek gerekir Barbaros'a kaptan-ı derya olmadan da Osmanlı büyük yardımlar etmiştir. Bu yağma olayı da biraz farklıdır aslında. Savaş alanlarında savaş kuralları geçiyor. Orada bir insanı yargılayamazsın. Çoğu zaman da alınan yağmalar akdeniz üzerinden hacca gelen hacıların ganimetlerini çalan diğer korsan gemilerinden alınan ganimetler.

Sakallı said:
Eyyübiye bakalım kardeşler.Bazı akıllı arkadaşlar kendisinin Kürt olduğunu iddia ediyor
Bakma bakarız da , Kürt olamaz mı? Soyu evet çok karışık ve babası Kürt/Arap kökeninden. Her İslam büyüğü Türk olmak zorunda mı? A
Ayrıca konudan uzaklaşmayın. Anketi yeniliyorum Kanuni ve Selahaddin Eyyubi`yi ekliyorum.

Tapınakçılar gerçekten ilgi çekici olabilir. Onu da ekleyebilirsin.

colombos said:
Osmanlı Korsanlarının dönemin en büyük korsanları olduğunu herkes biliyor. Kaptan Jack Sparrow bile aslında Türk korsan Yusuf Reis den esinlenilmiştir ama Barbaros a sıradan bir korsan olarak yaklaşmak aptalca 600 vs 120 de bir zafer kazanan donanmanın başındaki adamdır kendisi burdan zaten dehası anlaşılabilir.

EDİT: Baya büyük bir hata yapmışım. Jack Sparrow un asıl ismi Jack Ward ve kendisi İngiliz ama sonradan İslamı kabul etmiş ve Osmanlı İmparatorluğunda ölmüş.

Ahahahah :grin:

Lan Atatürk'ü sevmiyordunuz, pis, kaka ilan ettiniz ama Barbaros'a niye sataşıyorsunuz :grin:

UNDE4D said:
colombos said:

Ulan Atatürkü sevmiyodunuz, pis, kaka ilan ettiniz ama Barbarosa niye sataşıyonuz :grin:
Türkçen bu mu?

Sir Rivenal said:
UNDE4D said:
colombos said:

Ulan Atatürkü sevmiyodunuz, pis, kaka ilan ettiniz ama Barbarosa niye sataşıyonuz :grin:
Türkçen bu mu?

Görende bakanlığa mektup yazıyoruz. Al düzelttim.

Back
Top Bottom