Tarihi Kişilikler/Cemiyetler Hakkında Değerlendirme Konusu | Anket eklendi.

Hangi topluluk araştırılsın?

• Kür Şad

Votes: 21 38.2%
  • Nizamülmülk

Votes: 9 16.4%
  • Zülkarneyn

Votes: 9 16.4%
  • Hasan Sabbah'a devam

Votes: 6 10.9%
  • Spartacüs

Votes: 10 18.2%

• Total voters
    55

Users who are viewing this thread

Negatrm B. said:
HyperCharge said:
Kanuni yi hep merak etmişimdir.Hayatının hep haremlerde geçmemiş olmasını bilmek isterim.
Elbette, Kanuni hep at koşturdu asla hatunlarla ilgilenmedi.
Sen bilmiyormuydun Kanuni aslında bir Sentor du bu yüzden ister istemez hep at üstündeydi.

Bozaciiii said:
Marx'ı boşverin beyler adam açıklamış zaten  :lol:
http://www.youtube.com/watch?v=xg1Tb1s5B2E
Atmayın şu adamı ya. Her gördüğümde bir gülme geliyor  :lol:

Sultan Alparslan said:
Bozaciiii said:
Das Kapital i okumuş mu acaba :lol:

http://www.youtube.com/watch?v=-iH_yQbbzjo

Bunu diyen adamdır ayrıca kendisi Thieves Guild in yandaşlarındandır

Karl Marx, Tesla, Nietzsche, Moğollar falan çok iyi olur çok ta güzel olur :grin:

İttihat ve Terakki partisi yabancı yandaşı bir partidir, sözde Türkçü'dür. Enver Paşa iktidara gelince ellerinde olan toprakları tek tek para karşılığı satmıştır ve kaçmıştır.

Sun Tzu ise bana göre çok büyük bir taktisyen. Savaş Sanatı gerçekten çok güzel bir kitap, ben okudum okumayanlara tavsiye ediyorum. Felsefesinde ise Taoizm'den esinlenmiştir. Onu da ekleyebilirsin.

carrier said:
İttihat ve Terakki partisi yabancı yandaşı bir partidir, sözde Türkçü'dür. Enver Paşa iktidara gelince ellerinde olan toprakları tek tek para karşılığı satmıştır ve kaçmıştır.
Naptın abi. Enver Paşa gibi vatansever bir adam yok.(Tabi aynı zamanda hayalci bir adam) İttihat ve Terakki hakkında ki yazım uzun ve uzadıkça uzuyor. Onu paylaşınca ve eğer kabul edilirse okursunuz İttihat ve Terakki hakkında ki derin bilgileri.

Osmanlı'da savaşların kaybedilmesinin birincil nedeni yaptıkları taht arkası işlerdir. İyi bir generalin yerine parti yanlısı, tecrübesiz bir generali koymak örneğin. En büyük siyasi hataları Osmanlı'yı yenileceğini bile bile I.Dünya Savaşına sürüklemektir. Yönetimde parti kuramayıp padişahla beraber otorite boşluğu yaratmaları devlette yönetim sıkıntısı doğurmuştur. Kendilerine Jön Türkler diyen, bu kelimede bile "Jön" diye bir Fransızca kelime kullanan züppe aydın topluluğudur bana göre. Devlete zerre yararı olmamıştır.

Suna aciklik getireyim ki 600 yil yasamis belli dönemlerinde Dunyayi domine etmis ve dunyanın soy olarak en fazla ayakta kalan soyunun yikilisi birkac adama baglanamaz.
- Yarın Washington , Kanuniyi ve Bozaciii'nin Atsiz alintisini ekleyecegim.Ayriyetten one surdugunuz isimler icin yardim ederseniz iyi olur zira yetisemiyorum.

colombos said:
Sultan Alparslan said:
Bozaciiii said:
Das Kapital i okumuş mu acaba :lol:
Bu tip konuların her seferinde Kadir Mısıroğlu'nun şu videosu atılmazsa olmuyor. :grin: Bence bir videodan bir insanı yargılamayın.

Sultan Alparslan said:
Bunu bir ara fena rezil etmişlerdi. Durun bulayım size.

http://www.youtube.com/watch?v=Y3_O2yjDHsg
3.35 saatlik programın tamamınında rezil olmuş mu? :grin: Ordan burdan kesmeyle de kimse rezil olmaz bu arada.

Barbaros'u işaretleyeceğim bu arada.

Sir Rivenal said:
Suna aciklik getireyim ki 600 yil yasamis belli dönemlerinde Dunyayi domine etmis ve dunyanın soy olarak en fazla ayakta kalan soyunun yikilisi birkac adama baglanamaz.
- Yarın Washington , Kanuniyi ve Bozaciii'nin Atsiz alintisini ekleyecegim.Ayriyetten one surdugunuz isimler icin yardim ederseniz iyi olur zira yetisemiyorum.

O zamanlar Osmanlı diye birşey mi kalmıştı allasen?

carrier said:
Osmanlı'da savaşların kaybedilmesinin birincil nedeni yaptıkları taht arkası işlerdir. İyi bir generalin yerine parti yanlısı, tecrübesiz bir generali koymak örneğin. En büyük siyasi hataları Osmanlı'yı yenileceğini bile bile I.Dünya Savaşına sürüklemektir. Yönetimde parti kuramayıp padişahla beraber otorite boşluğu yaratmaları devlette yönetim sıkıntısı doğurmuştur. Kendilerine Jön Türkler diyen, bu kelimede bile "Jön" diye bir Fransızca kelime kullanan züppe aydın topluluğudur bana göre. Devlete zerre yararı olmamıştır.

yenileceğini bile bile 1.Dünya savaşına sürüklemek nedir ya?
Kaçıncı sınıf tarih görüşü bu?
Enver paşayı sevmem ama sıfır tarih bilgisiyle de yorum yapmayın bari.

Edit: Kadir mısıroğlunun videolarını izlerim ara sıra. Baya sallar, tarih bilgisi hiç yoktur. Sallar durur. Kimse de dur napıyorsun demeyince gaza gelmiş herhalde.
Atatürkün ruhuyla konuşmadığı mı kalmış, cinlerle sohbet etmediği mi... Ne ararsan var.

@Castiello Bu adamın tüm videoları böyle. Sürekli saçmalıyor. Bunu tarafsız bakan her insan anlayabilir.

carrier said:
Osmanlı'yı yenileceğini bile bile I.Dünya Savaşına sürüklemektir.
İyi de Osmanlı istese de istemese de bu savaşa girmek zorundaydı. Birçok devlet Osmanlının topraklarını kendi aralarında bölüşmeye başlamıştı. Ayrıca Musul Petrolleri ve Rusya'nın sıcak denizlere inme politikasına bakarsak bu devletlerin Osmanlıya birgün savaş açacağı açıktır.

bariscik said:
carrier said:

yenileceğini bile bile 1.Dünya savaşına sürüklemek nedir ya?
Kaçıncı sınıf tarih görüşü bu?
Enver paşayı sevmem ama sıfır tarih bilgisiyle de yorum yapmayın bari.

Edit: Kadir mısıroğlunun videolarını izlerim ara sıra. Baya sallar, tarih bilgisi hiç yoktur. Sallar durur. Kimse de dur napıyorsun demeyince gaza gelmiş herhalde.
Atatürkün ruhuyla konuşmadığı mı kalmış, cinlerle sohbet etmediği mi... Ne ararsan var.

İyi bakalım insani atık ta yarıştırdın mutlusundur artık.

Sultan Alparslan said:
@Castiello Bu adamın tüm videoları böyle. Sürekli saçmalıyor. Bunu tarafsız bakan her insan anlayabilir.

carrier said:
Osmanlı'yı yenileceğini bile bile I.Dünya Savaşına sürüklemektir.
İyi de Osmanlı istese de istemese de bu savaşa girmek zorundaydı. Birçok devlet Osmanlının topraklarını kendi aralarında bölüşmeye başlamıştı. Ayrıca Musul Petrolleri ve Rusya'nın sıcak denizlere inme politikasına bakarsak bu devletlerin Osmanlıya birgün savaş açacağı açıktır.

Aynen orası doğru yazarken pek akıl edememiş miyim ne yapmışım ben de anlamadım. :razz:

Osman Gazi: 1248`te 70 kişiyle İnegöl zaptına giderken Rumların pususuna düştü , fakat bozulmadı. Bu çarpışmada yiğeni Baykoca şehit düştü. Sonra 3000 kişiyle Kocahisar`ı basıp aldı. Bir müddet sonra Rumlarla Büyük Eğizce Savaşını yapıp onu da kazandı. Daha sonra onlarca savaşta da Rumları yenilgiye uğratmış ve halka zerre zarar vermemiş bir insana bizzat Rum ve Ermenilerin onun hakimiyetine girme isteği oluşturacak kadar sevecen bir insana ve onca ganimet kazanmış bir insanın ölümünden sonra bir kılıç , bir sadak , bir koşum ve at`dan başka hiçbir şeyi çıkmadı.

abı bu adam 100 sene mı yasadı? kalın olan yerdeki tarih yani. orhan bey 1227 de tahta cıktıysa 20 senede oceden yasasa 100 sene oluyor

5. karl hakkında, barbaros a karsı yenıldıgı ezıcı bır savas da var. galıba preveze de onun zamanında yapılıyor(ezıcı galıba fazla oldu)

Wesley Sneijder said:
5. karl hakkında, barbaros a karsı yenıldıgı ezıcı bır savas da var. galıba preveze de onun zamanında yapılıyor(ezıcı galıba fazla oldu)
"Ezici" kelimesi fazla olsa ne olur, kemikleri mi sızlayacak?

Back
Top Bottom