Tarihi Kişilikler/Cemiyetler Hakkında Değerlendirme Konusu | Anket eklendi.

Hangi topluluk araştırılsın?

• Kür Şad

Votes: 21 38.2%
  • Nizamülmülk

Votes: 9 16.4%
  • Zülkarneyn

Votes: 9 16.4%
  • Hasan Sabbah'a devam

Votes: 6 10.9%
  • Spartacüs

Votes: 10 18.2%

• Total voters
    55

Users who are viewing this thread

Thranduil45 said:
Hanimiş Hitler'imiz?
Fazla bilinenlerden ziyade daha çok merak edilenleri anketle sunuyorum. Eminim onun da zamanı gelir.
Kral Faust said:
İosif Vissariyonoviç Çugaşvili nerede?

Josip Broz Tito'da olabilir.
Ziyade olsun. :smile:
berkaysonel said:
Güzel gidiyor başarılar. Enver Paşaya verdim ama şimdi fikrimi değiştirdim George Washington seçilir inşallah. :smile:
Teşekkürler , ikisini de eklerim ya. :smile:

Turan Dursun.

Hayatını islama adamış, en büyük hocalardan ders almış, islamiyet hakkında bilmediği hiç bir şey kalmamış ama sonra gitmiş ateist olmuş din adamı.

Bilinmesi gereken bi kişilik, kitaplarını okurum çoğu ateistten ziyade islamiyete hakaret etmekten çok eleştiriyor yanlışları söylüyor ve işin garipide şudur ki hiç bir alim, din adamı çıkıp bu adama bir şey diyememiş o derece islamiyet eğitimi almış bir kişilik.

Faşizmden Hitler, Mussolini, Franco, Paveliç,
Komünizmden Marx, Stalin, Che, Zedong, Lenin, Troçki,
Türk olarak ta Nihal Atsız, İbrahim Kaypakkaya, NFK'yı araştırılabiliriz.
Son olarak ta Ömer Hayyam iyi olurdu.

Bizde birşeyler yazabilir miyiz yoksa yazamaz mıyız? İttihat ve Terakki hakkında elimde iyi kitaplar varda.

Sultan Alparslan said:
Bizde birşeyler yazabilir miyiz yoksa yazamaz mıyız? İttihat ve Terakki hakkında elimde iyi kitaplar varda.
Elbette yazabilirsin , bana özel mesajdan atarsın. Bende biraz inceler uygunsa koyarım konuya. Bu uygunluktan kasıt tarafsız ve sübjektif olması için yanlış anlaşılmasın.
Lt.Ghost said:
Faşizmden Hitler, Mussolini, Franco, Paveliç,
Komünizmden Marx, Stalin, Che, Zedong, Lenin, Troçki,
Türk olarak ta Nihal Atsız, İbrahim Kaypakkaya, NFK'yı araştırılabiliriz.
Son olarak ta Ömer Hayyam iyi olurdu.
Birçoğu aklımdaydı zaten Enver Paşa ve Washington dan sonra ekleyeceğim birkaçını.
Nikola Tesla said:
Nikola Tesla isteriiiiz.
Şunları bi halledeyim/halledelim onlara da sıra gelir okumam gerek araştırmam gerek buraya yazmam için. Fikrimin olması gerek dolayısıyla eklemiyorum.

Kosova savaşı 1382 değil,1389 yılında yapılmıştır. 1.murat hüdavendigar ruhu şad olsun,biz arnavutlar onu türkler gibi atamız sayarız.

2.kosova savaşı 1448 yılında yapılmıştır.

Adem Jashari ve Kenan evren hakkında bilgi verilirse sevinirim.

Back
Top Bottom