Tarih Oyunu

Users who are viewing this thread

Ben de sorayım.
Rumeli'nin fethinde çok önemli rol oynamış, Çanakkale'den Gelibolu'ya bir sandalla geçen ve orada şehit düşen Osmanlı kuruluş dönemi şehzadesi kimdir? Bir ipucu: Bu şehzade için bir kitapta yazılmıştır.

omerfaruk42 said:
Ben de sorayım.
Rumeli'nin fethinde çok önemli rol oynamış, Çanakkale'den Gelibolu'ya bir sandalla geçen ve orada şehit düşen Osmanlı kuruluş dönemi şehzadesi kimdir? Bir ipucu: Bu şehzade için bir kitapta yazılmıştır.
Şehzade Gazi Süleyman Paşa

(Adamın kaç tane ünvanı var öyle  :shock:)

Şahingöz said:
omerfaruk42 said:
Ben de sorayım.

Doğru, Mahmut Açıl'in Şehit Şehzade isimli yaklaşık 200 sayfalık kitabı var tavsiye ederim.

Caesar said:
Bir soru da benden.
Etrüsk krallarını Roma Krallığı'ndan kovup cumhuriyeti getiren lider kimdir?
Sıra Şahin gôzde
HyperCharge said:
omerfaruk42 said:
HyperCharge said:
Basit bir soru bence;

Güneş takvimini bulan Mısır uygarlığından sonra, Güneş takvimine kim tarafından son şekli verilmiştir ?

Tam emin değilim ama Papa XII. Gregordu galiba. XIII.te olabilir :smile:

Papa XIII. Gregory, doğru.
omerfaruk42 said:
Şahingöz said:
omerfaruk42 said:
Ben de sorayım.

Doğru, Mahmut Açıl'in Şehit Şehzade isimli yaklaşık 200 sayfalık kitabı var tavsiye ederim.
Lütfen oyun kurallarını okumadan ileti atmayın

Çarlık Rusyası'nda doğa üstü yetenekleri olduğuna inanılan mistik kişi?

*İpucu*

-İsmi bir votkaya verilmiştir.
-Bir uzuvu hala kavanozda saklanıyor.

Pentagram said:
carrier said:
O sormazsa ben sormak istiyorum. :grin:
Sen çok zor soruyorsun. Kopya almasam önceki sorduğun soruyu kimse bilemezdi  :lol:
Caesar'ın hakkı yoksa kurtulamazdınız.  :lol:

Caesar said:
Şahingöz de sormayacak sanırım. Ben devam edebilir miyim?

Kurallarda senin hakkın yazıyor. Gönder gelsin.

Edit: Sorma hakkı Erozbeyinmiş, görmemişim. Önce ben söyledim Caesar.  :twisted:

Back
Top Bottom