Tarayıcıdaki Toolbar Sorunu

Users who are viewing this thread

Balkes

Tarayıcıya kendim eklemediğim halde Yandex Elements, ve saçma sapan arama sağlayıcıları var. Değiştirsem de bilgisayarı tekrar açtığımda eski haline dönüyor. Ayrıca daha önce reklam vs. açılmazken şimdi neredeyse bütün sitelere girerken Metin2 reklamları falan çıkıyor. Tarama yaptırdığımda virüs çıkmadı, sorun neyden olabilir?

Yüklediğin programlar ile farkında olmadan onaylamış olabilirsin. Ben ufacık bir yazılımdan ötürü reklam yazılımına (hijacker) yakalandım. Formattan başka bir çaresi de yok. Birkaç hafta daha yeni bilgisayar alıncaya kadar sabredeceğim. Ayrıca MalwareBytes gibi programlarla tarama yapabilirsin. Bu gibi reklam yazılımları pek antivirüs programlarına yakalanmıyorlar.

Aynı sorun bende de var ,saçma sapan tarayıcılar chrome anasayfası oluyor ayarlardan varsayılan google yapıyorum kapatıp açınca değişmiyor.

Sistem geri yükleme
Virüs Taraması (Eset veya Norton)
Combofix,
İobit Malware Fighter-Tam tarama. Bunlar olmazsa son çare:

Format.

İobit var taratıyorum,virüs çıkmadı tarattım combofix deneyeceğim sonucu yazarım :razz:

Formata gerek yok. Sistem başlangıcına filan bak. Tarayıcı ayarlarını kontrol et. Ya da bana ulaş teamwiever ile bakayım.

iobit le tarattım kaspersky ile de virüs taraması yaptım temizledi ,sorun yok  :lol:

Back
Top Bottom