Taleworlds ya daha asıl kozunu oynamadıysa?

Olma ihtimali?

• Fazla kurgu iyi değil. hayal kırıklığı yaratır.

• Olabilir de olmayabilir de TW'nin sağı solu belli olmuyor

• Büyük oyunu çözdük, daha asıl kozlarını oynamadılar

Results are only viewable after voting.

Users who are viewing this thread

bu bazen aklınıza geliyor mu? eminim geliyordur,

çünkü oyuna bakan herkes şunu düşünüyor, büyük potansiyeli var niyeyse hiç kullanılmamış/az kullanılmış gibi duruyor, ballandıra ballandıra anlattıkları oyunu oynadığımızda boşluğa düşmüş gibi hissettik ,

özellikle bazı röportaj videolarında siyasi hesaplaşmalardan bahsediliyordu, ya şu oyunda olan paralı klanlara özel asker ağaçlarına ne demeli?

demeye çalıştığım şey şu ,

TW'nin baştaki hatası Hype yapıp yıllarca bekletmekti
bu seferde eleştiri yağmurlarına göz göre göre üstüne doğru yürümek uğruna da olsa, oyuna eklemiş oldukları devasa içerik havuzunu kaldırmış olabilirler mi?

Maksat bu seferde beklentiyi tamamen düşürmek, devasa havuzlarındandan zamanla içerik çekip oyuna etkiyi gözlemlemeleri?

yada kendimi bir anlık kandırmayı tercih ettim bilemiyorum ?

Oyun maliyetinin 100 katı para kazandırdı ve uzun yıllar kazandırmaya devam edecek tam sürüm ve konsollara çıkışıyla bir o kadar daha kazanırlar zaten. İnsanlar yeni içerik yağsın sürekli yeni şeyler eklensin istiyor ama kısa vadede yeni şeyler eklenmeyecek önce oyunun denge ve performans sorunları ile ilgilenecekler ve bu tahmin edilenden daha uzun sürecek daha sonra diyaloglar kozmetikler seslendirmeler eklenir, eksik ve yarım bırakılmış özellikler tamamlanır. Deniz savaşları muhtemelen dlc olarak gelir ayrıca co op çok istenmeye devam ederse bir noktada eklerler.Ama şunu özellikle belirtmek istiyorum herşey yavaş yavaş olacak bug fixler ve dengelemeler uzun sürecek, temeli bir kere sağlam oturttukları zaman gerisi çok daha kolay olur.

Last edited:
Zannetmiyorum böyle bir şey olacağını. Eklenmiş olsaydi baştan daha fazla şey oyunda olurdu diye düşünüyorum. Ancak şu yanı var ki oyunda denge unsurunu tutturabilmek için bazı kompleks özellikleri kapatmış olabilirler. Çünkü oyunun temel dengesi bile henüz yerine oturamamışken bir sürü dengeleme ile uğraşmak yerine zamanla ekleyip daha verimli dengeleme yapılabilir. Reddit'teki oyunun dosyalarını kurcalayan kişinin paylaştıkları da bunu gösteriyor bence. Ama bu özelliklerin hepsinin hali hazırda kodlanmış bulunduğunu da zannetmiyorum doğrusu. Çok eksikle çıktı oyun o kesin. Bakalım neler gözükecek ileride. Armağan Yavuz'un lafına baksak güya "tam sürüm" havası olacak, biz yalnızca dengeleme yapmak için oynayacaktık ama pek öyle gözükmüyor. Şu oyunun yalnızca modlarına güvenmek istemiyorum, native hali de dopdolu olsun ki hem kullanıcı hem firma mutlu olsun, aldığı olumlu geri dönüşten ötürü.

Ekleme: Hatırlayın, ilk hotfixlerin birinde oyuna 200 zırh çeşiti eklenmişti. Bazı şeyler hazırda bekliyor o kesin ama hepsi değil kanımca.

Bile isteye kaldırma diye bir şey söz konusu değildir Fakat içimden bir ses tonlarca içerik ekleneceğini ve üzerine koyularak ilerleneceğini söylüyor. Batteroyale modunun bile gündeme geldiği göz önüne alınırsa akıllarında bir sürü fikir olduğu anlaşılabilir. Hiç olmadı forumda 1 saat gezseler yüzlerece güzel içerik çıkar. LoL'ün ilk çıktığı zamanki ile şimdi ki hali gibi düşünün. Yıllar geçtikçe yeni oyun yapmak yerine bu oyuna yatırım yapmaları olasıdır.

Oyundan ne bekliyorsunuz şu an savaş hazzı gayet güzel kuşatmalarda haz veriyo eklencek şeyler küçük teferruat olacaktır eğer deniz savaşları gibi büyük potansiyelli şeyler gelsede dlc olarak gelir diye düşünüyorum

Oyundan ne bekliyorsunuz şu an savaş hazzı gayet güzel kuşatmalarda haz veriyo eklencek şeyler küçük teferruat olacaktır eğer deniz savaşları gibi büyük potansiyelli şeyler gelsede dlc olarak gelir diye düşünüyorum
Buraya uzun uzun şeyler yazardım da neyse..

umarım ortaya güzel birşeyler çıkar ne diyelim beklemedeyiz güzel güncellemeler gelene kadar bıraktım oyunu ama şu kale kuşatmalarında askerlerin dengesizliği bittiği zaman tekrear başlayabilirim

Arkadaşlar patronlar çalışanlarının yan gelip yatmasını sevmez merak etmeyin zamanla düzelir yeni şeyler eklenir Hepsinin çok iyi çalıştıklarına eminim. Şu pandemi olayları bitince yeni çalışanda alırlar.

Oyun adam kesme simülasyonu olsa bu oyuna bin basacak bir sürü oyun var, nasıl eklenecek şeyler teferruat anlayamadım? Mesela ben oyun dünyasında canlılık hissini alamıyorum, o zenginliği hissedemiyorum. Bu başlı başına bu oyun için büyük eksiktir bence.

Potansiyeli gördükçe sanki en son halinin 5de1ini oynuyoruz izlenimini hala yaşıyorum. Baştan eklenirdi diyenler sizi yanıltmasın, niye eklensin. Adı üstünde erken erişim. Üstüne bir senede vakit vermişler. Bence sadece elimizde ki bu mekanikleri denemek için verilmiş basit bir demo.

Potansiyeli gördükçe sanki en son halinin 5de1ini oynuyoruz izlenimini hala yaşıyorum. Baştan eklenirdi diyenler sizi yanıltmasın, niye eklensin. Adı üstünde erken erişim. Üstüne bir senede vakit vermişler. Bence sadece elimizde ki bu mekanikleri denemek için verilmiş basit bir demo.
Ben de bastan beri böyle düşünüyorum

Oyun adam kesme simülasyonu olsa bu oyuna bin basacak bir sürü oyun var, nasıl eklenecek şeyler teferruat anlayamadım? Mesela ben oyun dünyasında canlılık hissini alamıyorum, o zenginliği hissedemiyorum. Bu başlı başına bu oyun için büyük eksiktir bence.
Siz olsanız ne ekleyip canlandırırdınız ?eklediğiniz şey çok büyük bir özellik mi? onu söyleyin ona göre bende fikrimi değiştiricem

Siz olsanız ne ekleyip canlandırırdınız ?eklediğiniz şey çok büyük bir özellik mi? onu söyleyin ona göre bende fikrimi değiştiricem
Hocam çok şey yazarım ama gerçekten o kadar vaktim yok. Bu eksiklikleri hisseden bir tek ben değilim, bunları görmek ve yapılan önerileri incelemek için forumda biraz turlarsanız zaten önceden yazılmış veya benim yazdığım şeyleri görebilirsiniz. Bu soruyu benim değil yapımcı TaleWords'ün düşünmesi gerekiyor ayrıca.

Oyunda çok fazla içerik olursa hangi içeriğin sıkıntı çıkarttığını bulmak zorlaşır. Sınırsız sayıda bilgisayar bileşeni var. Eklenen birşey birisinde sorunsuz çalışırken diğerinde buglar veya çökmeler yapabilir. Taleworlds ise zaten bu konuda çok deneyimli bir firma değil. Ne çok oyun çıkartmış bir firma ne de paralı tester edinebilen bir firma. Bence oyunu bu şekilde çıkartmak ellerinde bulunan tek çözümdü.

Dalga geçtiğini zanneden bazı arkadaşlar görüyorum ve oyunun gerçekten sadece bu kadarcık içerik barındırdığını nasıl düşündüklerini anlayamıyorum. Yahu saf mısınız arkadaşlar? Oyun "bu" olabilir mi cidden sizce? Millet hızlı hızlı test etsin biz de yavaş yavaş ekleyelim diye en temel halini çıkardıkları apaçık ortada. Warband'den bile çok daha az içerikle çıkardıklarını hangi mentalitedeki insanlar nasıl düşünüyor ben bunu anlamıyorum.

Bence tam sürümde tamamen farklı bir oyun görebiliriz. Her büyük güncellemede farklı bir tat alıyorum. Tam sürüm ne olur az çok kestirebiliyoruz.

Back
Top Bottom