Taleworlds Saldırıya Uğradı - Siber Saldırı Şoku!

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
Bu sabaha kadar 2 gündür TaleWorlds sunucularındaki sorunlar foruma girmemizi engelliyordu. Ana site ve forum açılmıyordu. Hala daha ara ara açılmamazlık ediyor. Duyumuma göre oyundaki sunucular da benzeri arızalardan nasiplerini almışlar.

Benim aklıma ilk sunucu taşıma, bakım-onarım mevzusu geldi. Ama daha önceden olduğunda önbilgi verilmişti. Buradan da diğer bir teori güç kazanıyor. Birileri taleworldse mi saldırıyor? Yoksa tw faturaları geciktiriyor mu? :razz:

Her gün foruma ne çok girdiğimi tekrar fark ettim. Sabahtan beri açıyorum açıyorum sıkıntı var.

Inb4, şimdi hadjinazmi gelir bunu da bannerlorda bağlar. Ha tamamen baglantisiz değil, öyle böyle birşeyler değişiyor. Yine de buradan haftaya video gelir çıkarımı yapanı dışlıyoruz. :razz:

Güncelleme: Taleworlds siber saldırı almış arkadaşlar. Yapanları kınıyoruz, 50 gram kına yolluyoruz. http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,305426.0.html.html

Captain Lust said:
Hello all,

As has been stated elsewhere, it seems our servers have been the target of a cyber attack over the weekend. The unfortunate truth is that we were not sufficiently prepared and as a result, a number of our services have suffered over the past day or so. We are taking immediate steps to stabilise the situation and provide future security to prevent this from happening again.

We would like to apologise for any inconvenience caused by the downtime.

Since the attacks do not seem to have stopped completely and our new preventative measures aren't yet fully in place, we recommend using the in-game "favorite" function for servers whenever the list is loading. You can always join servers from the favorites list in game, whether our main server is running or not. OK this doesn't seem to be working for all.

If the forums go back down, you can track the latest updates on the situation via our Facebook and Twitter pages.

We would like to thank everyone for their patience and understanding.

Birşey sunucuyu çok yoruyor. Ya sayısı biraz kalabalık olan bir grup ddos yapıyor, Ya da sunucuda bakım, yedekleme işlemi filan var.

http://www.downforeveryoneorjustme.com  Bu siteden herhangi bir web sitesine sadece siz mi yoksa herkesin mi girip giremediğini öğrenebilirsiniz.

Genelde korsanlar tarafından İp ban yiyip yemediğini anlamak için kulllanılır.

Ben de dün girmeye çalışıyordum ama giremiyordum. Sonra da '' Acaba sadece ben mi giremiyorum ya? '' diye düşünmüştüm :smile:

Yok ya bir iki kere daha olmuştu. Bence saldırıdır. Teknik bir arıza olsa bir gün içerisinde çözerlerdi.
Gerçi taleworlds'e niye saldırsınlar ki?

Erozbey said:
HadjiNazminin Bannerlord konusundan uzaklaştırılması için alınmış bir önlem. Kaygıya gerek yok.
  :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

-dL_WJ42.png

The reason all servers and Taleworlds is down is a result of a massive Cyber Terrorist Attack.

diyorlar.

antiatmax said:
Eski tehlikeli brir üye. Kim-olduğunu-bilirsin-sen.

Ahaha.Tam bu kelime "kim oldugunu bilirsin sen" sakasini yapcaktim bende.cuk oturmus tebrikler .@expertos a4 eski trollerden.gokerin ayrilis konusunu trolleyince banlanmisti yanlis hatirlamiyor isem

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom