TaleWorlds paramı geri ver !

Users who are viewing this thread

Öncelikle Rx580 ve Ryzen 1400 sahibi olduğumu piyasadaki birçok oyunda FPS sıkıntısı çekmediğimi belirteyim. Ben post sahibine katılıyorum. 8 yıl bir oyunu bekliyorsunuz ve oyun erken erişim çıkması zaten ilk golü atıyor. Neyse canım bu adamlar yıllar önce Warband gibi güzel bir oyun yapmış deyip oyunu satın alıyorsunuz. Şahsen bende daha eğitim ekranından Crash verdi gene Warband'taki kredilerinden kullandım neyse hallolur dedim. 10'a 10 savaşlarda bile birçok dropla karşılaştım gene kredilerden kullandım. Autosave resmen aleyhime çalıştı neyse dedim. Yani bende senin gibi ilk 2 saati Warbandın gözümdeki imajı sayesinde tüm hatalarına göz yumarak geçirdim. Biraz ilerledikçe her şey daha da gözüme batmaya başladı. Casus partisi görevi bunların zirvesiydi. Görevde şehirdeki insanlarla sormamı ve bir casusu bulmamı istiyor. Konuşuyorum ama casus yok. Görevin tanımlarına rağmen haydutların takıldığı yerlerin hiçbirinde bulunmuyordu tüm şehrin dışarılarını aradım tek göreve 3 saatimi harcadım 5 kere kapadım açtım çözülmedi. İlk başlarda okçular ok atmıyordu. . İster inanın ister inanmayın 50' den fazla oyun keyfini bitiren hataya denk gelmişimdir lakin onları burda saymayacağım. 100'e 100 savaşlardaki o kasmayı yaşamayanların anlaması zaten mümkün değil. Evet kabul ediyorum ben bu oyunu erken erişimde aldım ama hazırlanan görevleri denemelerini, yapılan çevirileri kontrol etmelerini ve ortamsı sistemli oyunculara uygun bir optimizasyon bekleyerek aldım en azından bunlar bence tüm oyun firmalarının oyunlarını piyasaya sürmeden önce yapması gereken şeylerdir gibi geliyor.
Özetlemek gerekirse çok pişmanım ah ahmak kafam keşke almasaydım diyorum şuan. Oyunun temel mekaniği savaşı(meydan, kuşatma) droplardan dolayı yapamaz durumdayım.

Sakin gençler, insan umduğu yerden,sevdiği yerden küser. Arkadaşımız da güncellemeleri ve gelişmeleri gördükten sonra sevdiğinin kıymetini bilecektir. Böyle çıkışlar olacaktır. Birbirimize zıt gitmek yerine kucaklayalım. Anlatalım, sakinleştirelim. Hepimiz sevdiğimiz için burdayız. Sevgimizi kaybetmeyelim.

Öncelikle Rx580 ve Ryzen 1400 sahibi olduğumu piyasadaki birçok oyunda FPS sıkıntısı çekmediğimi belirteyim. Ben post sahibine katılıyorum. 8 yıl bir oyunu bekliyorsunuz ve oyun erken erişim çıkması zaten ilk golü atıyor. Neyse canım bu adamlar yıllar önce Warband gibi güzel bir oyun yapmış deyip oyunu satın alıyorsunuz. Şahsen bende daha eğitim ekranından Crash verdi gene Warband'taki kredilerinden kullandım neyse hallolur dedim. 10'a 10 savaşlarda bile birçok dropla karşılaştım gene kredilerden kullandım. Autosave resmen aleyhime çalıştı neyse dedim. Yani bende senin gibi ilk 2 saati Warbandın gözümdeki imajı sayesinde tüm hatalarına göz yumarak geçirdim. Biraz ilerledikçe her şey daha da gözüme batmaya başladı. Casus partisi görevi bunların zirvesiydi. Görevde şehirdeki insanlarla sormamı ve bir casusu bulmamı istiyor. Konuşuyorum ama casus yok. Görevin tanımlarına rağmen haydutların takıldığı yerlerin hiçbirinde bulunmuyordu tüm şehrin dışarılarını aradım tek göreve 3 saatimi harcadım 5 kere kapadım açtım çözülmedi. İlk başlarda okçular ok atmıyordu. . İster inanın ister inanmayın 50' den fazla oyun keyfini bitiren hataya denk gelmişimdir lakin onları burda saymayacağım. 100'e 100 savaşlardaki o kasmayı yaşamayanların anlaması zaten mümkün değil. Evet kabul ediyorum ben bu oyunu erken erişimde aldım ama hazırlanan görevleri denemelerini, yapılan çevirileri kontrol etmelerini ve ortamsı sistemli oyunculara uygun bir optimizasyon bekleyerek aldım en azından bunlar bence tüm oyun firmalarının oyunlarını piyasaya sürmeden önce yapması gereken şeylerdir gibi geliyor.
Özetlemek gerekirse çok pişmanım ah ahmak kafam keşke almasaydım diyorum şuan. Oyunun temel mekaniği savaşı(meydan, kuşatma) droplardan dolayı yapamaz durumdayım.

Sonunda birisi isyanımı anladı. Bende bundan bahsediyorum erken erişim demek ortaya birşey çıkart denemeden sür piyasaya demek değil bu alpha aşamasıdır ancak erken erişimde ortaya konulan oyun denenir test edilir ama kenarda köşede detay hatalar bunlarda oyuncuların feedback leri ile düzeltilir ama bu oyun piyasaya sürülmeden önce oynanmamış test edilmemiş yahu bir firma çalışanı o kadar zamandır bir sefer açıpda 10-15 saat ilerlememiş o seferde bir firma çalışanıda türkçe çevirileri açıp uzaktan göz bile gezdirmemiş neyin erken erişiminden bahsediyorsunuz.

8 yıldan sonra erken erişim olması saçma gerçekten ama bunu zaten biliyordun bile bile aldın biraz bekleyebilirdin veya 2 saati geçmeden iade edebilirdin bu konuyu açman sırf tartışmaya yol açacaktır eline birşey geçmeyecek. Bende aynı sıkıntılardan muzdaripim en çok hiçbir özelliğin düzgün çalışmamasından ve warbandın içeriğine bile şuan sahip olmamasından. Ben şahsen erken erişimden bir şey beklemiyorum tek umudum mod desteği. Steam kütüphanende durur 2 ay sonra oynarsın burda kaos çıkarmanın alemi yok.

olmuş ağlama duvarı.

madem güvenmiyorsan bilgisayarına önce bir incelemelere, ilk oynayanların tepkilerine baksaydın. daha oyun çıkar çıkmaz her yerde bu fps sorunları konuşuldu.

2 saat iade hakkın vardı, ilk iş gidip savaşları test etseydin oyunda. baktın çalışmıyor iade ederdin. 16 saat oynamışsın sonra vlandiya haritayı ele geçirdi vah vah diyip para geri istemek nedir.

ayırca twitch rakamlarından bahsetmen çok saçma. hangi single player oyun top 5'te sürekli kalabiliyor ki? her single player oyun ilk çıktığında hype ile izlenir 1 hafta. sonra düşer aşağılara. çünkü merak eden merakını almıştır oyundan. oynunun multiplayer'ı da kusursuz olsa bile çok izlenmeyecektir twitchte. mordhau bunun en iyi örneği. ilk çıktığı aydan sonra onu da izleyen kalmamıştı.

1 yıl sonra oyun çıktığı gibiyse ve hataları düzeltmek yerine saçma sapan kozmetik yenilemeleri ya da daha çok para kazancakları microtransaction zımbırtılarına enerji harcıyorsa oyun ancak o zaman şikayet etmeye hakkın olabilir (ki bir çok early access oyun bunu yaptığı için oyuncularını kaybedip silindiler piyasadan). şu an çok anlamsız yazdığın şeyler.

bomboş bir atış bu ya.
crash yedim oyuna kredi verdim diyor. 10vs10 savaşta drop yedim diyor. yani bence sen bi bilgisayarını kontrol et dostum. ekran kartım bu, işlemcim şu hadi mis gibi çalıştırsın demekle olmuyor o iş. belli ki bilgisayarının dili olsa sana ana avrat küfür edecek.

Kanka kimine göre yetersiz kimine göre yeterli genelleme yapman yanlış.1000'nin aşağısında taktik yapamıyorsun sürekli bir yerde aynanda 100-200 kişi spawnlanıyor sürekli geri çekilmek zorunda kalıyorsun bana göre çok çirkin ve sıkıcı geliyor.

Aynen öyle sen 300 vs 300 600 kişilik bir savaşa girdiğinde 200 kişi ile sınırlarsan adamları kesiyorsun 100 kişi spawn oluyor karşıda sen kalan 30 adamınla içlerinde kalıyorsun geri çekil kendi tarafında spawn olanlarla birleş tekrar saldır tekrar çekil tekrar saldır saçma yani.

Aynen öyle sen 300 vs 300 600 kişilik bir savaşa girdiğinde 200 kişi ile sınırlarsan adamları kesiyorsun 100 kişi spawn oluyor karşıda sen kalan 30 adamınla içlerinde kalıyorsun geri çekil kendi tarafında spawn olanlarla birleş tekrar saldır tekrar çekil tekrar saldır saçma yani.
Öyle de konudaki dediklerine katılmıyorum. Konuyu silsen bence daha iyi olur gereksiz bir konu olmuş knk.

Ahahahaha şaka gibi ya bilmem kaç yıllık 1050ti ile çatır çatır oynuyorum oyunu. İki saati geçtiysende biraz zor iade edersin oyunu :grin: Ayrıca işlemcimin gücünü biliyorum 1000 kişilik devasa savaşları kötü 2 boyutlu oyunlarda bile kaldırmaz 1000 yapay zekayla ilgilenmek zor iş o yüzden savaş büyüklüğünü kısıyorum gayet keyif alarak oynuyorum.

2 saati geçmemen gerek, ayrıca oyunu satın alalı en fazla 2 hafta olması lazım bunları çiğnemişsin bu bir.
Madem oyuna güvenmiyorsun niye direkt satın aldın örnek gösterdiğim jahreini falan izleseydin fikir sahibi olur 1 yıl sonra oynayacağın oyunu almazdın bu iki.
Adamlar açık açık bu erken erişim tam oyun deneyimi istiyorsanız erken erişimden sonra oynayın dediler bu üç.

Kendi hür iradenle 120 lira verip almışsın oyunu sanırsın şirket hisselerinin %51'ini almış paşam vah vah hakkı olmadığı halde iade istiyor bir de :grin:

Ahahahaha şaka gibi ya bilmem kaç yıllık 1050ti ile çatır çatır oynuyorum oyunu. İki saati geçtiysende biraz zor iade edersin oyunu :grin: Ayrıca işlemcimin gücünü biliyorum 1000 kişilik devasa savaşları kötü 2 boyutlu oyunlarda bile kaldırmaz 1000 yapay zekayla ilgilenmek zor iş o yüzden savaş büyüklüğünü kısıyorum gayet keyif alarak oynuyorum.

Aynen hiç bir zamanda kaldırmayacak çok iyi biliyorsun galiba geliştiricisi sensin bu oyunun. Yıl olmuş 2020 oyuna yeni oyun motoru yazılmış 1000 kişilik savaşma imkanı verilmiş ayarlarda sen ise bunun mümkün olmadığını söylüyorsun. Çok saçma konuşmuşsun.

bomboş bir atış bu ya.
crash yedim oyuna kredi verdim diyor. 10vs10 savaşta drop yedim diyor. yani bence sen bi bilgisayarını kontrol et dostum. ekran kartım bu, işlemcim şu hadi mis gibi çalıştırsın demekle olmuyor o iş. belli ki bilgisayarının dili olsa sana ana avrat küfür edecek.
Düşünmeden yazılan gereksiz yorumda bu olsa gerek. Madem beynini pek kullanamıyorsun sana yardımcı olayım ve anlaşılır kelimeler kullanayım. İlk olarak benim bilgisayarımı düzenli hem donanımsal hem yazılımsal olarak temizlediğimi bilmiyorsun ve belli ki okumayı da bilmiyorsun bak bakalım ne yazmışım ben piyasadaki birçok oyunda(Witcher 3, GTA V, PUBG, Far Cry Primal, Rainbow) FPS sıkıntısı çekmediğimi belirtmişim. Buna ek olarak tüm sürücülerim her daim güncel. Yani sen beynini anlamaya kapatmışken ben sana ne desem boş yalan söyleyecek halim yok 10 a 10 da drop girdi. Daha birkaç saat önce 1.2.0 sürümünde 220vs106 lık savaşa girdim ve gene oynanmayacak haldeydi.
Yani siz adamı linç ederken sıkıntı yok ben kendi yaşadıklarımı düzgün bir şekilde aktarınca yapımcıların oyunu denememesinden feryat yanınca sıkıntı var öyle mi? Bana iade yapılmayacağının farkındayım zaten böyle bir talebimde yok müsade edin oyuncu olarak yaşadıklarımı aktarayım.

Almadan önce izleyebilirdin bu hata 1
TW nin fazla maddi kaynağı yoktu bu da onların oyunu geliştirme süresini uzattı. Bunu anlamaman... hata 2
Oyun dili mevzusu Türk oyuncular tarafından çok eleştirildiği için Türkçe getirildi normalde erken erişimlerde sürekli güncelleme getirildiği için yeni dil getirilmez. Ekstra uğraşmak gerekir çünkü. Adamlar bize anlayış gösterip Türkçe getiriyor ve sen bundan şikayet ediyorsun bu da hata 3.
Neden Çince var dersen, Çin büyük bir pazar Çince gelmesi gayet normal.

Hakaret
Aynen hiç bir zamanda kaldırmayacak çok iyi biliyorsun galiba geliştiricisi sensin bu oyunun. Yıl olmuş 2020 oyuna yeni oyun motoru yazılmış 1000 kişilik savaşma imkanı verilmiş ayarlarda sen ise bunun mümkün olmadığını söylüyorsun. Çok saçma konuşmuşsun.

Oyun geliştirici olmama gerek yok teknoloji okur yazarlığım var paralel işlem nedir, yapay zeka nedir, aynı anda 1000 yapay zekayla uğraşmak nedir biliyorum.Bilmem kaç yıllık işlemcinle bu oyunu 1000 kişilik savaşlarla oynacağını düşündüysen aptal olman lazım.

Back
Top Bottom