TaleWorlds ekibi

Olur mu? Olmaz mı?

• Olur

Votes: 18 60.0%
  • Olmaz

Votes: 12 40.0%

• Total voters
    30

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

batuhanduman

TaleWorlds Ekibi bildiğiniz üzere malum Covid-19 salgını nedeni ile Bannerlord'u evlerden geliştirmeye devam ediyorlar. Bildiğimiz üzere bu aralar ülke genelinde Covid-19 virüsüne karşı korunmada bir esneme söz konusu. Artık işyerleri açılmış durumda. TaleWorlds ekibi de ofis ortamına geri döndü mü acaba? Sizce ofis ortamına geçildiği zaman, Bannerlord'un geliştirilme süreci daha verimli olur mu? Sevgili TaleWorlds çalışanı @MArdA TaleWorlds bizi bu konuda aydınlatırsa çok güzel olur.

Last edited:
Evet ülkemizde birçok alanda kovid kısıtlamaları için esnetme ve kısmi serbestlikler yaşandı ve devam ediyor. Ama ben TW ekibinin en azından büyük çoğunluğunun yurt dışında yaşadığını ve farklı kısıtlamalara takıldığını düşünüyorum. Bu durumda elbette ki en net bilgi bizler için Arda Bey'in beyanları olacak iken silsilenin bu şekilde aşınması da zaman israfı olacağı kanaatindeyim. Herhangi yetkili biri de görüş belirtse kafi gelir. Binaenaleyh ofis ortamında çalışmalara başlayacak olmaları hem süreci hem de ekibi daha pozitifize ve dinamize edecek diye düşünüyorum. Oyumu olur şekilde kullanıyorum.

Evlerden devam ediyoruz. En azından şimdilik. İleride ne olur bilemiyorum tabii. Belli olur yakında. Herkes dikkatli olsun tabii, şakası yapılacak bir konu değil.

Evlerden devam ediyoruz. En azından şimdilik. İleride ne olur bilemiyorum tabii. Belli olur yakında. Herkes dikkatli olsun tabii, şakası yapılacak bir konu değil.
Çok teşekkür ederim bilgilendirdiğiniz için.

Last edited:
Gerekli tedbirlere uyarak ofis ortamında çalışmaya başlamalarının bir sakıncası olacağını düşünmüyorum. Zira bir çok yer açıldı. Ben de yukarıda ki arkadaş gibi ofis ortamında birlikte çalışmanın işleri hızlandıracağını düşünüyorum.

Virüs sürecinin başından bu yana milyonlarca sağlık personeli, güvenlik personeli, özel sektör çalışanı fiili işlerine devam ettiler. Bu tabi ki bir zorunluluk eseridir. Ama aynı zamanda görev ve ödevdir. Yine aynı zaman diliminde bir yapıt yüz binlere satışa sunulmuş ve beklenti oluşturulmuş durumda. Amme hizmeti yapıyor ya da lütfediliyor gibi hissettirilecek derecede geç kalınmaması ile birlikte TW ekibinin elbette ki kovid sürecinde çalışanlarını garantiye alması makuldür hatta makbul. Ama dediğim gibi suistimal edilmemesi gerektiğini önemle vurgulamak gerekir. Zira intikam değil ki bu soğuk yenince lezzetlensin. Biran evvel eksiklerin giderilmesi gerekir. Bu sebeple bazı riskler alınmalı diye düşünce eklemek istiyorum.

Virüs sürecinin başından bu yana milyonlarca sağlık personeli, güvenlik personeli, özel sektör çalışanı fiili işlerine devam ettiler. Bu tabi ki bir zorunluluk eseridir. Ama aynı zamanda görev ve ödevdir. Yine aynı zaman diliminde bir yapıt yüz binlere satışa sunulmuş ve beklenti oluşturulmuş durumda. Amme hizmeti yapıyor ya da lütfediliyor gibi hissettirilecek derecede geç kalınmaması ile birlikte TW ekibinin elbette ki kovid sürecinde çalışanlarını garantiye alması makuldür hatta makbul. Ama dediğim gibi suistimal edilmemesi gerektiğini önemle vurgulamak gerekir. Zira intikam değil ki bu soğuk yenince lezzetlensin. Biran evvel eksiklerin giderilmesi gerekir. Bu sebeple bazı riskler alınmalı diye düşünce eklemek istiyorum.
Risk alınması nahoş bir ifade olsa dahi, haddizatında fikrinize katılmıyor herhangi bir sarfınazar durumun tahakkuk etmediğini ummak istiyorum. Taleworlds ekibinin amiyane bir projenin üstünde durmaktan dahi imtina ettiği bilinirken, kendi yaptıkları bir esere istemeden de olsa mukavemet gösterebileceklerini düşünmek bana son derece gülünç geliyor alaniyeten.

İ'tizar ederim bialaniyeten nahoş şekilde kararlılık göstermek adına arzettim. Zira durumu istihfaf ettiklerini düşünmüyorum. Tahkir etmek adına da değil müsbet derecede tenkit etmek için arzettim nazarı itibara alırsınız.

Risk alınması nahoş bir ifade olsa dahi, haddizatında fikrinize katılmıyor herhangi bir sarfınazar durumun tahakkuk etmediğini ummak istiyorum. Taleworlds ekibinin amiyane bir projenin üstünde durmaktan dahi imtina ettiği bilinirken, kendi yaptıkları bir esere istemeden de olsa mukavemet gösterebileceklerini düşünmek bana son derece gülünç geliyor alaniyeten.
İ'tizar ederim bialaniyeten nahoş şekilde kararlılık göstermek adına arzettim. Zira durumu istihfaf ettiklerini düşünmüyorum. Tahkir etmek adına da değil müsbet derecede tenkit etmek için arzettim nazarı itibara alırsınız.
Tercüme edecek birisi varmı?

Dostum oyun forumundasın kasma bu kadar.

Flaming
Dostum oyun forumundasın kasma bu kadar.

Dediğin gibi bu bir oyun forumu, eğleniyoruz dostum.

Çevirmeye değecek bir konu yok. Sadece süslü görünmesi için Türkçe karşılığı yaygın olarak kullanılmasına rağmen aralara sıkıştırılmış, zorlama Arapça ve Farsça kelimeler var. Üstelik tamlamalar da yanlış yazılmış :grin:

Tebrikler, yılın üstün zekası ödülüne layık görüldünüz! ?

Bende buna anlam veremiyorum. Madem iyi derecede Arapça yazabiliyorsunuz dolayısı ile okuya da biliyorsunuzdur. On yıllar geçmiş ve unutulmaya yüz tutmuş ve içinde Arapça kelimelerinde bulunduğu bir alfabetikten birkaç örnek verince hemen saldırıya geçiyorsunuz, alaycı davranıyorsunuz. Osmanlı Türkçesi betimlemeniz ile zaten her şey ortada da. Neyse ki ben daha konuyu uzatma taraftarı değilim. Esen kalın.

Bende buna anlam veremiyorum. Madem iyi derecede Arapça yazabiliyorsunuz dolayısı ile okuya da biliyorsunuzdur. On yıllar geçmiş ve unutulmaya yüz tutmuş ve içinde Arapça kelimelerinde bulunduğu bir alfabetikten birkaç örnek verince hemen saldırıya geçiyorsunuz, alaycı davranıyorsunuz. Osmanlı Türkçesi betimlemeniz ile zaten her şey ortada da. Neyse ki ben daha konuyu uzatma taraftarı değilim. Esen kalın.
Okuyabiliyorum zaten arkadaşımız çeviri yapar mısınız diye rica etti bende ona cevap verdim. Fakat üstte arkadaşımızın sorduğu cümlenin ne Osmanlı Türkçe'si ile ne de günümüz Türkçe'si ile bir alakası yok. Yalnızca hoş gözükmesi için sağdan soldan toplama kelimeleri barındırdını, anlamca basit kelimelerce de lüzumsuz bir yoğunlukta yazıldığından bahsettim. Cevabım sana değil çeviri isteyen arkadaşaydı. Dolayısıyla merak eden olmasaydı bu tarz bir cümleye cevap dahi vermezdim, vermedim de. Neyse konuyu daha fazla saptırmayalım iyi günler :smile:

Seninde dediğin gibi arkadaş tercüme istemiş, sen alaycı ve saldırgan bir tavırla hislerini beyan etmişsin. Rika biliyor olmanı vurgulamanı da anlamadım zaten. Arap alfabesi kullandığımız bir kelime gördün mü? Konunun bununla ne alakası var yani. Yardımcı olmak istedim demişsin herhangi bir kelimenin güncel Türkçe karşılığına bir örnek dahi vermemişsin.Yok şöyle kelimeler kullanıyorlar. Yok böyle konuşuyorlar. Amacının sahih olduğunu düşünmediğim için uzatıyorum. Herkes kendi işine baksa dalkavukluk peşinde koşmasa olmuyor mu yani? Neden üzerinize vazife çıkarıyorsunuz ki? İster Nepalce kelimelerle cümle kurarım ister Swahili dilinde ki kelimelerle, kime ne arkadaşım?

süslü görünmek için ya da canı sıkıldığı için ya da kendi istediği için.
adam güzelce yazmış bence. ha sen onu şatafatlı görünmek için öyle yazıyor diye anladıysan burada bu yazıyı yazan arkadaş sırf alınsın diye mi geri dönütte bulundun diye merak ediyor insan. düşünmeden eğlencesine kinayeli konuşmayı seviyor bizim millet. aslında karşılık verilmemesi gereken bir durum ama bir bakmışsın paragraflarca münakaşa vari yazılar yazılmış. lol.

ana konuya gelirsek. bence millet evlerinde takılsın ne gerek var? bide korona falan olurlar güncelleme de gelmez alimallah. pü pü allah korusun..
Şehvet-i güzellik mukaddeslerinin arş-i zevalinin yaşandığı, zevk-i sefa dolu developerların canla ve başla cereyan ettikleri gerçek ve bir o kadar da zevk verici güncellemelerini de beklemekteyiz...

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom