talewords.com dan alınan oyunun iadesi

Users who are viewing this thread

tkhz

Recruit
Merhaba arkadaşlar,

Oyunu oynamayı açıkçası çok istiyorum. Ama gördüğüm kadarıyla EA olmasından kaynaklanan aşırı fazla hata var. Oyunu Talewords.com üzerinden aldım ve Steam'de key ile aktive ettim. Steam'den alınan oyunları 2 hafta içerisinde ve 120 dakikadan fazla oynamamışsak iade edebiliyoruz. Talewords üzerinden alınan oyunlarda da bu şekilde iade edebileceğimiz bir seçenek var mı? Oyunu bugün aldım ve 113 dakika oynadım.

Steam üzerinde satın alınan oyun iade edilir. Ancak aktif edilmiş herhangi oyun keyi aktif edildiği için ödeme yapılmaz.

Bence yanlış biliyor olabilirsiniz. Reddit'te benzer bir durumda kullanıcıya iade edebileceği bilgisi verilmiş taleworlds'den

Pardon hocam ben official siteden aldığınıza dikkat etmemiştim. Perakende siteden aldınız sandım.

Steam den niye almadınız :grin:

%15 indirimle alınıyor Steam'e göre. O yüzden Talewords'den almayı tercih ettim. Bir de öncesinde Reddit'teki bu postu okuyunca olası bir sorunda iadenin sorun olmayacağını düşünmüştüm.

[email protected] adresine mail attım ne yapabileceğime ilişkin ama henüz dönüş olmadı. Verecekleri yanıtı buraya eklerim.

NE bu neden iade ediyorsun ? Oyun çıktıktan sonra çok kısa sürede çok yol katetti. 1 sene sonra tekrar alacaksın zaten oynamaya niyetliysen. o 100 liraya gerçekten ihtiyacın var sanırsam. Bişey diyemem kendi paran kendi terchin kimin ne durumda olduğunu bilmiyoruz sonuçta Allah yardımcınız olsun.

NE bu neden iade ediyorsun ? Oyun çıktıktan sonra çok kısa sürede çok yol katetti. 1 sene sonra tekrar alacaksın zaten oynamaya niyetliysen. o 100 liraya gerçekten ihtiyacın var sanırsam. Bişey diyemem kendi paran kendi terchin kimin ne durumda olduğunu bilmiyoruz sonuçta Allah yardımcınız olsun.

Tabi bu da bir bakış açısı ama sonuçta yatırım yapmıyorum bir ürün satın alıyorum. Bir ürünü düzgün bir şekilde kullanamayacaksam parasını ödememeyi tercih ederim. Markete gidip 1 sene sonra olgunlaşacak bir ürünü satın almıyoruz sonuçta :smile:

Konu burda neden iade ettiği değil ki, böyle bi hakkı olması ve bunu kullanmak istemesi. Buna kim neden nasıl karışabilir :grin: Şu an oyunu beğenmemiş ve o paraya başka oyun alacak belki.

Konu burda neden iade ettiği değil ki, böyle bi hakkı olması ve bunu kullanmak istemesi. Buna kim neden nasıl karışabilir :grin: Şu an oyunu beğenmemiş ve o paraya başka oyun alacak belki.

Teşekkürler, tam olarak öyle :smile:

Aslında beğenmemek değil tam olarak da oyun aşırı kasıyor. Seriyi ta ilk demo zamanlarından beri oynayan bir kullanıcı olarak büyük beklentilerim vardı ama şu haliyle hayal kırıklığı oldu. Muhtemelen optimizasyon sorunu diye düşünüyorum çünkü kullandığım PC'de RDR2 dahil şu ana kadar hiçbir oyunda benzer bir sorun yaşamamıştım.

EA oyununa zaten bu kadar fazla talep olması aslında pek normal değil, akabinde ya iadeler hızlanır yada şikayetler çoğalır
normal olmasının nedeniyse herkesçe malum, 8 yıllık beklentinin ve önceki oyunun popülaritesinin ekmeği
bu yüzden neden şikayetçisin yada neden iade ediyorsun demekte doğru değil, takdir edilen davranış bu çabanın içine girmemiş olmadan deneyip kararı geç olmadan verip iade etmek

Bu arada 1 gündür attığım maillere olumlu yada olumsuz hiçbir dönüş olmadı. Bu noktada yıllardır tüm oyunlarını oynadığım, her platformda sınırsız savunuculuğunu yaptığım Talewords'un bu ilgisi gözlerimi yaşarttı...

Mesele verdiğim para değil, ama sen EA oyunu tam oyun fiyatına satıp üstüne bir de bu şekilde satış sonrası sıfır destek gösteriyorsan kusura bakma Talewords bundan sonrası için sadık bir müşterini kaybettin. Yerli firma diye övünüyoruz ama bu vizyon(suzluk) küçük esnaf çakallığıdır.

Bu arada 1 gündür attığım maillere olumlu yada olumsuz hiçbir dönüş olmadı. Bu noktada yıllardır tüm oyunlarını oynadığım, her platformda sınırsız savunuculuğunu yaptığım Talewords'un bu ilgisi gözlerimi yaşarttı...

Mesele verdiğim para değil, ama sen EA oyunu tam oyun fiyatına satıp üstüne bir de bu şekilde satış sonrası sıfır destek gösteriyorsan kusura bakma Talewords bundan sonrası için sadık bir müşterini kaybettin. Yerli firma diye övünüyoruz ama bu vizyon(suzluk) küçük esnaf çakallığıdır.
Bende oyunu neden steamden almadın dedim diye ihtar yedim. Saçmalığa bak ?

Bütün destek oyunu alana kadardır :d

Teşekkürler, tam olarak öyle :smile:

Aslında beğenmemek değil tam olarak da oyun aşırı kasıyor. Seriyi ta ilk demo zamanlarından beri oynayan bir kullanıcı olarak büyük beklentilerim vardı ama şu haliyle hayal kırıklığı oldu. Muhtemelen optimizasyon sorunu diye düşünüyorum çünkü kullandığım PC'de RDR2 dahil şu ana kadar hiçbir oyunda benzer bir sorun yaşamamıştım.

RDR 2 İğrenç bir optimizasyonla çıkmıştı, o kadar ki oyun her 5 sn de bi takılıp geri geliyordu , tabi Rockstar kalitesi Launcher a bir kod yazarak çözüyorduk. Şuan baktığım da da çok bir FPS farkı yok ama oynanıyor. O kart la kaç fps aldığını merak ettim.

RDR2 de 60 FPS nin altına düşmüyordum hiç. Bannerlord için henüz bakmadım. Şimdi 120 dakikanın üzerine çıkarım belki diye de açmak istemiyorum ama berbat gözüküyordu. Neredeyse kare kare oynadım oyunu. Geçirdiğim 113 dakikanın en az yarım saatini oyunu optimize etmeye çalışarak geçirdim zaten ama grafikleri en düşüğe getirmediğim sürece pek fark yaratmadı.

E en düşük grafikte oynayacak olsam zaten Wardband oynarım. Niye bu oyunu alayım diyor insan.

RDR2 de 60 FPS nin altına düşmüyordum hiç. Bannerlord için henüz bakmadım. Şimdi 120 dakikanın üzerine çıkarım belki diye de açmak istemiyorum ama berbat gözüküyordu. Neredeyse kare kare oynadım oyunu. Geçirdiğim 113 dakikanın en az yarım saatini oyunu optimize etmeye çalışarak geçirdim zaten ama grafikleri en düşüğe getirmediğim sürece pek fark yaratmadı.

E en düşük grafikte oynayacak olsam zaten Wardband oynarım. Niye bu oyunu alayım diyor insan.
Aynı sıkıntı bende de mevcut. RDR2'de orta-yüksek grafikte 50-62 arası FPS alıyorum ama Bannerlord en yüksek ayarlarda ne kadar kasıyorsa düşük ayarlarda da o kadar kasıyor benim bilgisayarımda. Çünkü sorun ekran kartı değil hatta işlemci de değil sıkıntı RAM'de. Bu oyunun RAM ihtiyacı ne minimum 6 GB ne de optimum 8 GB. 8 yıldır üzerinde uğraşılan bir oyuna 8 GB, 3000 Mhz RAM yetmiyorsa bundan sonra da yetmesini beklemiyorum şahsen. Bu yüzden hala bir umut beklesem de Bannerlord'u rafa kaldırdım şimdilik.

Teknik destek veya yetkililerle iletişime geçmek için çok yanlış yerdesin dostum. Burada yetkililerin pek fazla işi olmuyor. Yabancı olsan beelki geri dönüş alabilirdin. Parana yazık olmuş ama geri dönüş yapılıp sorununu çözseler bir yaşıma daha girerim herhalde. Ben bu forumda daha sorun çözen yetkili görmedim.

Back
Top Bottom