Takviye Kuvvetleri Özelliği

Siz ne düşünüyorsunuz?

• Katılıyorum.

• Katılmıyorum.

Results are only viewable after voting.

Users who are viewing this thread

WouLinX

Sergeant
Biliyorsunuz ki oyunda bir savaş olduğunda tarafımız belli ise o savaşa dahil olabiliyoruz. Veya aynı şekilde müttefiklerimiz de bizim savaşlarımıza yakınlardaysa dahil olabiliyorlar. Şimdi ben bu özelliğin geliştirilmesi için bir öneri sunacağım.

Öncelikle savaşa dahil olma alanı biraz daha artırılmalı. Yani savaşa dahil olan asker sayısına göre savaşın tahmini sürebilecek uzunluğu otomatik hesaplanmalı ve ona göre çevrede o saat kadar uzaklıkta olan ve izcilik yeteneği sayesinde sizin nerede olduğunuzu görebilecek olan müttefikler de savaşınıza katılabilsin. Göremeyenler yine katılmasın. Çünkü savaş olduğunun farkında değiller mantıken. Bu sayede müttefikler direkt olarak savaşa gelmek yerine oradan geçiyorlarken savaşı görüp dahil olabilirler. Daha gerçekçi olur. Buna ek olarak müttefikleri direkt savaşa çağırmak için elçi göndermek de ileride diplomasi özelliklerine eklenebilecek güzel bir özellik olabilir.

Takviye kuvvet dahil olduğunda biliyorsunuz ki sanki savaş baştan başlamış gibi spawn noktalarında ve bütün müttefikler aynı spawn noktasından savaşa dahil oluyoruz. Böyle olmak yerine, takviye olarak savaşa dahil olan müttefikler de savaşın yönüne göre dahil olduğu taraftan başka bir spawn noktasında ve savaşa dahil olacağı uzaklık kadar daha uzak bir noktada başlasalar savaşa çok daha gerçekçi olmaz mıydı? Yani demek istediğim yukarıda bahsettiğim gibi diyelim sistem savaşı 1 gün sürecek olarak hesapladı, atıyorum. 23 saat uzaklıktaki bir müttefikle 20 saat uzaklıktaki bir müttefiğin ona göre ayrı uzaklıklarda savaşa dahil olmaları ve savaşa dahil oldukları noktanın tam olarak Campaign haritasındaki hizaya göre olması. Siz düşmana karşı durdunuz. Müttefiğiniz sizin sağınızdan dahil olduysa yine savaşta sağınızdan dahil olmalı. Bu şekilde müttefik sisteminin gelişmesi ve savaş ortamının çok çok daha gerçekçi olması sağlanabilir. Bu istediklerim yapılamayacak şeyler değil diye düşünüyorum. Kökten bir değişiklik değil çünkü.

Bunun haricinde eğer müttefikler aynı ordudaysa yine aynı spawn noktalarından spawn olmaya devam etsin çünkü mantıklı olan bu. Benim bahsettiğim durumlar orduların ayrı olduğu durumlarda geçerli.

Last edited:
Takviye kuvvet dahil olduğunda biliyorsunuz ki sanki savaş baştan başlamış gibi spawn noktalarında ve bütün müttefikler aynı spawn noktasından savaşa dahil oluyoruz
benimde çok rahatsız olduğum bir olay bu.diğerleri ne olur bilemem ama en azından bu kısma birşeyler yapılmalı.teknik olarak zor bir olay mı bilmiyorum ama gerçekçiliği fena halde bozuyor.

Benide warbanddan beri rahatsız eden bir olay.Bununla ilgili hiç moda filanda denk gelmedim.Savaşın ortasında müttefiklerimiz zor durumdayken savaşa dahil olup onları düşmanların ortasından çekip çıkarmak iyi olurdu ama zor bir olay olmalı.Yapılırmı bir modu bilemedim.Nativede olacağını sanmıyorum.
Düşman bir kaleyi kuşatıyor,size bildirimi geliyor ve yola çıkıyorsunuz.Vardığınızda savaş başlamış oluyor ama saldırdığınızda olay bambaşka bi yerde mesela sadece meydan savaşında değil orda da aynı durum.Düşman surlara çıkmış şehir düşmeye yakın bi durumdayken bizde ordumuzla dışardan gelip bi anda savaşın seyrini değiştirebilsek ve bunu hissedebilsek güzel olurdu.

Flaming
yukarıda bahsettiğim gibi diyelim sistem savaşı 1 gün sürecek olarak hesapladı
savaş alanına giriyorsun savaş 3 dk sürüyor. kimsenin canının kıymeti yok geberene kadar kılıç sallıyor iki ordu da birbirine yumuluveriyor, kaçanda zaten kaçmak denmez dümdüz yardırıyor geberiyor yani... saldıran atıyorum 5 sıra saf tutmuş, savunan 3 sıra. ön sıradakiler dövüşse bi vursa 2 block yapsa, kalkan çekse, birkaç arka sıradaki mızrak ile uzaktan yukardan vurmaya çalışsa o da kılıcı çekip bodoslama dalmasa, baktı yeniliyorum diyip 15 asker birlikte kalkan duvarı formunda yavaş yavaş dövüşe dövüşe geri çekilse, saldıran da kaçtığını anlayıp ölmemek için safını düzeltip zaten yendim diye bir beyin kullansa hoş olur. tabi bunlar için oyunda ai lazım mario ai si ile oynuyoruz.

Takviye kuvvet dahil olduğunda biliyorsunuz ki sanki savaş baştan başlamış gibi spawn noktalarında ve bütün müttefikler aynı spawn noktasından savaşa dahil oluyoruz. Böyle olmak yerine, takviye olarak savaşa dahil olan müttefikler de savaşın yönüne göre dahil olduğu taraftan başka bir spawn noktasında ve savaşa dahil olacağı uzaklık kadar daha uzak bir noktada başlasalar savaşa çok daha gerçekçi olmaz mıydı?
konunun daha önce 2-3 defa bahsinin geçtiğini okudum ancak moderatörler hiç cevap vermediler aynı mesajlardaki başka şeylere odaklandılar. ağızlara yapışmış bir snowball gidiyor bakalım hayırlısı sanki herşeyi çok düzgün oyunun snowball da snowball... 2006 yılında çıkmış medieval 2 total war oyununda vardı bu sistem savaşa dahil olan uzaktaki adam strateji haritasında nerede ise savaş haritasında da oradan dahil oluyordu. ben nüfuz harcamışım, lord toplamışım, asker çağırmışım ordu kurmuşum birleşik nizama geçmişim, yan yana 5 tane ordu kurmamış düşman lordu bana dalıyor / onlara dalıyorum hepsi birleşik benim ordum gibi saf tutup aynı noktada savaşa dahil oluyor. ne hükmü kaldı benim nüfuz harcayıp ordu kurmamın? olmadı eklesinler warband gibi yaverlere diyeyim madem beni takip edin diye boş yere nüfuz da gitmesin...

neyse hiç bişey gelmez bu oyuna bu saatten sonra. gelse de bizi tatmin edecek şeyler olmayacak. yuvarlamalar ile toparlanacak. youtube de yaptıkları sohbetlerde sövdükleri küfürler ettikleri modcular oyunu tamamlarsa oynarsın. sonra o sövdükleri modcularla anlaşıp dlc yaparlar modları onları satmaya kalkarlar falan filan... hepsi 8-17 mesai dolduruyor şunu yaptık bunu yaptık diye 5 sayfa güncelleme notu bakıyorum nisan ayından beridir her güncellemede aynı şeyler yazıyor. abidik gubidik şeyler yok görüntü iyileştirmesi yapıyoz yok 2k da 144 hz koşturuyoz. bu oyunu oynayan 1 milyon insan varsa 999.999 tanesi görüntünün şu saatten sonraki iyileşmesine takık vaziyette değil. onlar sonraki aşamalar. insanlar içerik bekliyor oyundan. oyuna girip oyunu oynayabilmek oynarken vaktini dolu dolu geçirmek istiyor. savaşmak isteyen zaten multi giriyor çatır çutur savaşıyor. singleyi multinin botla savaşılan versiyonundan çıkartın artık !
neyse boşver gitsin zaten modlar yazdı forumda şu saatten sonra yuvarlama yapıcaz basit basit şeyler ile oyunu tamamlayıp geçicez gibi bişeyler sölemişlerdi.

Yeni savaş alanı sistemiyle beraber takviye kuvvetlerin sefer haritasındaki konumuna göre spawn olması artık mümkün olacak. Yeni gelişmeler gerçekten iç açıyor umarım böyle daha nice updateler görürüz. Gerçekten sevindirici bir update oldu benim için. Kaybetmekte olduğum heyecanı geri kazandırdı.

Back
Top Bottom