Türkiye NATO'yu Olağanüstü Toplantıya Çağırdı.

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.
hsyn333 said:
Bisey çıkarmı beyler

Kaynak vs. ? ŞAP!!11! diye konu açmasan daha iyi olur. Soruna gelirsek, kaynağı bilmediğim için çıkmaz diyorum.

Bu onemli bir gelisme,eften puften bi gelisme degil.bahsi gecen sey olagan ustu zirve.nato tarihi boyunca sadece dort kere toplanmis bir zirve.bu besincisi olucak.

Feed Me said:
Bu onemli bir gelisme,eften puften bi gelisme degil.bahsi gecen sey olagan ustu zirve.nato tarihi boyunca sadece dort kere toplanmis bir zirve.bu besincisi olucak.
IŞİD olayı ile ilgili bir gelişme. O konuda paylaşılabilirdi.

Ha, bu arada, eğer 4. maddeden bahsediyorsan, evet, sadece 4 kere toplanmış bir zirve. 3 kere Türkiye tarafından, bir kere de Polonya tarafından istendiği için. Türkiye otomatiğe bağladı artık bu görüşme olayını, ki 4. madde sadece görüş bildirmek için yapılan bir toplantı.

5. madde NATO üyesi bir ülkenin saldırı altında olduğu zaman yapılan bir çağrı oluyor. 11 Eylül saldırısından sonra yapıldı bir tek o çağrı, o da Afganistan'a girmesine yol açtı NATO'nun.

Ne olacak zaten başka? Görüş için çağırıyorsun adamları, görüş veriyorlar. NATO'nun yarısının oralarda ne olduğu umrunda değil. Bir ABD umursuyor, o da petrol bölgesini umursuyor, ki o da halen Irak kontrolü altında.

Goker said:
Ne olacak zaten başka? Görüş için çağırıyorsun adamları, görüş veriyorlar. NATO'nun yarısının oralarda ne olduğu umrunda değil. Bir ABD umursuyor, o da petrol bölgesini umursuyor, ki o da halen Irak kontrolü altında.

Bende onu diyorum ya.

Gözdağı verilse de pek birşey olmaz gibime geliyor, zaten "Birşey çıkmaz" dememin sebebi de konuyu açan arkadaşın iletisine gönderme. Bir sonraki olay ne olacak onu merak ediyorum ben.

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom