Türkiye Fiyatı 150 TL ve Türkçe Sonra Eklenecek

Users who are viewing this thread

Hayatımda bu kadar aptalca bir yazı görmedim gerçekten hani nerde yabancıların dikkatini çekti millete makul bir fiyat bu evet 150 TL türkiye için belki fazla bir miktar bende ucuz olmasını isterim ama olmuyor demekki onu geçiyporum Türkçe desteğinden bahsediyorsunuz yav kardeşim öncelikle destek gelecek ki alacaklar diyorsun warband da var da ne oldu ??? %1.5 lik bir pazar payı var oyunun Türkiye de =? bu ne arkadaşım sizin bir şey istemeye hakkınız yok yani elbet Türkçe dil desteği zaten gelecek erken erişime de laf edip duruyorsunuz oyun Tam sürüm hissiyatını vereceğini açıkladılar sadece oyunculara yönelik güncellemeler için erken erişimde cıkartmak istediklerini söylediler gerçekten bir şey bilmeden boş beleş konuşmak herkese hobi oldu konuşmuş olmak için konuşuyorsunuz

TW fanboyların yorumlarını okuyunca aklıma bu video geliyor :smile:

Hayatımda bu kadar aptalca bir yazı görmedim gerçekten hani nerde yabancıların dikkatini çekti millete makul bir fiyat bu evet 150 TL türkiye için belki fazla bir miktar bende ucuz olmasını isterim ama olmuyor demekki onu geçiyporum Türkçe desteğinden bahsediyorsunuz yav kardeşim öncelikle destek gelecek ki alacaklar diyorsun warband da var da ne oldu ??? %1.5 lik bir pazar payı var oyunun Türkiye de =? bu ne arkadaşım sizin bir şey istemeye hakkınız yok yani elbet Türkçe dil desteği zaten gelecek erken erişime de laf edip duruyorsunuz oyun Tam sürüm hissiyatını vereceğini açıkladılar sadece oyunculara yönelik güncellemeler için erken erişimde cıkartmak istediklerini söylediler gerçekten bir şey bilmeden boş beleş konuşmak herkese hobi oldu konuşmuş olmak için konuşuyorsunuz

Kullandığınız kelimelere bakınca, yazdığım yazıyı o kadar güzel doğruladınız ki.. (Aptalca!,bir şey istemeye hakkınız yok!,boş beleş konuşmayın!) Tam da yazıda belirttiğim gibi.Okuduysanız tabii. =)
'yapılabilseydi yapılırdı,olabilseydi olurdu.' gibi yorumlar yapmanız,sizinle alakalı durumun vehametini gün yüzüne çıkarıyor.Türkiye fiyatını zaten çok kötü bulmadığımı belirttim. =) Röportajlarda neler söylenip,nelerin gerçekleşmek üzere olduğuyla alakalı karşılaştırmaları da net bir şekilde yaptım.O yüzden o topa girmenize pek lüzum kalmadı ama; tam sürüm hissiyatı verecek vb. açıklamalar yapıp,oyunun en temel ve Warband 'dan ayıran özelliklerini ertelemek mi doğru olan? diye sormadan da geçmek istemem.Çünkü okumadığınız ya da anlamadığınız çok aşikar.
Kimseye hakaret cinsinden yorum yapmadım.Siz ve benzerlerinizin aksine.. En az sizin kadar bu oyunu seviyorum ve destekledim.Hala destekliyorum,destekleyeceğim.Eleştirim varsa da yine iyi olmasını istediğim için sakınmayacağım.Bana kalırsa bugün eleştirilmesi gerekiyordu ve düşüncelerimi belirttim.Samimi söylüyorum.O kadar altı boş konuşuyorsunuz ki.. Fikrinize değil,söyleme ve savunma şeklinize,sürekli aynı şeyleri tekrarlamanıza,görmezden gelmelerinize,her yorumunuzda hakaret kullanmanıza sözüm.Pek umursamasam da uzaktan iyi gözükmediğini ve kimseyi çekindiremediğinizi bir kere daha belirtmek isterim.'Hani nerede eleştiriler?' deyip deyip,gözünüzü kapatacağınıza,ilk duyurulduğu günden beri deli gibi bu oyunu bekleyen,Türkiye de oyun ve medya alanında çalışan,tanınan isimlerin bugün yaptığı yorumları takip edin.Steam de duyurunun altındaki yabancı yorumlara bakın.Söylüyoruz da 'nerede?' demeye,bahaneler üretmeye devam edeceksiniz.Oyunun tüm versiyonlarını orijinal (birçoğunu kutulu) bir şekilde alıp,oynadım.Korsan oynayanlara da EN AZ sizin kadar karşı çıkıyorum.Warband süreciyle,bu dönemi karşılaştırmak ise tamamen bir hata.Sebeplerini saymayacağım,düşünebilen tahmin ediyordur.Eğer bu kadar, 'Türkiye'de oyun yapmak kolay mı? Herkes korsan oynuyor!' culuk yapılacaksa,yurt dışında çalışılsaydı.Aynı keyifle alır,oynardım.Kaldı ki buradaki mevzu,bunun tartışılması olmamalı.Herkes bazı zorlukların farkında.Bunlar yeterli sebepler değil.Her röportajında,her açıklamasında,ilk andan itibaren Türkçe destekle çıkacağının belirtilerek,beklenen ve bilinen bir özelliğin yine yeniden ertelenmesiyle alakalı.Benim en çok üzüldüğüm nokta ise oyunun temel özelliklerinin ertelenmiş olması.Türkçe seçeneğinin ertelenmesi,sadece bir eleştiriden ibaret ve kişisel olarak önemsediğim en son noktalardan bir tanesi.Yazıyı okumuş olsaydınız,şu cümlelerinizin ne kadar havaya gittiğini anlardınız ki erken erişimle ilgili yazdıklarım da orada duruyor.Bu sayede nasıl bir çelişkide olduğunuzu da belki anlayıp,görebilirsiniz.
Neyse, bir kere daha güzelce açıklamaya çalıştım.Düzgün kelimeler dahi seçemeyen birine karşı,İLK ve SON açıklamamdı.Şayet tartışma yapılabilecek nitelikte bir güruhla karşı karşıya olduğumu düşünmüyorum.

Yorumum,eleştirim olduğunda,tekrar görüşmek dileğiyle..

Last edited:
Eleştirenler olarak burada maalesef azınlığız. Ama bu forumda azınlık olmamız doğal çünkü Taleworlds forumu burası.

Eleştiri görmek istiyorsanız sevgili Exxel, çapınızı genişletmelisiniz. Yaşınız kaç bilmiyorum tabi belki zamanla. Ama bu forumdan çıkıp twitter'a, ekşi sözlüğe, steam'e diğer platformlara bakın. Siz kendiniz göreceksiniz zaten.

8 yıl sonra bir oyun EA'da çıkmaz. Hadi ea'da çıkartıyorsun, bir dalga geçer gibi duyurduğun ayın son gününe çıkarıyorsun. Hadi bunu da geçtim, EA olması şaşırtıcı değil mi, hani siz hazır olunca çıkartacağız diye sorduklarında biz zorlasak zaten çıkarırdık, çok fazla rush etmek istemedik, zaten full sürüm hissiyatı verecek deyip, warband'dan hallice özelliklerle piyasaya sürüyorsun.

Hadi bütün bunları da geçtik, RDR2 ayarında yabancı sitelerde bir fiyat politikası uyguluyorsun. Sana hop erken erişim ya bu diyorlar ama senin umrunda değil.

Hadi bunu da geçelim, Türkçe çıkacak diyorsun. Sonra bi bakıyoruz 1 sene erken erişimde kalacak Türkçe ne zaman gelir bilmiyoruz, tatava yapmayın diyorlar.

E hadi bunu da geçelim sizin güzel hatrınıza,

Türkiye'ye bölgesel fiyatlandırman 150 TL. Sen insanlara özel fiyatımız olacak merak etmeyin diyorsun, kimsenin bu fiyata almayacağını bile bile 150 TL olacak diyorsun. Hem beklentileri karşılamıyorsun, hem de insanları korsan ürüne yönlendiriyorsun. Üstüne avukatları almazsanız almayın diyorlar. E alamıyor ki adamlar nasıl destek verecekler? Bazen Türkiye'de yaşadığınızı unutuyorsunuz.

Kısaca firma eline yüzüne bulaştırmıştır. Çoluk çocukta sıvamakla uğraşıyor işte.

Erken erişimle ilgili gelen bilgileri eleştirenleri,gördüğü yerde boğazlayacak bir güruh sezdim yorumlarda.'Co-op sistem kesinlikle olmalıydı,nasıl olamaz?' diyenlerden değilim ancak bunu isteyenleri de anlayabiliyorum.Şayet Armağan beyin,röportajlarda 'bunun mümkün olduğunu ancak ilk çıktığında entegre etmenin zor olacağını,bekleyip göreceğiz' gibi söylemleri var.Bu beklentiye girilmesinin sebebi havadan,sudan değil.Buraların reisi(!) rolüne bürünüp,insanların bu konudaki istek ve eleştirilerine karşı ahkam kesmeyin,siz bunu yaptığınızda insanların bu isteklerinden çekindiğini falan mı zannediyorsunuz?

Oyunun çıkış sürecinin uzamasıyla birçok insan dalga geçti,meme oldu bu durum.Armağan bey ve ekibine duyduğum aşırı güvenden ötürü,hiçbir sözünü sorgulamadım,her dediklerini neredeyse tam olarak gerçekleştireceklerine inandım.Geç de olsa yapacaklarına hala inanıyorum.Yakın çevrem bu süreçle dalga geçerken,ben onlarla yeni haberleri paylaşıp,savunma durumuna geçiyordum.Belki birçoğumuz böyle yapıyorduk.Olabildiğince toz kondurmadık.Ancak son haberlerle birlikte gelen eleştirilere,bir noktaya kadar ben de katılıyorum.Oyunu 'ikinci' oyun yapacak,en çok beklenen bazı özelliklerin erken erişimde açık olmaması kesinlikle eleştirilebilecek bir nokta.'Bunu yapmaya hakları yok!' gibi bir söylem değil bu.Elbette böyle bir hakları var ve uygulayacaklar,yapılacak bir şey yok.Fakat gelecek eleştiri ve düşünceler de belirli oranda haklı olacaktır.Armağan beyin yine bir röportajında; 'İstesek,biraz daha ek süreyle oyunu tam sürüm olarak çıkartabiliriz.Çok ciddi eksikleri olduğundan değil,oyuncuların deneyimleri ve geri dönüşleri doğrultusunda sağlam adımlar ile ilerlemek isteriz.' manasına gelen açıklamalar yaptığını hatırlıyorum.Bu söylemleri ile de çelişen bir sonuç oldu bu.Şahsi olarak,beni fazlasıyla üzdü bugün yapılan açıklamalar.Fiyat konusunda bir itirazım yok,hangi fiyatla çıkarsa çıksın,alacaktım.Yine alacağım fakat yurt dışı fiyatıyla ilgili,ben de eleştiriler gördüm.Bunu belirten arkadaşa dahi saldırmışlar. Neyse.. =) Bana kalırsa fiyat en son tartışılması gereken nokta ve genel olarak fiyatlar fena durmuyor.Türkiye tarafına ise hiç itirazım yok. Türkçe dil desteğinin de başta olmayacak olması yine eleştirilerin belli oranda haklı olduğu nokta bence.Bu durumu 'İngilizce bilmekle' yorumlayan arkadaşlara da sadece gülüyorum.Ben veya birçok insan oyunu İngilizce haliyle oynayabilir fakat farklı sebeplerden dolayı bu desteğin en başta verilmesi gerekirdi.İnsanlar daha rahat şartlar altında oynamak isteyebilir,verilen sözün yerine getirilmesini bekleyebilir,Türkiye de Türk yapımcılar tarafından geliştirilen,gurur kaynağı olarak görülen bir yapımın Türkçe destekle çıkmasını bekleyebilir ki bu konuda da haklılar çünkü Armağan bey çok net konuşmuştu ve ilk andan itibaren Türkçe desteği olacağını defalarca dile getirmişti.Ekstra olarak,az ya da çok devlet desteğinin de varlığı biliniyor. 'Türkiye de yapılmasının,Türk yapımcılar tarafından yapılmasının,az ya da çok devlet desteği almasının bir manası yok' diye mantıksız bir savunma şekline girişmek ise gülünç olan ayrı bir durum.Esasen bunlarla alakası olmadığını iddaa etmek son derece alakasız. =) 'Neredeyse vatana ihanet etti diyeceksiniz,kültürcülük/milliyetçilik yapıyorsunuz' söylemleriyle de hiçbir ilişkisi yok bunun.Sakın o tarz bir savunmaya geçmeyin lütfen.Zaten başka şekilde,mantıklı bir savunma yapanını da bulmak epey zor.'BEKLENEN ve BİLİNEN' bir özelliğin gecikmesiyle alakalı bu eleştiriler.Bu oyun yurt dışında yapılsaydı,Türkçe desteğin olacağıyla alakalı bir şey söylenmeseydi veya olmasaydı da aynı keyifle alıp,oynardım.Bunu açıkça belirteyim.Bu kadar uzun bir süreç sonunda erken erişimi dahi kabullenmiştik ve oluşabilecek hataları da.. İkinci oyunun en temel özelliklerinin entegre edilmeden sunulacak olması son derece üzücü bir durum.Bu oyunu biz gibi bekleyenler,daha fazla sabredemeyeceklerdir ve dolayısıyla oyunu ilk çıktığında alıp,oynayacaklardır.Eğer yeterli görülmez ve kısa sürede sıkılmaya başlarlarsa,bu büyük bir hayal kırıklığı yaratıp,oyunun satışlarına ciddi etki eder.Bu gibi temel ve en çok beklenen şeyleri sonradan entegre etmek ise hayal kırıklığı ve kızgınlığın etkisiyle,birçok kişiyi geri döndürmeye yetmeyebilir.

Oyunun forumundayız,az çok anlayabiliyorum fakat biraz sakin düşünme fırsatı verirseniz kendinize,'oyunu her koşulda desteklerim,laf söyletmem,hiçbir şekilde toz kondurmam!' demenin bir noktadan sonra destek vermekten çıkıp,zarar verme yoluna kadar girdiğini anlayabilirsiniz.Bazen eleştiri yapmak ve hatalı olduğunu belirtmek,bir şeylerin düzelmesinin anahtarıdır.Koşulsuz destek,bu noktada bir şey ifade etmez.Farketmeden en büyük zararları verirsiniz.. Tabii bu bir teşbihtir ve sözüm meclisten dışarıdır.
Son olarak;burada düzgün bir şekilde eleştiri yapan,hayal kırıklığını dile getiren,bir şekilde sesini duyurmak isteyen insanlara karşı bir anda belirip,defalarca söylenmiş sözlerin tekrarı bir savunmaya kalkışmayın arkadaşlar.Bunu yaparken ahkam kestiğinizde ise daha komik oluyor.Emin olun kimse sizin o sert olduğunu düşündüğünüz sözlerinizden çekinmiyor. =) Tabii siz hala eleştirilmez olduğunu düşünüp,kendi savunmanızı yapmak istiyorsanız yapın ancak eleştirenlere,düşüncesini dile getirenlere karşı 'bekleyeceksiniz!, o zaman almayacaksınız!, tatava yapmayacaksınız!, ingilizce öğrenseydiniz! cehalet!' demeniz hiçbir şey ifade etmiyor.

Uzun lafın kısası; Ben oyunu her ne fiyata çıkarsa çıksın,alıp oynayacağım,deneyeceğim.Çünkü bizdeki yeri ve beklentimiz ayrı bir noktada.Beni üzen şey,ikinci oyunu,ikinci oyun yapacak temel özelliklerin başta eklenmeyecek olması ve Armağan beyin röportajlarında söylediklerinin aksine bir süreç karşılayacak gibi görünüyor olması.Umarım beklentilerimizi bir şekilde karşılar ve bolca eğlenceli vakit geçiririz.
Saygı duydum.
Ben öğrenci olduğumdan mütevellit fiyatı ilk başta fazla gördüm ama dedim ki "zaten tam sürümde de 150 lira olacak, o zaman zaten alacaksam şimdi neden almayayım?"
Dediğiniz gibi erken erişim duyurulduğu zaman eksikleri, hataları kabul ettik. Umarım bu oyunun hatalarını bildirecek ve oyunun en pürüzsüz halini almasına yardımcı olacağız.

Türkçe yamanın geç gelmesi bir sıkıntı değil, oyun zaten betada ve beta sırasında Türkçe yamayı geliştirmek sıkıntı yaratır. Asıl sorulması gereken soru Türkçe yama değil; "Sekiz yıldır geliştirilen bir oyun nasıl hala bu kadar eksik çıkabiliyor, fiyatlandırma politikası hangi akla hizmet Türkiye pazarına bu şekilde ayarlanıyor?" gibi sorular sorulmalı.

Arkadaşlar hadi amaaaa,lütfenn taleworlds'ü boş yere eleştirmeyin onların ne suçu var hani 8 yıldır oyun yapıyorlar diye niye böyle ağır eleştiriler yapıyorsunuz altı üstü erken erişimde 40-50 özellik olmayacak ha birde türkçe dil olmayacak ne var bunda yani,adamlar altı üstü 8 yıldır oyun yapıp erken erişim çıkarıyorlar :xf-wink:

Inappropriate language
RDR2 kıyaslaması yapan arkadaşları anlayamadım. RDR2 300 tl beyler? GTA V demişler GTA V 2014 te ilk çıktıgında 180 TL şimdi butun DLC leriyle alsan yine 300TL ye geliyor. 2014 te 180TL ye 6 yıllık enflasyonu koy, 300 TL den fazlaya gelir.

Girin şuraya bakın: https://store.steampowered.com/explore/upcoming/

Bunların hepsi Pre-Purchase:

DOOM Eternal : 350 TL
RESIDENT EVIL 3 : 250 TL
Death Stranding : 400 TL
Vampire: The Masquerade 2 : 91 TL , full pack : 129 TL
Al ekstradan kıçı kırık dövüş oyunu :

ONE PUNCH MAN: A HERO NOBODY KNOWS : 250 TL
Panzer Corps 2 : 100 TL

Beyler gerçeklerle yüzleşmeniz lazım. Para birimimiz boklarda, gidin dışarı düzgün bir mal almaya çalışın. En basit düzgün kıyafet ortalama 70TL, he ekstralara girersen zaten direk 120lere vuruyor. Elektronik eşyalar zaten uçmuş seviyede. Herşeyi geçtim en basitinden pazara gidin 3 tane şey alıyosun direk 50TL. Siz bu adamlardan ülke fakirleşti diye anlayış gösterip hayrına mı çalışmalarını istiyorsunuz?

Evet 150 TL büyük bir rakam malesef ama ülkenin gerçeği bu. Eleştirirken mantıklı eleştirin. Gelin buraya "Abicim sen Türksün, Türk şirketisin bize bi kıyak geç ucuza sat." diyin anlarım. Ama dönüp "Bu fiyat çok fazla" demek saçma bence, çünkü malesef değil. Keşke fazla olsa ama değil. Hatta gördüğünüz gibi neredeyse ucuz bile.

Burda "Ben bu parayla gidip en büyük oyunları alırım." diyen tipler yavaş alsın. 2 katından fazla fiyat o oyunların, neresini alıyosun? Biraz mantıklı konuşun, 150TL ile 300TL yi bir tutacak kadar mı delirdiniz.

Last edited:
Erken erişimle ilgili gelen bilgileri eleştirenleri,gördüğü yerde boğazlayacak bir güruh sezdim yorumlarda.'Co-op sistem kesinlikle olmalıydı,nasıl olamaz?' diyenlerden değilim ancak bunu isteyenleri de anlayabiliyorum.Şayet Armağan beyin,röportajlarda 'bunun mümkün olduğunu ancak ilk çıktığında entegre etmenin zor olacağını,bekleyip göreceğiz' gibi söylemleri var.Bu beklentiye girilmesinin sebebi havadan,sudan değil.Buraların reisi(!) rolüne bürünüp,insanların bu konudaki istek ve eleştirilerine karşı ahkam kesmeyin,siz bunu yaptığınızda insanların bu isteklerinden çekindiğini falan mı zannediyorsunuz?

Oyunun çıkış sürecinin uzamasıyla birçok insan dalga geçti,meme oldu bu durum.Armağan bey ve ekibine duyduğum aşırı güvenden ötürü,hiçbir sözünü sorgulamadım,her dediklerini neredeyse tam olarak gerçekleştireceklerine inandım.Geç de olsa yapacaklarına hala inanıyorum.Yakın çevrem bu süreçle dalga geçerken,ben onlarla yeni haberleri paylaşıp,savunma durumuna geçiyordum.Belki birçoğumuz böyle yapıyorduk.Olabildiğince toz kondurmadık.Ancak son haberlerle birlikte gelen eleştirilere,bir noktaya kadar ben de katılıyorum.Oyunu 'ikinci' oyun yapacak,en çok beklenen bazı özelliklerin erken erişimde açık olmaması kesinlikle eleştirilebilecek bir nokta.'Bunu yapmaya hakları yok!' gibi bir söylem değil bu.Elbette böyle bir hakları var ve uygulayacaklar,yapılacak bir şey yok.Fakat gelecek eleştiri ve düşünceler de belirli oranda haklı olacaktır.Armağan beyin yine bir röportajında; 'İstesek,biraz daha ek süreyle oyunu tam sürüm olarak çıkartabiliriz.Çok ciddi eksikleri olduğundan değil,oyuncuların deneyimleri ve geri dönüşleri doğrultusunda sağlam adımlar ile ilerlemek isteriz.' manasına gelen açıklamalar yaptığını hatırlıyorum.Bu söylemleri ile de çelişen bir sonuç oldu bu.Şahsi olarak,beni fazlasıyla üzdü bugün yapılan açıklamalar.Fiyat konusunda bir itirazım yok,hangi fiyatla çıkarsa çıksın,alacaktım.Yine alacağım fakat yurt dışı fiyatıyla ilgili,ben de eleştiriler gördüm.Bunu belirten arkadaşa dahi saldırmışlar. Neyse.. =) Bana kalırsa fiyat en son tartışılması gereken nokta ve genel olarak fiyatlar fena durmuyor.Türkiye tarafına ise hiç itirazım yok. Türkçe dil desteğinin de başta olmayacak olması yine eleştirilerin belli oranda haklı olduğu nokta bence.Bu durumu 'İngilizce bilmekle' yorumlayan arkadaşlara da sadece gülüyorum.Ben veya birçok insan oyunu İngilizce haliyle oynayabilir fakat farklı sebeplerden dolayı bu desteğin en başta verilmesi gerekirdi.İnsanlar daha rahat şartlar altında oynamak isteyebilir,verilen sözün yerine getirilmesini bekleyebilir,Türkiye de Türk yapımcılar tarafından geliştirilen,gurur kaynağı olarak görülen bir yapımın Türkçe destekle çıkmasını bekleyebilir ki bu konuda da haklılar çünkü Armağan bey çok net konuşmuştu ve ilk andan itibaren Türkçe desteği olacağını defalarca dile getirmişti.Ekstra olarak,az ya da çok devlet desteğinin de varlığı biliniyor. 'Türkiye de yapılmasının,Türk yapımcılar tarafından yapılmasının,az ya da çok devlet desteği almasının bir manası yok' diye mantıksız bir savunma şekline girişmek ise gülünç olan ayrı bir durum.Esasen bunlarla alakası olmadığını iddaa etmek son derece alakasız. =) 'Neredeyse vatana ihanet etti diyeceksiniz,kültürcülük/milliyetçilik yapıyorsunuz' söylemleriyle de hiçbir ilişkisi yok bunun.Sakın o tarz bir savunmaya geçmeyin lütfen.Zaten başka şekilde,mantıklı bir savunma yapanını da bulmak epey zor.'BEKLENEN ve BİLİNEN' bir özelliğin gecikmesiyle alakalı bu eleştiriler.Bu oyun yurt dışında yapılsaydı,Türkçe desteğin olacağıyla alakalı bir şey söylenmeseydi veya olmasaydı da aynı keyifle alıp,oynardım.Bunu açıkça belirteyim.Bu kadar uzun bir süreç sonunda erken erişimi dahi kabullenmiştik ve oluşabilecek hataları da.. İkinci oyunun en temel özelliklerinin entegre edilmeden sunulacak olması son derece üzücü bir durum.Bu oyunu biz gibi bekleyenler,daha fazla sabredemeyeceklerdir ve dolayısıyla oyunu ilk çıktığında alıp,oynayacaklardır.Eğer yeterli görülmez ve kısa sürede sıkılmaya başlarlarsa,bu büyük bir hayal kırıklığı yaratıp,oyunun satışlarına ciddi etki eder.Bu gibi temel ve en çok beklenen şeyleri sonradan entegre etmek ise hayal kırıklığı ve kızgınlığın etkisiyle,birçok kişiyi geri döndürmeye yetmeyebilir.

Oyunun forumundayız,az çok anlayabiliyorum fakat biraz sakin düşünme fırsatı verirseniz kendinize,'oyunu her koşulda desteklerim,laf söyletmem,hiçbir şekilde toz kondurmam!' demenin bir noktadan sonra destek vermekten çıkıp,zarar verme yoluna kadar girdiğini anlayabilirsiniz.Bazen eleştiri yapmak ve hatalı olduğunu belirtmek,bir şeylerin düzelmesinin anahtarıdır.Koşulsuz destek,bu noktada bir şey ifade etmez.Farketmeden en büyük zararları verirsiniz.. Tabii bu bir teşbihtir ve sözüm meclisten dışarıdır.
Son olarak;burada düzgün bir şekilde eleştiri yapan,hayal kırıklığını dile getiren,bir şekilde sesini duyurmak isteyen insanlara karşı bir anda belirip,defalarca söylenmiş sözlerin tekrarı bir savunmaya kalkışmayın arkadaşlar.Bunu yaparken ahkam kestiğinizde ise daha komik oluyor.Emin olun kimse sizin o sert olduğunu düşündüğünüz sözlerinizden çekinmiyor. =) Tabii siz hala eleştirilmez olduğunu düşünüp,kendi savunmanızı yapmak istiyorsanız yapın ancak eleştirenlere,düşüncesini dile getirenlere karşı 'bekleyeceksiniz!, o zaman almayacaksınız!, tatava yapmayacaksınız!, ingilizce öğrenseydiniz! cehalet!' demeniz hiçbir şey ifade etmiyor.

Uzun lafın kısası; Ben oyunu her ne fiyata çıkarsa çıksın,alıp oynayacağım,deneyeceğim.Çünkü bizdeki yeri ve beklentimiz ayrı bir noktada.Beni üzen şey,ikinci oyunu,ikinci oyun yapacak temel özelliklerin başta eklenmeyecek olması ve Armağan beyin röportajlarında söylediklerinin aksine bir süreç karşılayacak gibi görünüyor olması.Umarım beklentilerimizi bir şekilde karşılar ve bolca eğlenceli vakit geçiririz.
İçimdekileri eksiksiz yazmışsın forumda gördüğüm en haklı yorumlardan biri

150 TL biraz fazla evet ama biraz abartıldığı kadar değil bence.Ayrıca biraz daha fiyat düşük olsa millet alır sözüne kesinlikle inanmıyorum.Bu oyun yarın 20 TL den çıksa yine ağğğbbii para yok çok pahalı ağbiii diyen tipler gidip korsana başvuracaklar.20 TL den de çıksa 150 TL den de çıksa satıştaki payımızın yine %3 ü geçeceğini düşünmüyorum.Forum da genel olarak oyunu seven ve destekleyen insanlar var.O yüzden de biraz fiyat düşse satış artar diye iyimser bir düşünce hakim,Tabiki illa ki vardır fiyat düşssün öyle alalım diyen.Ama bence fiyat düşükte olsa bizimkiler yine korsan indirir üstüne bir de para vermiş gibi eleştirirdi.Warband zamanında 30-40 TL ye çıktı da ne oldu yine korsana başvurdular.Ama bunun dışındaki eleştirilere tabi ki hak veriyorum.

Burada TÜİK değilim elbette sadece bu benim yorumum. Ama Twitter ve Steam gibi yerlere bakacak olursan insanlar bunu eleştiriyor. Fiyat duyurusunun altına atılanlara bakabilirsin. En çok eleştirdikleri şey erken erişime göre bu fiyatın fazla olması. Konuda da yazdığımı okursan evet tam sürümde de fiyat aynı kalacak biliyorum. Ama en yüksek fiyatı 20 dolar olan bir serinin bir anda 50 dolara sıçraması bence yüksek bir çıta.
Haklısın fiyat yüksek

Aslında neden herkes forumda birbirine giriyor veya kızıyor anlamıyorum. Düzgünce herkes başka bir şey istiyor birbiriyle çatışma içinde. Biraz sakin, düşman gibi davranmayın birbirinize. Konuya girecek olursam;

İşin kötü yanı forumda birçok kişi dil olayıyla ilgili yorum yapmış ve buna ekleme yapmak istiyorum. Arkadaşlar, iyi hoş yazmışsınız da "İngilizceyi öğrenin." diyenlere söylüyorum öncelikle ve amacım kesinlikle tartışma başlatmak değil. İngilizce oynayacağım zaten ben. Bu dediğiniz olay yabancı bir şirketin oyunu Türkçe çıkartıp kendi dilini sonradan eklemesi veya eklememesi gibi bir şey. Yani yanlışınız var. O yüzden bence daha fazla yorum yapmayın bu konu hakkında Türkçe dil desteği kesin olarak şarttı. Bu oyunu sadece dil bilen veya büyükler oynuyor değil. Çocuklar da oynuyor, dil bilmeyenler de, bilmek istemeyenler de oynuyor. Bunu cahilliğe vuracaksanız birçok konuya değinilebilir bu konuda eleştiri yapılabilir. Lakin kesinlikle cahillikle alakası olmadığını söyleyebilirim şahsen C1 ingilizcem olmasına rağmen oyunu Türkçe oynamayı tercih ederim. Çünkü kendi dilim varken neden başka bir dilde oynayayım? Yabancılarla rol yapsak, rol serverları kurulsa anlayış gösterilir. Lütfen bu konuda sözlerinize dikkat ediniz direkt olarak yargılamayınız çünkü Türk bir yapımın yabancı dille oyunu çıkarıp Türkçe dil çıkartmaması saçmadır her şekilde.

Fiyat konusunda aslında evet 100 lira gibi bir fiyat bekliyordum. 150 lira öğrenci için büyük fiyat. Şahsen bir öğrenci olarak almamayı düşünmedim değil. Ve çok uzun bekleyiş elbette hevesimi kırmıştı ancak oyunu alacağım. Hadi bir şekilde büyükler olarak aldık oyunu, diğer alamayan ekip korsan almış olacak ki büyük bir fiyat kaybına uğrayacak genel anlamda firma. Yani biraz daha ucuz olabilirdi. Sonuçta insanlar uzun süre bekledi. Belki çoğu kişinin hayalleri yıkılmış bile olabilir nasıl alacağım diye. Çünkü günlük harçlığı 5 lira olan bir çocuk için gayet de pahalı bir fiyat bu. Bir üniversite öğrencisi olarak benim de 8 günlük yemek param mesela. Yapacak bir şey yok. Sevdiğimiz için ve hevesim kırılmasına rağmen değeceğini düşündüğüm için alacağım.

Oyunun özellikleri güzel olmuş. Yani gördüğüm kadarıyla Warband'da birçok saçma gördüğümüz olay -Lordların ne olursa olsun ölmemesi, çocuk yapamamak vb. gibi- burada olmasını falan çok sevdim. Umarım güzel olur ve multiplayer'a geçildiğinde güzel insanlarla iyi şeyler yaparız.

Saygılarımla,
General Alm.

Kimseye hakaret etmeden konuşmaya özellikle dikkat ettim,sadece düşüncemi,eleştirimi yazmak istedim ve bunu başardığımı düşünüyorum.Ama koşulsuz savunmak isteyen arkadaşlar asıp,kesiyor,tutabilene aşk olsun.. =)

8 senede oyun tekrar tekrar 0 dan başlanıldı. her şeyi geçtim bu bir sandbox oyun eşi benzeri yok bannerlord dışında alternatif yok denecek kadar az. ah be o 30 saniyelik traileri 8 sene önce niye yayınladınız be kardeşim.

Bu fiyatın M&B serisine gerçekten gönül vermemiş insanlar için fazla gözükmesi gibi bir olasılık var. Gönül verenlerin de bir kısmı fazla buluyor. Ben kişisel olarak ortalamanın biraz üstünde olsa da alınabilecek bir fiyatta olduğunu düşünüyorum. Ancak akılda bulundurulması gereken bir şey var, insanlar bu parayı verdikten sonra oyunun hatalarıyla boğuşup oynayamazlarsa Steam'de pek çok iade ve olumsuz yorum durumu yaşanabilir. Görünen o ki Taleworlds elindekilere güveniyor, eğer bu güven ürüne de yansımışsa ben 150TL'yi gayet makul buluyorum.

Oyunun gelistirilme sureci hakkinda hicbir bilgi sahibi olunmadan yapilan 8 yildir yapiliyor EA da cikiyor yorumlari gercekten komik ayrica yapilan sadece oyun degil 0 dan motor hani olan motora eklemede degil direk 0 dan yokluktan motor. Ayrica bilmeyenler icin soyleyelim oyunun kendisi 3-4 yildir yapim asamasinda.
Ayrica adamlar direk soyluyor en azindan sunlar sunlar olmiycak ileride yavas yavas eklenicek diye diger kici kirik yabanci studyolar gibi bug dolu cikmasina 4 yil olan oyunu yalanlar soyleyerek satmiyorlar isteyen alsin istemeyen almasin zorla satilmiyor.
Ayrica turkiyedeki pazar payini gectim cok merak ediyorum turkce dil destegi olsa early accessde kaciniz adam gibi oynayip feedback vericekte adamlar turkce koysun oyuna EA da

Last edited:
150 TL bence de pahalı ve çok tepki görecek. Ya açıkçası oyun bu kadar eksik çıkmasa ben helali hoş olsun diyip veririm parayı sorun değil ama hem dalga geçer gibi belirttikleri ayın son gününde çıkarmaları, hem de oyunu eksik çıkarmalarından dolayı bu fiyatı tasvip etmiyorum. Şahsen ben oyunu daha çok singleplayer için bekliyorum ve singleplayer çok eksik. Şimdi satın alayım oyunu, destek vereyim diyeceğim ama oyunu yapmaları bu kadar uzun sürdü, eksikleri ne kadar sürede tamamlarlar ondan çekiniyorum.

Ben de aynen bu şekilde düşünüyorum. Oyun vaat ettikleri tüm özelliklerle çıksaydı hiç acımaz 200 lirayı bile gözden çıkarırdım. Ama oyunun yarısı yok. Senin de dediğin gibi yaklaşık 8 yılda bu kadarı yapıldıysa eksikleri gidermeleri en az 1 yıl alır.

Eyv reis ben de bunların aynısını yazacaktım

Back
Top Bottom