Türkçe Rap - Hip Hop "Sen istediğini söyle, biz yine istediğimizi söyleriz."

Son zamanların en iyi albümü?

• Sansar Salvo - 24. Şarjör

Votes: 21 32.3%
  • Joker - Rhymestein

Votes: 19 29.2%
  • Ados - Naperva

Votes: 5 7.7%
  • No.1 - PİV

Votes: 6 9.2%
  • Defkhan - RapSeven

Votes: 3 4.6%
  • İzah - Zamansız

Votes: 3 4.6%
  • Jagged - Alter Ego

Votes: 8 12.3%

• Total voters
    65

Users who are viewing this thread

dumbledoor QQ said:
Cpt. Tlgklz said:
Beni bu türe başlatın lütfen.

Böyle başlanmıyor bu biraz farklı :grin: Kendin keşfederek ilerle. Normalde ne dinliyosun?
Şöyle söyleyeyim. "Her şeyi"
Klasikten tut.
Thrash Metal'e kadar Her şey. Yani ben müzik sevkimi sınırlayamıyorum hani sadece şunları dinlerim diye. Jenerikleri dahi dinlediğim oldu. Hepsinden de zevk alıyorum dinlemekten. Yani Bana bir parça lazım sadece o türden zevk almak için.

Adını telaffuz edemedim kardeş seni bu türe aşina olmanı sağlamak benim bir vazifem boynumun içindeki damarların görevidir.
İşe ilk olarak RATM ile başla sonra Madball ile devam et sonra Silahsız Kuvvet'in albümlerine gel oradan Fuat'ın Hassicktir'ine zıpla oradan Eminem'in Soul İntent'e uç oradan bir albüm yukarıya ışınlan ''Slim Shady EP'' yok bir aşağı in İnfinite olacak sonra Allame'nin Aforizma'yı hatim ettiğin gibi yirmi birince kavşaktan ilerle bi bakıcaksın Rhymegeddon sonra bir üste basamak çık Rhymestein sonra helikoptere bin bindin mi tekrar in aşağı aha 2001 Chronic! Sonra git Kid Rock'a selam söle fakat bundan önce Silencer'ı dinlemen gerek.Tabii yolun ortasını bulursan King Size Terror'e ilerle oradan tekrar zıpla demeyeceğim zaten kendin ilerleyeceksin.Benim eyorlamam bu kadar.

Leviathaη said:
Adını telaffuz edemedim kardeş seni bu türe aşina olmanı sağlamak benim bir vazifem boynumun içindeki damarların görevidir.
İşe ilk olarak RATM ile başla sonra Madball ile devam et sonra Silahsız Kuvvet'in albümlerine gel oradan Fuat'ın Hassicktir'ine zıpla oradan Eminem'in Soul İntent'e uç oradan bir albüm yukarıya ışınlan ''Slim Shady EP'' yok bir aşağı in İnfinite olacak sonra Allame'nin Aforizma'yı hatim ettiğin gibi yirmi birince kavşaktan ilerle bi bakıcaksın Rhymegeddon sonra bir üste basamak çık Rhymestein sonra helikoptere bin bindin mi tekrar in aşağı aha 2001 Chronic! Sonra git Kid Rock'a selam söle fakat bundan önce Silencer'ı dinlemen gerek.Tabii yolun ortasını bulursan King Size Terror'e ilerle oradan tekrar zıpla demeyeceğim zaten kendin ilerleyeceksin.Benim eyorlamam bu kadar.
Yada direk git Rap God veya The Real Slim Shady'i dinle.

Rap God başarılı bir şarkı ama Eminem bence kendine "Rap God" diyemez. Lord Jamar bu konu hakkında konuştu son aylarda zaten. Eminem 2006'dan sonra harika değil ama çok iyi. Bunun sebebi de o değil aslında. Eskiden yaptığı "inanılmaz" şarkılar. O kadar harika şarkılar yaptı ki zamanında şu an için onun bile o seviyeye geri gelmesi çok zor. Tabii severiz o ayrı ama bir Lord Jamar varken B.I.G Pun varken vs vs kendine öyle hitap edemez bence.

Eminem'in 2006'dan itibaren rape tekrar dönmesi Vanilla İce'ın önceki zamanlarda dönmesi kadar saçma.Kıvamında bıraktı,fakat Relapse eski Shady'i taklitten ibaretti.Recovery ise sadece hit olmakla yetindi.MMLP2 bambaşka bir tarz,bir dünya zaten.Bu haliyle devam etse bile iyi.Rick Rubin'i aldı arkasına tabii adam,o sakallı Slayer'ı nerden nereye getirdi.Eminem'den  rap metal beklemek durumundayız bu gidişle.Tabi bu benim eyorlamam.

bU ŞaRkıyI AyAkkabIsı OlmAyan KarDeşlerime armağaN ettim,

@Neutron!bi!r!!:Kayra'nın Sarhoş Nidaların'da ki tonunu kaybetmiş gibi bir hali var.Ve yılbaşında Poet'in plağı çok fena kalitede idi.90bpm'in temeli poet ise nefesi Kayra'dır.Eski etkiyi yaratamıyor yada ben bu aralar verdiği atmosferi kaybettim.Aydabir olayıda bayağı iyi.
NavY said:
Beyler siz evde free atiyonuzmu kendinize falan veya aile bireylerine
Ben bazı aralar zanax alıp aynaya bakıp bi buçuk saat free yapıyom.Arkadaş tayfasındaki moruklar çok dandirikten atıyolar bende onları küçümsüyom free atmıyom lakin bunu Allame'de yapıyormuş aynaya bakarak free yapmayı ondan ilham alıyom.

Phyanaphos ¤ said:
O değilde çok eğlenceli bir şey fark ettim. Bu parçaları 1.25 Hızı ile hızlandırınca Acayip güzel söylüyorlar  :lol:
Jokzilla I çok güzel oluyor öyle.Aynı şekilde Bulls on Parade.

KarStark said:
@Leviathan sen bildiğin gölge boksunun rap versiyonunu yapıyorsun anlaşılan :grin: Kim kazanıyor bari?
Genelde karşıda duran arkadaş kazanmış gibi bir durum ortaya koyuyor.En son sinir oldum patlatıyım şuna dedim ve tekme basarken ayağımın altından kan geldi.Daha yapmıyorum zaten.

Saian Verse

Teker teker gelin, rape halatlarla bağlı bileğim
Kalem parşömende insain in the pain (beyin)
Mikrofonum olur mavzer
Saian helikopterdi oldu altı katlı panzer
Yol kaybettin ismin olsun grater ya da hansel
Döndüğümüzde rapi bulduğumuz yer dispanser
Ben masumum dinle bizi azdığında basurun
Çeten esasiyun sakkarsiyum konsorsiyum homie
Biz prof. Cevval mcler aslında ektomorf
Kabine girdim oldum alkapon çıkınca kalaşnikof
Noldu söndü havan? Yorulduysan depona gaz koyayım
Beni durdurmak basit mi? Saian paul gascoigne
what's goin' heyy adamım bak burası pmc
Burada mclerin her biri karate sensei
Vaauvv .... sabote et paov paov!
Hiphop up down & shut down shut down

Wir sind des Geyers schwarzer Haufen, heia hoho,
und wollen mit Tyrannen raufen, heia hoho.

Refrain: Spieß voran, drauf und dran,
setzt auf’s Klosterdach den roten Hahn!

Wir wollens dem Herrn im Himmel klagen, kyrieleys,
daß wir den Pfaffen nicht dürfen totschlagen, kyrieleys.

Uns führt der Florian Geyer an, trotz Acht und Bann,
den Bundschuh führt er in der Fahn', hat Helm und Harnisch an.

Als Adam grub und Eva spann, kyrieleys,
wo war denn da der Edelmann? kyrieleys.

Des Edelmannes Kindelein, heia hoho,
das schicken wir in die Höll’ hinein, heia hoho.

Des Edelmannes Töchterlein, heia hoho,
soll heute uns’re Buhle sein, heia hoho.

Nun gilt es Schloß, Abtei und Stift, heia hoho,
uns gilt nichts als die Heil’ge Schrift, heia hoho.

Das Reich und der Kaiser hören uns nicht, heia hoho,
wir halten selber das Gericht, heia hoho.

Ein gleich’ Gesetz das wollen wir han’, heia hoho,
vom Fürsten bis zum Bauersmann, heia hoho.

Wir woll’n nicht länger sein ein Knecht, heia hoho,
Leibeigen, frönig, ohne Recht, heia hoho.

Bei Weinsberg setzt es Brand und Stank, heia hoho,
gar mancher über die Klinge sprang, heia hoho.

Sie schlugen uns mit Prügeln platt, heia hoho,
und machten uns mit Hunger satt, heia hoho.

Geschlagen ziehen wir nach Haus, heia hoho,
uns’re Enkel fechten’s besser aus, heia hoho.

Back
Top Bottom