Türkçe Forum Açık Kaynak Projesi (OpenSourceProject) (ESKİ KONU)

Users who are viewing this thread

Status
Not open for further replies.

Firates

Steppe Dragon
Archduke
    Tasarlayıp bir kenara attığımız texture dosyalarını, haritaları, zırhları, yazıp sildiğimiz kodları burada toparlayıp, mod işine gönül vermiş, amatör ve profesyonel herkese bağışlıyoruz. Bu bağışlamadan şahsi kazanacağımız herhangi birşey yok, tüm Türkçe Forumda modlamanın gelişmesini istiyoruz. Bu yolda siz,değerli modcularımızın da katkı sunacağını düşünüyoruz.

Açık Kaynak Projesi nedir?

Açık kaynak projesi, modcuların kullanıp kullanmadığı iş görebilecek herşeyi, dilerlerse modcuların hizmetine karşılıksız sunmasıdır. Bu şekilde modlardaki çeşitlilik artacak, yapılan çalışmalar tek bir mod ile sınırlı kalmayacaktır.

Açık Kaynak Projesine nasıl kaynak bağışlanır?

M&B - M&B Warband - M&B Fire & Sword oyunlarında kullanılabilecek her türlü iş görecek kaynağı bağışlayabilirsiniz. Kaynaklarınız texture,model,map,kod,animasyon vb. çalışmalar olabilir. Kaynağınızı bir siteye upload edip, linkini buraya kopyalarsınız. Çalışmalarınıza dair birkaç tane screenshot ile birlikte. Kaynağınızı beğenip kullanmak isteyen modcu, çalışmaları moduna ekler, ve konu sayfasına sizin adınıza bir "teşekkür" yazar. Ben işe, kendi modum olan Rise of Khergits II'yi bağışlamak ile başlıyorum.

Kullanıma açık kaynaklar listesi

Rise Of Khergits II MOD - Caliph

Korsan Kıyafetleri (Kaplamalı) - İsmail Karaköse

Gönderli Silah Setleri (Kaplamasız)- Deli Paşa

Kılıçlar (Kaplamasız) - Antiatmax

Kılıçlar 2 (Kaplamasız) - Antiatmax

Kılıç-Balta (Kaplamasız) - mountblade4ever

Kılıç-Balta (Kaplamasız) - Viktor Reznov

Asker Toplama Kodları - Belendor

Çeşitli Silahlar - Belendor

Kılıç-Kalkan-Balta - Punishiment

Hayalperest'in Yapı Çalışmaları - hayalpeREST

Middle Eastern Shields - Aura

Kılıç - Mızrak Çalışmaları - Dante in DMC

Neo'nun açtığı model merkezi de aynı işleyiş ve sistemdeydi.Gerçi pek fazla ilgi olmayınca konu arka sıralara gitti.

Yine de başarılar.Eğer ilgi olursa yeni çıkacak modlara kaynak doğar.Bir de ilgi çekmesi için mutlaka bir imza hazırla...  :wink: :wink:

hobeto13 said:
  Neo'nun açtığı model merkezi de aynı işleyiş ve sistemdeydi.Gerçi pek fazla ilgi olmayınca konu arka sıralara gitti.

Yine de başarılar.Eğer ilgi olursa yeni çıkacak modlara kaynak doğar.Bir de ilgi çekmesi için mutlaka bir imza hazırla...  :wink: :wink:

aynı işlem olduğunu sanmıyorum. caliph orada fazla iyi modeller yok ama istediğini alabilirsin.
http://forums.taleworlds.com/index.php/topic,167997.0.html
fazla model yok ama ilk üç işine yarıya bilir.

Yararlı bir konu olur ama forumda çok model yardımı yapılacağını sanmıyorum ama kodlama için kaynak kodları paylaşılabilir çünkü kodlama daha kolaylarına gelecektir..Malum biraz tembeliz.

Onların forumu şanslı ingilizce evrensel dil olunca tüm dilden uzman, acemi modcular ingilizce foruma gidiyor onlar bizden daha çok avantajlı biz kendi halimizde geziniyoruz,bizimde uzmanlarımız var ama onlarda yapanlar yapıyor...Bu arada al ilk yardım benden olsun

http://www.upload.gen.tr/d.php/www/38s185nt/Source_K__l__c_Modeli.rar.html

Benim Wehrmacht ve SS uniformaları +miğfer OSP'em vardı, hatta Oguzhan'ın konusunda vardı. Ama linkler gitmiş :sad:

Ben de birşeyler koyabilirim :smile:

wings'im Delirdiği sıra yaptığım map icon aslında fena değil ama hata vermesinden korkuyom
http://www.dosya.tc/server2/kpylBL/haclu.zip.html
11586.png

Çoook Eski Çalışmalarımı paylaşmak istedim. Korsan Üstleri :

Resimler :
24511803024581889255.jpg
29346426997334484887.jpg
03298710010025258424.jpg
14454269723067074753.jpg
54134717836634647284.jpg

LİNK :
Code:
http://www.megaupload.com/?d=T3HGSNTG

Eklendi ismail :smile:

@murat: Yanına birkaç tane daha map icon falan atarsan, çok iyi olur, tek tek model eklemeyi düşünmüyorum :smile: Tek tek model ekleyecek olsak, RoKII için oradaki listede 500 madde falan olurdu heralde :razz:

Caliph said:
Eklendi ismail :smile:

@murat: Yanına birkaç tane daha map icon falan atarsan, çok iyi olur, tek tek model eklemeyi düşünmüyorum :smile: Tek tek model ekleyecek olsak, RoKII için oradaki listede 500 madde falan olurdu heralde :razz:
top kapı Ve Galata yı Atabilirim Unga Bunga İstemiyor Zaten

Evet 2 Dev 1 orta derecedeki projelerimi not kaplanmış olanlarda değişik bir yöntem kullandım moda eklerke zorluk yaşaya bilirsiniz
http://www.upload.gen.tr/d.php/www/3vrg8zmf/3_l___Map___con_Paketi.zip.html

Henüz hiçbir yerde kullanılmamış mızraklarımı paylaşabilirim. Ama hiç birinin kaplaması yok.

Bu resimlerde birkaçı hariç hiç biri kullanılmadı (Neredeyse hepsi değişik modlar için yapıldı ama hiç biri çıkmadı.)
mzraklar1.png

mzraklar2.png

mzraklar3.png

mzraklar4.png

mzraklar5.png

Deli Paşa said:
Henüz hiçbir yerde kullanılmamış mızraklarımı paylaşabilirim. Ama hiç birinin kaplaması yok.

Bu resimlerde birkaçı hariç hiç biri kullanılmadı (Neredeyse hepsi değişik modlar için yapıldı ama hiç biri çıkmadı.)
mzraklar1.png

mzraklar2.png

mzraklar3.png

mzraklar4.png

mzraklar5.png
Amaaaaan ALLAHIM hepsi çok ama çok güzel birde kaplamasıyla düşünemiyorum cidden çok güzel !

Status
Not open for further replies.
Back
Top Bottom